MyFeed Personalized Content
6-12 місяців
Стаття
Add this post to favorites

Раціон харчування малюка: складаємо меню дитини в 8 місяців

Перший рік життя малюка сповнений відкриттів. Він майже щодня дізнається щось нове про світ, зокрема знайомиться з новими продуктами. У 6 місяців малюк освоює кашки, овочеві та фруктові пюре. Меню дитини в 8 місяців стає більш різноманітним. У раціоні з'являються кисломолочні продукти, м'ясо, нежирна риба і яєчні жовтки. Як правильно вводити нову їжу в прикорм малюка? І як скласти смачне і корисне меню?

7хв на прочитання лист. 3, 2022

Зміст

Чим годувати 8-місячного малюка: продукти

Харчування восьмимісячної дитини вже не настільки обмежене, як у шестимісячного малюка. Настає час, коли ви можете застосовувати свої кулінарні таланти та фантазію, щоб балувати малюка новими смачними та корисними стравами. Але пам'ятайте головне правило: вводьте нову для малюка їжу поступово та уважно стежте, як його організм реагує. Особливо ретельно варто підбирати продукти, якщо у дитини проблеми з животиком, кольки або схильність до алергії.

Nestle baby&me Club
Станьте частью Nestle Baby&Me®

Каждый этап развития малыша – неповторим, и связан с новыми вопросами родителей. Получите советы от экспертов, персонализированную рассылку и возможность бесплатно тестировать продукцию с нами!

Що можна давати дитині в 8 місяців? Які продукти додавати в раціон, щоб харчування було збалансованим? Ось приблизний перелік, який ви можете взяти на озброєння.

1. Яєчні жовтки.

Поліненасичені жирні кислоти та корисний холестерин, які вони містять, необхідні для розвитку нервової системи. Жовток можна давати діткам з 7-8-місячного віку, починаючи з половинки курячого або одного перепелиного. До цього часу в організмі з'являються ферменти для розщеплення цього продукту.

Важливо!

Дехто вважає, що перепелині жовтки краще засвоюються і тому їх можна давати малюкам-алергікам. Але перепелячий жовток може також викликати негативну реакцію. Тому яйця необхідно вводити в раціон з обережністю, починаючи з 1 чайної ложки та стежити за реакцією.

2. Каші.

У 8 місяців дитина вже цілком може їсти всі види каш: гречку, рис, вівсянку, кукурудзяну і пшеничну. За консистенцією вони повинні бути досить рідкими та однорідними. Щоб приготувати дитячу кашку правильно, дивіться інструкцію на упаковці продукту і дотримуйтесь всіх рекомендацій.

3. М'ясо.

Вводьте м'ясне догодовування поступово, даючи малюкові дієтичні сорти: курятину, телятину, індичку і кролятину. М'ясо багате на білки, які необхідні для росту і розвитку, і залізом, а також дуже корисне для кровоносної системи. Норма м'яса приблизно 50-70 г на добу.

Пропонуйте їжу порізному

4.Біла нежирна риба.

Якщо у малюка немає схильності до алергічних реакцій і ваш педіатр не бачить протипоказань, дайте йому спробувати рибу. Завдяки меншій кількості сполучних тканин риба відмінне джерело легкозасвоюваного білка. Вона містить багато мінеральних речовин, амінокислот, арахідонової кислоти, фтору і йоду. Останні — мінерали, необхідні для зміцнення кісток і поліпшення вироблення гормонів щитоподібної залози. Крім того, в рибі багато поліненасичених жирних омега-3 кислот, які потрібні, щоб нормально розвивалися клітини мозку, зору, серцево-судинної системи та імунітету дитини. Починайте вводити рибу в меню дитини в 8 місяців з чайної ложечки та уважно простежте, щоб не було небажаних явищ. Якщо все добре, далі давайте її не частіше, ніж два рази на тиждень.

5. Фруктові та овочеві пюре

З цими продуктами малюк вже познайомився, але ви можете трохи урізноманітнити смак, комбінуючи овочі з м'ясом або різні види фруктів.

Пропонуйте різні смаки_2

6. Молочні продукти.

Кефір і домашній сир корисні для кишечника, але можуть спровокувати здуття, кольки або алергію. Тому попередньо порадьтеся з лікарем і вводьте молочні продукти дуже обережно.

Читайте також: Чому коров'яче молоко не підходить для харчування малюків?

7.Овочеві відвари й легкі супи

Починайте з овочевих відварів, приготованих з картоплі та моркви, трохи приправлених цибулею. Вперше давайте 20-30 грамів, і якщо малюк сприйме блюдо добре, потроху збільшуйте кількість супу і різноманітність його інгредієнтів.

8.Борошняні вироби.

Можна розбавити меню галетним дитячим печивом, сухариками та хлібом. Але вводьте їх обережно. У борошняних виробах є особливий білок рослинного походження — глютен, на який незміцнілий організм малюка може відреагувати алергією і діареєю.

Режим харчування: коли та скільки потрібно їсти дитині в 8 місяців

  • Режим харчування: коли та скільки потрібно їсти дитині в 8 місяців
  • Якщо дитина харчується зцідженим грудним молоком, давайте їй приблизно 700 грамів в день. При 5-6-разовому харчуванні це приблизно від 120 до 200 грамів молока за один прийом їжі.
  • На штучному вигодовуванні (ШВ) малюкові дають від 170 до 230 грамів молочної суміші 4-6 разів на добу. Щоб дізнатися точно, скільки суміші потрібно, орієнтуйтеся на інструкцію на упаковці, рекомендації педіатра.
  • Продукти прикорму краще включати в меню дитини в 8 місяців тричі на день: це може бути одна чайна ложка на пробу або ж 50-180 грамів вже знайомої їжі.

Важливо!

Розрахунок порцій і кількість годувань залежить від індивідуальних особливостей розвитку і потреб дитини. Тому перш за все орієнтуйтеся на рекомендації вашого лікаря-педіатра і потреби малюка.

Складаємо основу раціону на кожен день

У 8 місяців дитині потрібна досить різноманітна і калорійна їжа, щоб організм, який активно зростає, отримував достатню кількість поживних речовин. Добову норму їжі, а це приблизно 1000-1200 мл, розділіть на 5-6 прийомів з інтервалами 3,5-4 години: ранній сніданок, сніданок, обід, вечеря і годування перед сном. Якщо дитина не наїдається продуктами прикорму, догодуйте її грудним молоком або молочною сумішшю, якщо дитина на штучному вигодовуванні.

Раціон_1

Порада!

Не варто солити та підсолоджувати їжу. Знайомте малюка з цукром і сіллю не раніше 12 місяців, а краще — пізніше.

Перелік дозволених продуктів у 8-місячному віці досить великий, що дає вам поле для кулінарних експериментів. Використовуйте цю таблицю для складання меню на тиждень, змінюючи види круп, чергуючи пюре і соки з різних овочів і фруктів, додаючи нові продукти прикорму або додаткові інгредієнти в уже знайомі малюкові страви. Наприклад, якщо дитині вже приїлася якась кашка або пюре, трохи вдоскональте рецепт — додайте ложечку рослинного або вершкового масла, або шматочки фруктів. І дитина знову буде їсти з задоволенням. Читайте також: Готуємо самі чи використовуємо дитяче харчування?

Важливо!

Якщо дитина алергік, додавайте щось нове в раціон з підвищеною обережністю. Особливо їжу, багату на білки тваринного походження — сир, кефір, жовтки, молочні каші, рибу. Перед тим як запропонувати їх малюкові, проконсультуйтеся з педіатром

Приблизне меню дитини в 8 місяців на день: таблиця

Час годування Продукти Розмір порції
I годування 6 годин Грудне молоко або дитяча молочна суміш 200 мл
II годування 10 годин Молочна вівсяно-пшенична каша Gerber® з бананом і манго 170 г
Вершкове масло близько ½ ч.л.
Жовток вареного курячого яйця ½ шт.
Догодовування грудним молоком або дитячою молочною сумішшю 50 мл
III годування 10 годин Овоче-м’ясне пюре Gerber® «Ніжні овочі з телятиною» 180 г
Рослинна олія близько ½ ч.л
Освітлений яблучно-грушевий сік Gerber® 50 - 60мл
IV годування 18 годин Фруктове пюре Gerber® Яблуко з лісовими ягодами 70 г
Дитяче печиво 1–2 шт.
Кефір 40 мл
Догодовування грудним молоком або дитячою молочною сумішшю 100 мл
V годування 22 години Грудне молоко або дитяча молочна суміш 200 мл

 

Приблизний раціон для дитини в 8 місяців з алергією на білки коров'ячого молока: таблиця

Час годування Продукти Розмір порції
I годування 6 годин Грудне молоко або лікувальна суміш для дітей з алергією на білки коров'ячого молока 200 мл
II годування 10 годин Безмолочна вівсяна каша Gerber® з пшеницею 130 г
Рослинна олія близько 1 ч.л.
Фруктове пюре Gerber® Яблуко і персик 70 г
Освітлений яблучний сік Gerber® 30 мл
III годування 10 годин Овочеві пюре Gerber® «Цвітна капуста і картопля» 170 г
Рослинна олія близько 1 ч.л.
М'ясне пюре Gerber® «Ніжний кролик» 50 г
Овочеве пюре Gerber® «Брокколі» 70 г
IV годування 18 годин Рослинна олія близько 1 ч.л.
М'ясне пюре Gerber® «Ніжна індичка» 30 г
Догодовування грудним молоком або лікувальною сумішшю для дітей з алергією на білки коров'ячого молока 100 мл
Грудне молоко або лікувальна суміш для дітей з алергією на білки коров'ячого молока 200 мл

Важливо!

Щоб скласти меню для дитини, розрахувати розмір порцій і кількість годувань, перш за все орієнтуйтеся на рекомендації вашого педіатра, індивідуальні потреби та особливості організму вашого малюка.

Rate this article
5

Приєднуйтеся до Клубу

MVP Logo

Ми знаємо, що бути мамою - це не тільки безмежне щастя, а ще й велика відповідальність. Ми допоможемо вам!

  • Логотип поштової розсилки

    Поштова розсилка

    Учасники клубу отримують на пошту інформацію про розвиток дитини на всіх етапах.

  • Логотип безкоштовного тестування

    Безкоштовне тестування

    Учасники клубу можуть безкоштовно спробувати харчування від Nestle®.

  • Логотип поради та статті

    Поради та статті

    Поради від експертів для покращення фізичного стану.

Search icon

Все ще не знайшли те, що потрібно?

Спробуйте оновлений пошук.