MyFeed Personalized Content
Вагітність
Стаття
Add this post to favorites

Скринінг 2 триместру вагітності: коли робити?

Зародження нового маленького життя – справжнє диво та велика радість. З цього моменту дні майбутньої мами, її цінності й пріоритети змінюються кардинально. У центрі уваги – малюк, і всі зусилля спрямовані на те, щоб не лише зберегти цей дорогоцінний дар, а й допомогти крихітці зростати та розвиватися в утробі, успішно подолати шлях від зародження до моменту появи на світ.

4хв на прочитання лист. 3, 2022

Один з елементів турботи мами про дитину – постійний та своєчасний моніторинг стану здоров'я малюка. Слово «скринінг» вживається усе частіше й частіше, з ним пов'язані всі надії та переживання вагітної жінки. Що покаже скринінг? Чи правильно розвивається дитина? Чи безпечно проходити обстеження й чи не зашкодить це малюку? Ці питання – головне, що турбує майбутню матір.

Скринінг другого триместру вагітності – логічне продовження того комплексу досліджень, який жінка проходила в перші тижні «цікавого положення».

Які дослідження входять до скринінгу 2 триместру та чому важливо їх зробити – далі в матеріалі.

Скринінг 2 триместру вагітності: які аналізи здавати й коли робити

Загалом, перелік обстежень, які необхідно пройти вагітній жінці, майже не відрізняється від того, який передбачений першим скринінгом. Біохімічний аналіз крові, УЗД, та, якщо необхідно, повторний аналіз крові. Різниця лише в тому, на які чинники звертати увагу цього разу.

Мета скринінгу 2 триместру – переконатися, що плід розвивається нормально, виявити можливі патології, вроджені аномалії й захворювання, перевірити стан здоров'я майбутньої мами та знайти шляхи розв’язання проблеми, якщо вона є.

Коли роблять другий скринінг під час вагітності? Оптимальний період для проведення діагностики – 17-20 тиждень. Саме на цьому терміні вдається отримати найбільш точні результати та оцінити стан здоров'я дитини й особливості її розвитку.

Зареєструвати
Реєструйтесь на Nestle Baby&Me

Отримуйте персональну розсилку. Безкоштовне тестування продукції. Інформацію про знижки.

Біохімічний аналіз крові

Дослідження крові під час другого скринінгу роблять для визначення хромосомних аномалій вроджених патологій. Зокрема, необхідно здати такі аналізи:

  • Аналіз на ХГЛ

Що це: гормон, який виробляється ембріоном. Рівень цього гормона відіграє важливу роль у самопочутті мами та розвитку малюка. Тому потрібно постійно контролювати його концентрацію в організмі жінки.

Мета: виявити проблеми з вагітністю й такі аномалії, як синдром Дауна.

Якщо аналіз крові показав підвищений рівень цього гормона, імовірність наявності патологій у плода досить висока. Але не варто відразу панікувати, адже підвищений рівень ХГЛ також спостерігається при цукровому діабеті, виношуванні близнят або коли термін вагітності встановлений помилково.

Підставою для занепокоєння також є нестача цього гормона в організмі вагітної. Адже це вказує на затримку розвитку плода, завмерлу вагітність, порушення функцій плаценти.

  • Аналіз на альфа-фетопротеїн

Що це: білок, що виробляється у шлунково-кишковому тракті й печінці плода.

Мета: діагностувати ймовірні порушення в розвитку дитини в утробі.

Оптимальний період, у який рекомендують проходити цей аналіз, – 14-15 тиждень вагітності. Щоб результати були максимально правдивими, до аналізу варто підготуватися.

Як готуватися:

  • здавати кров натщесерце, не раніше, ніж через 6 годин після останнього прийому їжі;
  • не хвилюватися та зменшити фізичні навантаження.

Нормою вважається концентрація альфа-фетопротеїну в організмі вагітної жінки від 0,5 до 2,5 МоМ. Відхилення від цієї норми може свідчити про порушення розвитку малюка (некроз печінки, патологія нирок, проблеми у формуванні спинного мозку). На хромосомні порушення вказує знижений рівень цього білка в крові матері.

Але акцентуємо вашу увагу на те, що, отримавши погані результати цього аналізу, не варто панікувати. Адже при багатоплідній вагітності або невірно встановленому терміні ці показники також будуть поза нормою.

Більше про багатоплідну вагітність читайте тут.

  • Аналіз на вільний естріол

Що це: стероїдний гормон, який виробляє плацента, а пізніше – печінка дитини. Він дуже важливий для нормальної вагітності, адже його завдання – покращувати рух крові в судинах матки, знижувати їхній опір, сприяти розвитку молочних залоз під час вагітності.

Мета: виявити / виключити можливі патології розвитку плода, вроджені аномалії, хромосомні відхилення.

Приводом для занепокоєння є знижений рівень гормона, адже це може вказувати на найрізноманітніші проблеми – від внутрішньоутробних інфекцій до загрози викидня.

Цей комплекс аналізів називають «потрійним тестом» та є обов'язковим для скринінгу 2 триместру вагітності.

Скринінгове УЗД 2 триместру вагітності

Ультразвукова діагностика – важлива частина скринінгу 2 триместру вагітності й проводиться паралельно з дослідженнями крові. Мета УЗД на цьому терміні – перевірити, чи відповідають параметри плода нормі, чи немає відхилень у розвитку органів.

Якщо УЗД проводиться на 17 місяці вагітності, ви вже зможете побачити свого малюка, його ручки та ніжки й дізнатися стать. Щоб розглянути плід з усіх боків, ви можете скористатися сучасним способом діагностики – 4D УЗД. Якість зображення на моніторі дає змогу лікареві краще оцінити рівень розвитку всіх органів дитини, а батькам – познайомитися з нею ближче.Якщо обстеження в першому триместрі рекомендаційні й лише в деяких випадках – обов'язкові, то скринінг 2 триместру вагітності варто пройти кожній жінці. Період з 14 по 27 тиждень – своєрідний екватор виношування малюка, і саме в цей час плід розвивається найактивніше. Тому необхідно отримати точну та своєчасну інформацію про стан здоров'я жінки й розвитку плода.

Rate this article
0

Приєднуйтеся до Клубу

MVP Logo

Ми знаємо, що бути мамою - це не тільки безмежне щастя, а ще й велика відповідальність. Ми допоможемо вам!

  • Логотип поштової розсилки

    Поштова розсилка

    Учасники клубу отримують на пошту інформацію про розвиток дитини на всіх етапах.

  • Логотип безкоштовного тестування

    Безкоштовне тестування

    Учасники клубу можуть безкоштовно спробувати харчування від Nestle®.

  • Логотип поради та статті

    Поради та статті

    Поради від експертів для покращення фізичного стану.

Search icon

Все ще не знайшли те, що потрібно?

Спробуйте оновлений пошук.