MyFeed Personalized Content
6-12 місяців
Стаття
Add this post to favorites

Розвиток дитини в 8 місяців

Дитина у 8 місяців з невтомною цікавістю відкриває для себе все нове.

5хв на прочитання січ. 17, 2024

Приємно спостерігати за тим, як швидко розвивається малюк, але саме зараз потрібно проявляти й особливу пильність.

Розвиток 8-місячної дитини

Одне з найприємніших досягнень цього віку: спілкування стає практично двостороннім. Малюк з почуттям вимовляє склади, які йому найбільше подобаються. Дитина у 8 місяців уже вміє відповідати на запитання. Поцікався у неї: «Де музика?», і вона негайно повернеться в бік музичного центру. Але перш ніж дитина почне «відповідати», ви повинні кілька разів показати їй загадковий предмет, з якого періодично лунає музика.

Що повинна вміти дитина у 8 місяців

У 8 місяців дитина поки ще не може говорити, тому кричить, коли їй некомфортно, коли хоче уваги, коли голодна. Не бійся розпестити малюка, реагуючи на його крик; розмовляй з ним ласкаво. Так малюк почуватиметься особистістю, з бажаннями і думкою, які враховуються дорослими. З’являється впевненість у собі, товариськість і довіра до мами.

Згідно з календарем розвитку, у 8 місяців малюк повинен вміти:

  • стояти з підтримкою, перевертатися на живіт і назад і, лежачи на животі, спиратися на долоні;
  • легко брати іграшку; грати з предметами, які приємно шарудять, кидати їх і спостерігати, як вони падають, перекладати з однієї руки до іншої;
  • сміятися, коли з ним грають дорослі, виражати емоції;
  • прислухатися до розмови, переводячи погляд з однієї людини на іншу, розрізняти своїх і чужих.

У 8 місяців малюк уже впевнено сідає та лягає самостійно, намагається встати, тримаючись за стінки ліжечка або манежу.

Читайте також: Ігри з дитиною від народження до 9 місяців

Фізичний розвиток та інтелект

Розвивати інтелект дитини потрібно якомога раніше. Ще в 60-ті роки ХХ століття американський учений Глен Доман встановив, що найефективніше діти засвоюють нові знання в період розвитку головного мозку. Як розвивати малюка на 8 місяці життя? Просто спілкуйся з ним. Став прості запитання, реагуй на спроби малюка говорити з тобою. Спілкування та розвиваючі ігри дуже важливі в цьому віці, коли йде активне пізнання світу й розумовий розвиток 8-місячної дитини.

Малюк продовжує розбиратися в собі, вимагає більше уваги. Попри активний розвиток мовних навичок, про те, що вона голодна, дитина, як і раніше, дає знати гучним криком. Тепер ти за інтонаціями можеш здогадатися, що турбує дитину в цю хвилину (вона голодна, змерзла, їй некомфортно).

Дитина у 8 місяців уже розуміє прості запитання: «Де мама?», «Де тато?», «Де котик?». Виконує на прохання прості дії: «поклади», «візьми», «дай».

Скільки повинна важити дитина у 8 місяців

Малюк уже може почекати до обіду або вечері, якщо йому хочеться їсти. Крихітка краще координує ковтання і дихання. Дітлахи у віці до року пізнають світ за допомогою органів смаку. Інакше кажучи, малюк тягне до рота все, що попадається йому під руку. Розумна мама не промине можливості цим скористатися і навчити дитину пити з чашки.

Згідно з календарем розвитку, у 8 місяців дитина повинна важити 7,2-7,5 кг. Максимум – 10 кг. У цьому віці дуже важливо розробити правильний раціон для крихітки: вона не повинна переїдати, але їжа водночас має бути досить калорійною. Режим харчування – 4-5 разів на день маленькими порціями.

Вдосконалюємо координацію рухів

Навчившись розтискати пальці, твій малюк із задоволенням кидатиме різні предмети. Якщо ти залишиш поруч з ним невеликі іграшки, він розкидатиме їх, а потім кликатиме кого-небудь, щоб їх зібрати. З метою безпеки краще давати дитині м'які предмети, підійдуть, зокрема, пружні м'ячики різного розміру, кольору та структури. Ти можеш спостерігати, як розвивається твоя дитина, просто сидячи на підлозі і катаючи до неї м'ячик. Спочатку вона незграбно спробує схопити іграшку, але поступово навчиться бити по м'ячу, щоб він котився назад.

Координуючи свої рухи, дитина зможе ретельніше вивчати предмети, що потрапляють до її рук. Вона братиме їх, трястиме та стукатиме ними, перекладаючи з однієї руки до іншої.

Дай дитині яскраве брязкальце, щоб задовольнити її жагу до пізнання. Дитина постійно вчиться – і їй допомагають у цьому близькі люди та всі речі навколо. Постійні спостереження переконують її, що предмети існують навіть тоді, коли їх не видно. Ця концепція називається «сталість предметів». Щоб допомогти малюкові освоїти це поняття, грай з ним в «ку-ку». Використовуючи різні варіанти цієї гри, можна практично нескінченно підтримувати цікавість дитини.

Стаття за темою: Як попередити побутові неприємності?

Rate this article
4