MyFeed Personalized Content
6-12 місяців
Стаття
Add this post to favorites

Розвиток дитини в 7 місяців

Дитина у 7 місяців уже активно пізнає світ.

4хв на прочитання вер. 21, 2023

Додавши ще 2 см до зросту і 400 г до ваги, вона вже повзає і шукає іграшки, коли втрачає їх з поля зору. День за днем ​​розвиваються стосунки з оточенням: малюк пізнає обличчя людей, яких не бачив довгий час.

Малюк росте і набирається сил

Тепер він може піднятися, спираючись на ручки або лікті, і сісти прямо. Якщо поставити малюка на ніжки та притримувати за ручки або під пахвами, він простоїть, погойдуючись на місці, кілька хвилин. Нехай малюк повзає якомога більше: це зміцнює м'язи спини, прес, це чудова профілактика порушення постави; крім того, посилюється легенева вентиляція, поліпшується кровопостачання м'язів і внутрішніх органів.

inread-push
Чим розширити раціон малюка?

Щоб отримувати необхідні для організму речовини, раціон дитини потрібно поступово розширювати. М'ясні пюре Gerber® відповідають всім потребам крихітки та добре розвивають його смакові відчуття.

Розвиток дитини у 7 місяців

Дитина у 7 місяців розпізнає голоси та інтонації, повертається, щоб знайти очима того, хто говорить.

Дитина чудово розуміє, що таке «НІ», а значить, настав час закладати основи виховання. Як розвивати дитину на сьомому місяці життя? Це запитання хвилює всіх молодих батьків. Відповідь дуже проста: побільше розмовляйте з нею.

Згідно з календарем розвитку, у цьому віці малюк уже може донести свої бажання до мами, особливо коли хоче їсти. Малюк знає, які звуки може вимовляти, і в захваті від власного лепету. Часом він навіть намагається імітувати слова. Уважно прислухайся до дитини, підбадьорюйте її, коли вона белькоче. Розмовляй з дитиною, читай їй – це чудовий спосіб розвинути навички мови та усвідомленого спілкування.

Під час купання новонародженого або коли він лежить на пеленальному столику, називай кольори одягу або частини його тіла. Ставлячи запитання, ти навчаєш дитину інтерактивного спілкування. Хоча малюк ще не може відповісти тобі словами, за виразом його обличчя і жестами ти відчуєш, що він тебе розуміє. Малюк відповідає тобі на своїй дитячій мові, висловлюючи свої почуття та емоції.

На цьому етапі ви з малюком можете спілкуватися під час годування. Він показуватиме на предмети, вимовлятиме різні звуки, щоб привернути твою увагу. Бери найактивнішу участь у спілкуванні. Якщо дитина показує на тарілочку з яблуками, ти можеш ставити запитання або коментувати, наприклад: «Яблука? Так, це яблука! Вони жовті. Правда, смачно?».

Твій малюк навчиться розуміти слова та фрази дорослих і братиме участь у розмові. Він може попросити дитячий сік, вимовляючи «зі». Він стежитиме за розмовою, повертаючи голівку в бік співбесідника. Ваші розмови під час годування відкриють для дитини нові можливості для спілкування та навчання.

Що повинна вміти 7-місячна дитина

Дитина в 7 місяців вміє вже досить багато. Вона активно вивчає світ, який її оточує, через тактильний контакт. Їй подобається все чіпати, вивчати, пробувати на смак. Вона вже впевнено сидить, тому уважно спостерігає за дорослими.

З отриманням нових навичок малюк може спробувати багато смачненького. Вчиться керувати рухами язика та губ, уже вміє переміщати їжу з передньої частини рота до задньої та тепер ковтає краще. Встановилася система травлення: організм добре засвоює білки, що містяться в м'ясі.

Інакше кажучи, навіть без зубів дитина може поступово переходити від рідкої до однорідної, кашоподібної їжі, а потім і до невеликих шматочків твердої їжі. Напевно, ти вже придбала зручний високий стільчик. Настав час його використовувати. Малюкові буде дуже приємно перебувати разом з іншими членами сім'ї за столом під час сімейного обіду. Він сидітиме на своєму «троні» і пильно дивитиметься, що і як їдять інші.

Скільки має важити малюк у 7 місяців

Фізичний розвиток дитини в цьому віці багато в чому залежить від її харчування. Згідно з календарем розвитку, її вага повинна становити 6,8-7,1 кг. Якщо твій малюк важить більше, це не привід до занепокоєння. Нормою в цьому віці вважається і вага 9,5 кг.

У 7 місяців дитині вже можна пропонувати калорійніші продукти як прикорм. Якщо до цього моменту вона вже спробувала молочні суміші та фруктові соки, можна додати до її меню м'ясо та яєчний жовток.

У м'ясі міститься багато білка – основного будівельного матеріалу для маленького організму. Також в ньому є потрібні дитині вітаміни групи А, Е і D. Починати варто зі спеціального гомогенізованого м'ясного прикорму. Якщо готуєте м'ясо самостійно, то слід його відварити, а потім ретельно подрібнити в блендері з додаванням бульйону.

Яєчний жовток – цінне джерело поліненасичених жирних кислот, які дуже важливі для нормального фізичного та розумового розвитку дитини.

Rate this article
4

Приєднуйтеся до Клубу

MVP Logo

Ми знаємо, що бути мамою - це не тільки безмежне щастя, а ще й велика відповідальність. Ми допоможемо вам!

  • Логотип поштової розсилки

    Поштова розсилка

    Учасники клубу отримують на пошту інформацію про розвиток дитини на всіх етапах.

  • Логотип безкоштовного тестування

    Безкоштовне тестування

    Учасники клубу можуть безкоштовно спробувати харчування від Nestle®.

  • Логотип поради та статті

    Поради та статті

    Поради від експертів для покращення фізичного стану.

Search icon

Все ще не знайшли те, що потрібно?

Спробуйте оновлений пошук.