Наслідком, як правил , стає ослаблення імунної системи , зниження активності, розвиток алергії. Для батьків дуже важливо знати , як скорегувати харчування малюка таким чином, щоб забезпечити надходження в організм, що росте заліза в обсязі, достатньому для повноцінного розвитку малюка.
Причини дефіциту заліза
Перші 6 місяців життя дитина отримує достатню кількість заліза з материнського молока - ідеальної їжі для новонароджених. Але до 6 місяців його вміст у грудному молоці знижується, а потреба малюка в цьому мікроелементі зростає - це і призводить до браку заліза в організмі, що росте (по-науковому це стан називається залізодефіцитною анемією ).
У період раннього віку організм дитини активно розвивається - для цього потрібно багато поживних речовин і кисню. Входячи до складу крові, залізо бере участь у перенесенні кисню від легенів до всіх тканин, органів і систем організму. Безпосередню доставку кисню до кожної клітини здійснює гемоглобін - спеціальне білкове з'єднання, що входить до складу крові. Нестача заліза призводить до поганого постачання організму киснем. Як наслідок - ослаблення імунітету, підвищена стомлюваність. Крім того, залізодефіцитна анемія особливо небезпечна у віці до 3 років - у період активного формування мозку і нервової системи. Наслідком нестачі заліза в цьому віці може стати затримка росту і розумового розвитку.
Для точного підтвердження діагнозу необхідно проконсультуватися з лікарем і здати аналіз крові. Дуже важливо виявити і заповнити дефіцит заліза на ранній стадії - це дозволить твоєму малюкові рости здоровим і активним.
Як попередити і заповнити дефіцит мікроелементів?
Повноцінне і збалансоване харчування - найважливіша складова в профілактиці дефіциту заліза. Починаючи з 6 місяців в раціон малюка слід включати м'ясо (у вигляді однокомпонентного пюре). Одним з оптимальних варіантів м'ясного прикорму є дитяче харчування GERBER®, важливим достоїнством якого є відсутність у ньому харчових добавок, у тому числі солі, - саме тому воно називається однокомпонентним. Компанія пропонує різноманітний асортимент м'ясних продуктів : курча , індичка, ягня, порося, телятина, яловичина. М'ясо є багатим джерелом мікроелементів , особливо заліза , а засвоюваність цих мікроелементів значно вище саме з м'ясних продуктів , ніж з овочів , фруктів і злакових.
У більшості випадків правильний, збалансований раціон, що включає м'ясо та продукти, збагачені поживними речовинами, дозволяє не тільки заповнити, але і запобігти розвитку дефіциту заліза у дитини.
У ранньому дитинстві симптоми захворювання проявляються слабо і дуже важливо уважно стежити за харчуванням малюка і не пропускати планові огляди в твоїй поліклініці.
Для загального розвитку
Отличная статья!