MyFeed Personalized Content
Вагітність
Стаття
Add this post to favorites

3 тиждень вагітності

Кожна жінка, яка очікує бажаного моменту вагітності, може сміливо говорити про диво, що сталося, починаючи з 3 тижня вагітності. Саме цей термін позначає запліднення яйцеклітини, її просування в матці, ділення та початок дозрівання плода.

4хв на прочитання лист. 3, 2022

Найчастіше на такому незначному терміні жінки нічого особливого не відчувають. Лише дехто з майбутніх мам може відчути слабкість та сонливість. Інколи з’являється дискомфорт та важкість внизу живота, а також зміни настрою. Але, якщо ви давно займаєтеся плануванням своєї вагітності, то такі симптоми можуть виявитися простими хвилюваннями, а також бути спровокованими ПМС.

Це лише зовнішні прояви, які викликані тим, що зигота немає ніякого зв’язку з тілом жінки, тому не здатна впливати на гормони. Але що ж відбувається в вашому організмі? Про це ми розповімо більш детально.

Зміни в фізіології жінки на 3 тижні вагітності

Насправді, зміни в організмі кожної жінки проходять щомісячно. Гінекологи беруть за приклад середній менструальний цикл, який складається з 28 днів, і роблять розрахунки акушерських тижнів. Третій акушерський тиждень є першим ембріональним. Акушери стверджують, що організм будь-якої статево зрілої жінки готується до імплантації зиготи на другому акушерському тижні, який є 14 днем менструального циклу, тобто овуляцією.

Також, під час третього акушерського тижня дозріла яйцеклітина повністю звільняється від фолікула, утворюючи жовте тіло – спеціальне ендокринне утворення, яке відповідає за виділення гормону вагітності – прогестерону. Наявність такого гормону скорочує чутливість матки, готуючи її до імплантації зиготи, а також попереджує відторгнення плоду. Якщо ж запліднення не відбулося, жовте тіло відмирає і виходить під час менструації.

Якщо запліднення пройшло успішно, всередині організму з’являється невелика куля складена з багатьох клітинок, які не перестають ділитися на протязі всього терміну вагітності. В той же час зигота просувається по маточним трубам вглиб матки, де закріпиться на 4 тижні вагітності.

При правильному і нормальному виділенні прогестерону в організмі, під час вагітності слизова оболонка матки стає більш щільною, збираючи в себе чим побільше поживних речовин, мінералів та вітамінів. Вони попадають в організм з продуктами, які вживає майбутня мама, а також потрібні для посилення та правильного харчування самого зародку. Роль мікро і макроелементів під час вагітності неможливо переоцінити навіть на самих ранніх її етапах. Тому, дуже важливо слідкувати за своїм раціоном, якщо ви готуєтеся до своєї вагітності заздалегідь.

Реєструйтесь в клубі Nestle Baby&Me
Реєструйтесь в клубі Nestle Baby&Me

Хочете підготуватися до появи малюка? Ставайте частиною клубу, щоб отримувати корисні матеріали про розвиток дитини та запрошення на безкоштовне тестування продукції.

Розвиток плода на 3 тижні вагітності

Після того, як сперматозоїд досягнув своєї мети, ядра обох гамет з’єднуються, утворюючи новий одноклітинний організм, який в майбутньому стане вашим малюком. Під час 3 тижня вагітності зигота починає своє постійне ділення. Воно буде продовжуватися аж до появи сформованого плоду, який буде рости в організмі жінки. Але саме третій акушерський тиждень є одним із найбільш важливих в процесі зачаття. В цей момент майбутня дитина проходить кілька етапів:

  • В перші кілька днів зигота, яку називають морулою, більше схожа на щільну ягоду із 3 – 4 клітин.
  • До четвертої доби морула перетворюється в бластоцисту і складається з 7 – 12 клітин.
  • В цей же час нове життя долає колосальну відстань від яєчників жінки до матки.
  • Після потрапляння в матку зигота знаходиться кілька днів у вільному стані, продовжуючи ділення клітин.
  • На сьомий день вагітності зигота складається зі 100 клітин.
  • Починається виділення ферментів, здатних розчинити ендометрій слизової оболонки.
  • В зиготі утворюються ворсинки, які необхідні для прикріплення до організму матері і отримання поживних елементів.

До кінця 3 тижня вагітності зигота повністю прикріплюється до організму матері, починаючи своє дозрівання. Цей термін дуже важливий для кожної вагітності, тому що зумовлений частими втратами зиготи через гормональні збої або дефекти при зачатті.

Розмір плоду на таких невеликих термінах коливається від 0,2 мм до 0,35 мм, з вагою 3 мкг. Тобто, це крихка кулька, яка вимагає уважності. В першу чергу, це стосується харчування майбутньої мами.

Харчування на 3 тижні вагітності

Незважаючи на те, що в перші тижні акушерської вагітності плід не має зв’язку з матір’ю, в період імплантації зигота починає харчуватися від її організму. Тому, якщо ви плануєте вагітність, краще за все починати підготовку заздалегідь, адже від того залежить здоров’я вашого майбутнього малюка.

Гінекологи радять їсти більше вітамінів і продуктів, наповнених клітковиною. Крім того, раціон на 3 тижні вагітності повинен бути наповненим білками і рослинними жирами. Краще за все припинити вживання антибіотиків. А ось фізичну активність і сексуальне життя обмежувати поки рано. Тому намагайтесь вести правильний спосіб життя, який в подальшому впливатиме на здоров’я вашого малюка

Rate this article
4

Приєднуйтеся до Клубу

MVP Logo

Ми знаємо, що бути мамою - це не тільки безмежне щастя, а ще й велика відповідальність. Ми допоможемо вам!

  • Логотип поштової розсилки

    Поштова розсилка

    Учасники клубу отримують на пошту інформацію про розвиток дитини на всіх етапах.

  • Логотип безкоштовного тестування

    Безкоштовне тестування

    Учасники клубу можуть безкоштовно спробувати харчування від Nestle®.

  • Логотип поради та статті

    Поради та статті

    Поради від експертів для покращення фізичного стану.

Search icon

Все ще не знайшли те, що потрібно?

Спробуйте оновлений пошук.