MyFeed Personalized Content
6-12 місяців
Стаття
Add this post to favorites

Раціон дитини в 10 місяців: складаємо меню

4
3.2/5 5 відгуки

Меню дитини в 10 місяців не може складатися з одного лише материнського молока або дитячої молочної суміші. Для повноцінного розвитку йому потрібен прикорм. Так чим годувати 10-місячного малюка?

10хв на прочитання січ. 18, 2020
Зміст

У цей період карапуз ще більш активний, ніж раніше. Він багато грає днем, а вночі практично не будить батьків. Щоб пізнавати світ і правильно розвиватися, йому потрібно більше енергії та корисних речовин, одержуваних з їжі. Ми розповімо, які продукти можна давати дітям у 10 місяців.

Згідно з таблицею ВООЗ, хлопчики в десять місяців мають важити 7,4-11,4 кг, а дівчатка — від 6,7 до 10,9 кг. Ці дані допоможуть вам відстежувати, чи достатньо їжі отримує дитина і чи нормально вона набирає вагу.

Дізнайтеся більше: Порція для малюка

ВООЗ рекомендує годувати дітей грудним молоком до двох років. У десять місяців воно має складати близько 25% всієї добової їжі. А якщо малюк на штучному вигодовуванні? Чи можна в десять місяців перевести його з адаптованої суміші на коров'яче або козяче молоко? Педіатри не рекомендують. Цільне неадаптоване молоко не підходить малюкові як основна молочна складова раціону, адже воно містить набагато більше білка, кальцію, фосфору, калію, натрію і хлору, ніж потрібно. І навпаки — в коров'ячому молоці значно менше компонентів, що необхідні дитині для гармонійного росту та розвитку всіх органів і систем. Крім кількості, важливу роль відіграє якість поживних речовин. У коров'ячому молоці до 80% казеїну — білка, який незміцнілому організму дитини набагато складніше перетравити та засвоїти. Через це можуть виникати проблеми з травленням і алергічні реакції.

Дитяче меню має бути різноманітним і включати наступні страви:
 

  • Каша. Молочна та безмолочна. Різні крупи. Каші корисні завдяки клітковині, високому вмісту заліза, вітамінів і мінералів, необхідних для оптимального росту та розвитку маленького організму.
  • Овочеві та фруктові пюре. Однокомпонентні — з одного овоча або фрукта або багатокомпонентні — з декількох видів.
  • Фруктові та овочеві соки. Насамперед зверніть увагу на яблука та груші як на найбільш низькоалергенні фрукти, а також корисні овочі — моркву та гарбуз.
  • Яєчний жовток. Джерело корисних жирів і вітамінів. Яйце може бути куряче або перепелине.

 

Важливо Перш ніж давати жовток малюкові, схильному до алергії, зверніться за консультацією до педіатра.

 

Познайомте малюка зі смаком груші
Насичений смак соковитих груш, натуральний запах, відсутність цукру і крохмалю – це все однокомпонентне пюре Gerber® "Груші Вільямс".

КУПИТИ

  • М'ясо. Обов'язково нежирне, ретельно очищене від сполучних плівок, жилок і хрящиків. Малюкові важливо з'їдати норму м'яса (60-70 г на день) для формування м'язів, нормального розвитку організму.
  • Риба. Тільки біла нежирна. Це алергенний продукт, тому вводьте його в меню дитини в 10 місяців обережно. Почніть з ложечки, з часом збільшуйте порцію до 50 мг.
  • Кисломолочні продукти. Дитячий кефір, сир, йогурт. Про користь кисломолочних продуктів для кишківника відомо, напевно, кожному.
Читайте також: Кисломолочні продукти в раціоні твого малюка
  • Рослинна олія. Серед корисних варто відзначити оливкову, кукурудзяну, кунжутну та лляну олії. Додавайте по 1 чайній ложечці в кашу або овочеве пюре.
  • Продукти з пшеничного борошна (крім здоби). Поступово вводьте до раціону галетне печиво, несолоні крекери, сухарики. Можна варити супи з вермішеллю або зрідка готувати її як гарнір до тушкованих овочів.
Читайте також: Готуємо самі чи використовуємо дитяче харчування?

Утримайтеся від наступних продуктів, навіть у мінімальній кількості:

  • цитрусові та екзотичні фрукти;
  • коров'яче і козяче молоко;
  • мед;
  • шоколад, цукерки, печиво (будь-які солодощі);
  • консерви (крім дитячого харчування);
  • соління;
  • копченості;
  • звичні «дорослі» снеки (солоні крекери, сухарики, чіпси);
  • магазинні соки, не призначені для дітей;
  • гострі спеції та прянощі;
  • ковбаса;
  • сосиски й сардельки;
  • сало, жирне м'ясо (качка, свинина, баранина);
  • редька;
  • редис;
  • часник.

     

    Порада Чим довше карапуз не куштуватиме солодкого, тим краще. Тому знайомте малюка з цукерками й шоколадом якомога пізніше. поради батькам малюків

    У цей період малюк отримує їжу 5 разів на день, приблизно через однакові перерви. Правильний режим сприятливо впливає на маленький організм, допомагає запобігти капризам та поганому апетиту через перевтому або переїдання. Перший прийом їжі — вранці. Це материнське молоко або адаптована дитяча суміш, якщо годування грудьми неможливе. Через кілька годин — ще один сніданок, але такий, що складається з продуктів прикорму. Потім — обід, а ввечері — вечеря. Останній прийом їжі має бути легким, щоб не перевантажувати шлунок перед сном. Зазвичай це грудне молоко або дитяча суміш.

    Важливо Ідеальна їжа для дитини — це грудне молоко. Тому фахівці ВООЗ рекомендують продовжувати грудне вигодовування якомога довше.

    Між вживаннями їжі, якщо карапуз зголоднів, можна давати сік, воду, дитячі снеки, сухарики, фрукти. Простежте, щоб дитина пила достатньо рідини. Основа пиття — якісна чиста вода без газу. Також щодня малюкові можна до 100 мл соку, компоту без цукру або морсу із сезонних плодів. Краще давати малюкові сертифіковане дитяче харчування, що відповідає всім віковим вимогам і високим стандартам безпеки.

    Дізнайтеся більше: Секрети якості та виробництва Gerber® Зразок меню дитини в 10 місяців на кожен день: таблиця

    *безмолочну кашу слід розводити грудним молоком або дитячою молочною сумішшю, яку отримує дитина. Молочну кашу розводять водою.

    Порада Не слід солити та підсолоджувати їжу. Знайомити дитину з цукром і сіллю краще після року.
    Час годування
    Продукти
    Розмір порції
    I годування
    6 годин
    Грудне молоко чи лікувальна суміш для дітей з алергією на білки коров'ячого молока
    200 мл
    II годування
    10 годин
    Безмолочна каша: кукурудзяна Nestle® або пшенично-вівсяна Gerber® Organic з ванільним смаком*
    Рослинна олія (додавати до страви)
    Фруктове пюре Gerber® «Яблуко і груша» або «Яблуко і гарбуз»
    150 г
    близько 1 ч.л.
    70 г
    III годування
    14 годин
    М'ясне пюре Gerber® «Ніжні овочі з кроликом» або суп-пюре з індичкою та овочами
    Рослинна олія (додавати до страви)
    Органічні снеки Gerber® Organic рисово-пшеничні з бананами та малиною
    Освітлений яблучний сік Gerber®
    170 г
    близько 1 ч.л.
    3 шт.
    70 мл
    IV годування
    18 годин
    Овочеві пюре Gerber® «Морква» або «Цвітна капуста і картопля»
    Рослинна олія (додавати до страви)
    Дитяче печиво або сухарик
    Догодовування грудним молоком або лікувальною сумішшю для дітей з алергією на білки коров'ячого молока
    150 г
    близько 1 ч.л
    2 шт.
    50 мл
    V годування
    22 години
    Грудне молоко чи лікувальна суміш для дітей з алергією на білки коров'ячого молока
    200 мл

    *безмолочну кашу слід розводити грудним молоком або дитячою молочною сумішшю, яку отримує дитина. **можна як чергувати кашу або овочі, так і пропонувати змішану страву — кашу з овочами.

    Рекомендації, які допоможуть вам без проблем нагодувати дитину:

    • Не додавайте до їжі малюка сіль, цукор і спеції.
    • Страви з меню дитини в 10 місяців готують за принципом «на зараз». Їжу не можна готувати заздалегідь, зберігати та розігрівати.
    • Страви мають бути не гарячими й не холодними. Перед тим як дати малюкові, спробуйте їжу.
    • Зацікавити карапуза допоможе декорування та дитячий посуд з героями мультфільмів.
    початок прикорму малюкаПорада Якщо малюк не їсть певні продукти або вередує, не годуйте його насильно. Відкладіть прийом їжі на годину або дві й запропонуйте дитині достатньо велику наступну порцію. Але не давайте в перерві малюкові ласощі, щоб не перебивати апетит. Також прослідкуйте, від яких страв малюк відмовляється найчастіше, і замініть на альтернативні продукти.

    Десять місяців — саме час потроху привчати дитину до самостійності.

    • Використання ложки. Давайте дитячу ложку в ручку, і нехай малюк спробує їсти під вашим наглядом.
    • Якщо дитина не хоче користуватися ложкою, можна спочатку запропонувати їй брати дитяче печиво, сухарики або інші спеціальні дитячі снеки, які зручно тримати в ручці та їсти самостійно. Так вона буде розвивати навички та познайомиться з формою і консистенцією різних продуктів.

    Отже, сподіваємося, що ми допомогли вам розібратися, які продукти будуть корисні, які шкідливі та як скласти меню для дитини в 10 місяців.

    1. Скільки має з'їдати 10-місячна дитина?

    У 10 місяців малюкові на добу потрібна порція їжі, яка дорівнює приблизно 1/8-1/9 маси тіла. Це 1000-1200 мл їжі, не враховуючи воду, соки, дитячий чаю. Розділіть цю кількість на 4-5 годувань і ви отримаєте орієнтовний обсяг їжі на один прийом — 200-250 мл.

    Як скласти меню для дитини в 10 місяців на ШВ?

    Незалежно від виду вигодовування в 10-місячному віці дитині потрібні корисні продукти, адаптовані під вік: каші, овочі, фрукти, м'ясо, риба, кисломолочні продукти, вершкове масло та рослинна олія. Складаючи меню, стежте, щоб дитина отримала оптимальну кількість всіх необхідних для росту і розвитку корисних речовин. Якщо виникають проблеми або питання, не нехтуйте візитом до педіатра.

    Що робити, якщо у дитини харчова алергія?

    Якщо після введення нового продукту, ви помітили ознаки алергічної реакції: атопічний дерматит, почервоніння, свербіж, необхідно виключити його з раціону малюка надалі. За більш тяжких симптомів (набряк, блювота, діарея, утруднене дихання) — негайно зверніться до лікаря. Також тільки педіатр зможе підібрати малюкові терапію: це може бути спеціальна дієта, а в особливо важких випадках — медикаментозне лікування.

    Статті до теми:

    rating review icon
    Останні відгуки

    Середня оцінка клієнтів

    3.2
    4
    5 оцінок клієнтів

    Знімок рейтингів спільноти

    • 5 star
      2
    • 4 star
      1
    • 3 star
      0
    • 2 star
      0
    • 1 star
      2
    1
    Anya Ribkina вер. 18, 2023

    Абсолютно нічого спільного з рекомендаціями ААП та ВООЗ немає.

    В десять месяцев оно [грудне молоко] должно составлять около 25% всей суточной еды - Грудне молоко залишається ОСНОВНИМ (>50%) джерелом харчування дітей першого року життя.

    Фруктовые и овощные соки давати]. - Дітям до року не рекомендовано пропонувати будь-які напої, окрім води.

    Прежде чем давать желток малышу, склонному к аллергии, обратитесь за консультацией к педиатру. - Алергію може викликати лише БІЛОК яйця, окрім цього, що раніше вводиться алерген, тим менший ризик виникнення алергії.

    Рыба. Только белая нежирная. Это аллергенный продукт, поэтому вводите его в меню ребенка в 10 месяцев осторожно. - Те ж саме: рекомендовано вводити всі види риби з 6-місячного віку, щоб уникнути алергії в подальшому, в тому числі й червону рибу, і молюсків, і ракоподібних.

    Коли дійшла до заборону на цитрусові, читати припинила.

    Автори, будь ласка, не займайтеся копірайтингом, або хоча б краще обирайте джерела актуальної інформації.

    1
    Oleksandra Kvitka черв. 19, 2023

    Дані рекомендації не відповідають чинним рекомендаціям ВООЗ. У 10 місяців дитина вже має їсти їжу шматочками, а кожен прийом їжі має складатися з тарілки здорового харчування. До року прикорм - це знайомство з їжею і вирахування в мг скільки має з'їдати дитина не є доречним.

    4
    Светлана Мариношенко січ. 3, 2023