MyFeed Personalized Content
Вагітність
Стаття
Add this post to favorites

2 тиждень вагітності

Зміст:

  1. Що відбувається з жінкою на 2 тижні вагітності?
  2. Чи бувають якісь ознаки вагітності на 2 тижні?
  3. Які відчуття супроводжують на 2 тижні вагітності?
  4. Чи варто проходити УЗД на 2 тижні вагітності?
  5. Практичні поради жінкам на 2 тижні вагітності
4хв на прочитання жов. 12, 2023

2 тиждень вагітності характеризується початком підготовки до потенційних змін в організмі жінки. Найчастіше він збігається з другим тижнем менструального циклу, є початком першого триместру вагітності.

Акушери-гінекологи рідко говорять про 2 тиждень вагітності, оскільки в цей час плід ще не сформований. Даний період буває перед безпосереднім зачаттям, а ось прикріплення плода до матки відбувається не раніше 3 тижня вагітності.

Що відбувається з жінкою на 2 тижні вагітності?

На 2 тижні вагітності йде активна підготовка до зачаття. Яйцеклітина до цього часу дозріває, починається період овуляції. Майте на увазі, що визначити точний термін овуляції досить складно, оскільки він залежить від багатьох параметрів і гормонального фону жінки.

Відповідно до календаря вагітності, після запліднення яйцеклітина потрапляє в черевну порожнину і потім рухається по маточній трубі. На цьому шляху вона зустрічається із сперматозоїдом, і в матку потрапляє в вигляді клітини, з якої і буде формуватися дитина.

Чи бувають якісь ознаки вагітності на 2 тижні?

Реєструйтесь на Nestle Baby&Me
Реєструйтесь на Nestle Baby&Me

Реєструйтесь на сайті та отримуйте: Персональну електронну розсилку Безкоштовне тестування продукції Інформацію про знижки та спеціальні пропозиції

На сьогодні прийнято вважати, що 2 тиждень вагітності не характеризується ніякими специфічними симптомами, оскільки він «підготовчий», і саме запліднення ще не було здійснене. В даний час варто пройти тест на овуляцію, його купують в аптеці. Час овуляції визначається з точністю до 24 – 48 годин. Сама ж вагітність визначається за допомогою теста на вагітність.

При використанні теста на вагітність необхідно враховувати кілька важливих правил:

  • Ранковий тест вважається максимально точним.
  • Проведений один раз тест може бути помилковим, в ідеалі варто провести 2 – 3 обстеження з інтервалом, не меншим двох днів.
  • Оптимальний час обстеження – перші дні затримки.
  • Купуючи тест на вагітність в аптеці, обов’язково перевіряйте його термін придатності.

Які відчуття супроводжують на 2 тижні вагітності?

Період овуляції супроводжується позитивними змінами в фізичному та психологічному стані жінки. Менструальні болі припиняються, з’являється відчуття розкутості та свободи.

Лише через 2 тижня після зачаття жінка починає відчувати деякий дискомфорт:

  • Груди стають більшими в об’ємі, збільшується чутливість сосків.
  • Проявляється відчуття важкості, живіт може стати більш виразним.
  • Можуть з’явитися перші ознаки токсикозу, пов’язані з нападами нудоти, порушеннями апетиту, гострою реакцією на різні запахи і смаки.

Нерідко такі зміни безпосередньо пов’язані з емоційним станом жінки, бажанням завагітніти. І лише потім всі вони набувають соматичну форму.

Чи варто проходити УЗД на 2 тижні вагітності?

В цей час УЗД не здатне зафіксувати плід та його розміщення. Об’єктивність застосування даної процедури виправдана підтвердженням відсутності патологій та готовності жінки стати мамою.

На цьому терміні підтвердити вагітність може лише спеціальний аналіз крові, який перевіряє рівень хоріонічного гонадотропіну людини. Інколи можна визначити вагітність по деякому збільшенню маткової порожнини, але на це здатний висококваліфікований лікар, який на протязі довгого часу спостерігає за вашим здоров’ям.

Практичні поради жінкам на 2 тижні вагітності

Вагітність на 2 тижні – це час, коли жінці точно необхідно задуматися про те, як тепер зміниться її життя, і які правила прийдеться запровадити, щоб її організм отримував всі необхідні макро- та мікроелементи, вона добре почувалася, а дитина розвивалася відповідно до норми.

  • Правильне харчування, що включає в себе відмову від кави, алкогольних напоїв, жирної і занадто гострої їжі. В цей період основу раціону жінки повинні складати овочі та фрукти, м’ясо та риба, морепродукти, горіхи.
  • Вживання вітамінних комплексів. Це зменшує втому, дозволяє організму швидше впоратися з додатковим навантаженням, підтримує плід. Вибір вітамінів є індивідуальним, підбирається виключно практикуючим лікарем з врахуванням ваших потреб.
  • Необхідно уникати ситуацій, які несуть потенційну загрозу здоров’ю мами і майбутнього малюка: піднімання важкого, пасивне куріння.
  • Менше нервуйте, бережіть себе в стресових ситуаціях, намагайтеся оточити себе виключно позитивними емоціями та близькими людьми.

Головне пам’ятайте, що мама – це непроста професія, проте вона завжди приносить задоволення та щиру радість. Частіше посміхайтеся, не нехтуйте рекомендаціями професіоналів, і тоді 2 тиждень вагітності пройде природньо та без несприятливих змін, а ваш малюк народиться здоровим та щасливим.

Rate this article
3

Приєднуйтеся до Клубу

MVP Logo

Ми знаємо, що бути мамою - це не тільки безмежне щастя, а ще й велика відповідальність. Ми допоможемо вам!

  • Логотип поштової розсилки

    Поштова розсилка

    Учасники клубу отримують на пошту інформацію про розвиток дитини на всіх етапах.

  • Логотип безкоштовного тестування

    Безкоштовне тестування

    Учасники клубу можуть безкоштовно спробувати харчування від Nestle®.

  • Логотип поради та статті

    Поради та статті

    Поради від експертів для покращення фізичного стану.

Search icon

Все ще не знайшли те, що потрібно?

Спробуйте оновлений пошук.