Чому коров'яче молоко НЕ для малюків?
Коров'яче молоко відрізняється від грудного надмірно високим вмістом білка, натрію, кальцію і при цьому містить недостатню кількість незамінних поліненасичених жирних кислот
Ні в якому разі не слід вводити незбиране коров'яче / козяче молоко або кефір в раціон немовляти навіть в розведеному вигляді. Ці продукти не призначені для прикорму немовлят: вони погано засвоюються, часто викликають алергічні реакції і порушення травлення. Коров'яче і козяче молоко мають незбалансований склад для грудних дітей, в них недостатньо багатьох важливих поживних речовин. Крім того, через часте вживання цих продуктів у дітей першого року життя може розвинутися залізодефіцитна анемія.
Коров'яче молоко відрізняється від грудного надмірно високим вмістом білка, натрію, кальцію і при цьому містить недостатню кількість незамінних поліненасичених жирних кислот (важливих для розвитку мозку і зору заліза, йоду, цинку, міді, вітамінів С і Е).
Організм маленької дитини не може засвоїти велику кількість білка. Адже в грудному молоці мами лише 1,2 г білка на 100 мл, а в коров'ячому - 3,2 м. Застосування в перші місяці життя сумішей з високим вмістом білка (більше 1,7 г на 100 мл), тим більше незбираного коров'ячого молока або кефіру, може призвести до несприятливих наслідків: підвищенню навантаження на нирки, збільшення ризику розвитку ожиріння в старшому віці.
Кожна тварина виробляє специфічне молоко, відповідне по складу унікальним потребам його потомства. Так, наприклад, коров'яче молоко в повній мірі відповідає поживним і фізіологічним потребам телят, але не підходить маленькому чоловічкові. Зараз ми побачимо чому.
Незабаром після народження теля встає на ноги і починає ходити. Через 6 тижнів його вага подвоюється. До 2 років теля вже має розмірами дорослої особи і здатність до розмноження. При цьому обсяг його мозку зберігається в межах 1/3 величини мозку дорослої людини.
Людина подвоює свою вагу протягом перших 4-5 місяців, а ходити починає лише ближче до року. До 12 місяців мозок дитини збільшується практично втричі.
Швидке зростання теляти означає, що молоко містить істотно вищий рівень білка. Теляті потрібно максимально ефективно набирати м'язову масу і вагу.
Фізичний зростання людини не настільки інтенсивне. Тому молоко жінки містить в 3 рази менше білку. При цьому молоко матері поставляє в організм дитини значно більшу кількість поліненасичених жирних кислот, необхідних для розвитку мозку.
По складу амінокислот людське молоко істотно відрізняється від коров'ячого. У людському молоці міститься більше сироваткового білка, виключно багатого незамінними амінокислотами. У свою чергу, у коров'ячому молоці переважає інший тип білка - казеїн. Вміст незамінних для людини амінокислот в ньому істотно нижче. Так, якщо білки раннього грудного молока містять 70% сироваткового білка і 30% казеїну, то в коров'ячому молоці це співвідношення зовсім інше - 18% сироваткового білка і 82% казеїну.
Жіноче молоко також відрізняється більш низьким вмістом мінеральних солей. Їх високий вміст створив би підвищене навантаження на нирки, які у новонародженого поки функціонально не розвинені.
Ще однією важливою особливістю жіночого молока є підвищений вміст вітамінів, потреба в яких у зростаючого дитячого організму дуже велика.
Нарешті, жіноче молоко містить особливі компоненти, що захищають малюка від запальних процесів та інфекцій і сприяють розвитку його імунної системи. Таким чином, склад коров'ячого молока (а це сьогодні основний продукт молочного господарства) не дозволяє йому - у своєму звичайному вигляді - використовуватися в якості замінника жіночого молока.
Рекомендовані статті