На другому тижні шостого місяця малюк поступово розвивається, що призводить до збільшення його розмірів та росту живота в мами.
Як виглядає плід на 22 тижні вагітності
На цьому терміні вага майбутньої людини досягає 430 – 500 грамів, а ріст 28 сантиметрів. Шостий місяць відрізняється тим, що якщо в цей період дитина народжується раніше терміну, то вона вважається життєздатною та енергійною. Такий малюк здатен розвиватися далі поза маминим животом. В цей час у плода вже повністю сформований мозок – його ріст зупиняється, і він вже містить всі необхідні клітини. Відповідно до календаря вагітності, на цьому етапі мозок малюка важить до 100 грамів. Це призводить до того, що крихітка вже здійснює складні рухи і її рефлекси вдосконалюються. Вона може нахилити голову і зігнутися вперед, щоб дотягнутися до пальчика.
Активно розвиваються потові залози, росте серце, в кістковій тканині відкладається кальцій. В цей же час у дитини продовжує з’являтися пушкове волосся – лануго, яке виконує захисну функцію і формує основу для роста нормального волосся. Розвиток відбувається активно, організм малюка практично сформований – вже є всі хребці та диски.
Відчуття майбутньої мами на 22 тижні вагітності
На 22 тижні вагітності основними відчуттями є ворушіння малюка. Моменти, коли дитинка штовхається, підстрибує чи перевертається, стають для мами найбільш щасливими та пам’ятними. Жінка відчуває будь-який рух крихітки, адже вона підросла і починає спеціально впиратися в живіт ніжками та ручками. Ці рухи – не тільки її спроби розім’ятися, але й сигнал для мами, щоб вона зробила музику тихіше або прилягла відпочити. На цьому терміні карапуз вже чутливий до шуму, різких звуків і змін освітлення. Своє незадоволення він висловлює активністю і ворушіннями.
Інколи активність – це ознака нехватки кисню. Плід шляхом частих ворушінь змушує своє серце працювати швидше і збільшити швидкість обігу по організму крові, збагаченої киснем. Але не потрібно дуже хвилюватися і постійно слідкувати за ворушіннями. Контролюйте його рухи зранку і ввечері – цього буде достатньо. Крім того, інколи режим сну та неспання малюка не збігається з маминим, і тому він не дає їй спати вечорами і, навпаки, тихо поводиться зранку. Вагітність на 22 тижні повинна супроводжуватися ворушіннями, і якщо їх немає на протязі доби, потрібно звернутися до лікаря.
Необхідність УЗД на 22 тижні вагітності
Проведення ультразвукового обстеження на терміні в 22 тижні стає другою планованою процедурою. УЗД на цьому етапі дозволяє дослідити плід на можливі пороки розвитку та оцінити стан і функціонування внутрішніх органів малюка. В середині шостого місяця куприково-тім’яний розмір уже не має ніякого значення у визначенні норми росту плода. Зараз лікар уже оглядає параметри інших частин тіла і визначає їх нормальне співвідношення. Крім того, лікар дивиться також на параметри навколоплідних вод. УЗД на цьому терміні допомагає виявити і попередити можливі проблеми з родами, а тому є обов’язковим.
Харчування мами на 22 тижні вагітності
Враховуючи те, що вагу потрібно контролювати, краще за все притримуватися обраного режиму харчування і вживати тільки натуральні продукти. Щоб організм маленької людини всередині живота мами розвивався правильно, йому необхідний білок. Для цього мамі потрібно їсти молочні продукти, нежирну рибу і м’ясо. В молоці також міститься і кальцій, який потрібен для кісток і зубів плоду. Крім того, корисними будуть наступні рекомендації:
- Вживайте кисломолочні продукти, свіжі овочі та фрукти, настої із сухофруктів – вони допоможуть уникнути запорів, а також геморою.
- Обмежте кількість солодощів, мучних продуктів та цукру – це допоможе уникнути зайвої ваги.
- Їжте менше солі – вона затримує в тілі воду, через що утворюються набряки.
- Приймайте їжу частіше, але невеликими порціями.
- На 22 тижні вагітності часто буває нехватка заліза, їжте більше продуктів, які містять цей елемент, наприклад, гречана каша, гранат, печінка та ін.
22 тиждень вагітності – уже великий термін і самий час для підготовки до родів. Турбуйтеся про себе, їжте більше корисних продуктів, радійте життю та посміхайтесь. Пам’ятайте, що від вас і вашого здоров’я залежить стан майбутнього малюка.