32 тиждень вагітності
32 тиждень вагітності – період втоми вперемішку з радісним передчуттям зустрічі зі своїм крихітним створінням. На цьому терміні малюк практично повністю сформований.
Його організм повноцінно функціонує, але ще вдосконалюється і регулюється, для того, щоб поява на світ була правильною і менш болючою. До кінця 32 тижня третього триместру дитинка повинна зайняти своє остаточне положення перед пологами. Інколи це відбувається тільки до кінця 33 тижня. Правильним і найзручнішим положенням є головне.
Як почувається крихітка на 32 тижні вагітності?
Восьмий місяць супроводжується активними змінами в структурі та організмові крихітної людини. На даному етапі імунна система вже повністю запущена, а хоробрі солдатики (антитіла) інтенсивно виробляються для захисту малюка в перший рік життя. У немовляти вже розвинена нервова система, він може відчувати:
- больові відчуття;
- невдоволення;
- чути і запам’ятовувати звуки;
- розрізняти знайомі голоси (мамин голос найбільш знайоміший, він заспокоює крихітку).
Скелет продовжує зміцнюватися і рости. Всі кістки стають більш гнучкими та рухливими, для того, щоб полегшити родовий шлях дитині. Шкіра розгладжується, ніжки та ручки округляються, з’являються такі милі щічки. В більшості випадків росте волоссячко, хоча деякі немовлята народжуються лисенькими. До цього моменту «грудочка щастя» важить більше 1700 г, при зрості 42,5 см. Малюку дуже тісно, адже він росте, а «будиночок» стає все меншим. Тому обурені поштовхи можуть бути сильними та різкими. Інколи сильні стусани та поштовхи в живіт викликані гучними звуками, нехваткою кисню або некомфортним положенням, тому необхідно контролювати ворушіння. Відповідно до календаря вагітності, на цьому терміні малюк здійснює біля 4 – 6 поштовхів в живіт. Це показники без урахування сну, а на цьому тижні дитина вже сформувала режим сну та неспання, тому дає мамі відпочинок, коли мирно спить з пальчиком в роті.
Як почувається жінка на 32 тижні вагітності?
Реєструйтесь на Nestle Baby&Me
Жінка повинна підготуватися до наступних незручностей, які принесе вагітність на 32 тижні:
- болі в хребті, спині та попереку, які провокуються підвищеним навантаженням і зміщенням центру важкості (для зменшення дискомфорту лікарі рекомендують дородовий бандаж);
- печіння в ногах, знову-таки через навантаження на ноги (рекомендується робити масажі, приймати розслаблюючі, але не гарячі ванночки, а також менше ходити);
- болі в підребер’ї і грудній клітині – наслідки жвавих ігор малюка.
Звичною справою стають перейми Брекстона-Хіггінса, які також називають тренувальними. Вони проводять розминку для організму, готуючи його до майбутнього процесу. Такі перейми практично безболісні і нерегулярні. Але лікарі радять жінкам відстежувати ритм та інтенсивність переймів. Чим частішими і сильнішими вони стають, тим швидше настануть передпологові перейми. При різких болях необхідно терміново викликати швидку допомогу, можливо, що дитинка не витримала і вирішила з’явитися на світ раніше запланованого терміну.
УЗД на 32 тижні вагітності
Якщо матуся стала на облік в потрібний час, то 32 тиждень вагітності – саме той, коли потрібно проводити заплановане дослідження. Вже почалися тренувальні перейми, і пологи можуть початися в будь-який день, не дивлячись на призначену дату. Тому дуже важливо встигнути відслідкувати, як проходить вагітність, чи готовий плід, чи немає патологічних змін, і як відчуває себе майбутня мама.
Лікар проведе УЗД, контролюючи стандартний набір показників: пропорційність і співвідношення частин тіла, зріст, стадію розвитку, а також визначить правильність положення (положення тіла перед родами). Самим фізіологічним положенням є головна поза, якщо плід її не зайняв, лікар, швидше за все, порекомендує робити спеціальну гімнастику.
Важливим фактором при проведенні УЗД на 32 тижні вагітності є стан плаценти. Її патологічні зміни можуть спровокувати порушення, включаючи затримку плоду в утробі. При виявлені цього лікарі сформують план по ліквідації проблеми.
Рекомендації для майбутньої матусі на 32 тижні вагітності
Мамочки на 32 тижні триместру потребують максимального комфорту та відпочинку. Підготовку до пологів краще передати в руки сильних чоловіків або близьких родичів. А мама повинна насолоджуватися останніми днями безтурботного сну і тиші. Стандартні рекомендації залишаються, як і раніше: мінімум солі, мінімум навантажень, більше білка, кальцію та вітамінів.
32 тиждень вагітності може принести ряд незручностей. Ходьба дається важко, малюк рветься на волю, а в туалет хочеться кожні 20 хвилин. Деякі жінки можуть страждати від нетримання, але це тимчасове явище, яке пояснюється навантаженням плоду на сечовий міхур. Але, не дивлячись на весь дискомфорт, мама починає відчувати особливий зв’язок з дитиною, а заради цього можна перетерпіти будь-які незручності.
Рекомендовані статті