MyFeed Personalized Content
6-12 місяців
Стаття
Add this post to favorites

Як навчити дитину пити з чашки

З чого ваш малюк п'є рідину? З пляшечки, з поїльника або ж із чашки? Давайте поговоримо про те, коли варто знайомити дитину з чашкою, як навчити дитину пити з чашки, і про маленькі секрети, які допоможуть вам на цьому шляху.

3хв на прочитання лип. 7, 2023

Тільки-но дитина навчиться впевнено сидіти, її можна вчити пити з чашки. Спершу дитині краще запропонувати чашку-непроливайку. Переваги такої чашки в тому, що рідину з неї неможливо вилити на себе одним рухом. Через невеликі дірочки випливає рівно стільки, скільки здатний проковтнути малюк. Все-таки на першому етапі головне – навчити дитину утримувати чашку в руках і нахиляти так, щоб вміст чашки виливався в рот, а не на підлогу. Як тільки малюк впорається з чашкою-непроливайкою, зможе впевнено брати її зі столу, пити і ставити назад, можна переходити на звичайну чашку.

Важливо!

Період користування непроливайкою дуже короткий, більшість дітей може впоратися з цим умінням в лічені тижні. Тому досить придбати одну чашку-непроливайку. Зрозуміло, вона повинна бути з харчового пластику, небитка, святкова, від надійної фірми-виробника.

Під час привчання малюка до чашки бажано поступово заміщати нею годування з пляшечки, коли це можливо. Якщо дитина на штучному вигодовуванні, зрозуміло, що перед сном простіше дати пляшечку, малюк швидше засне. Але вдень ​​принаймні одне годування слід замінити на годування з чашки. Воду з пляшечки можна продовжувати давати перші кілька днів, а потім повністю перейти на чашку-непроливайку. Приблизно у 8-9 місяців можна познайомити дитину зі звичайною чашкою.

На першому етапі слід віддати перевагу посуду з небитких матеріалів, тому що літати ця чашка буде по всій кухні. Обов'язково перевірте, щоб в «зоні розльоту» води не виявилося увімкнених електричних приладів. Малюкові належить впоратися з двома завданнями. По-перше, він повинен навчитися не обливати себе. Тому на час освоєння підберіть одяг, який легко змінити. По-друге, він має зуміти акуратно нахиляти чашку, адже якщо зробити це занадто різко, до ротика потрапить багато води, малюк може почати захлинатися чи кашляти.

Час приділити увагу іншій проблемі. На першому етапі дорослий притримує чашку і допомагає малюкові пити. Поступово передавайте «управління» чашкою дитині. За кілька тижнів малюк навчиться впевнено регулювати нахил чашки так, щоб в рот текла невелика цівка рідини. Тільки-но він впорається з цим завданням, дозвольте йому самому брати чашку зі столу і ставити її назад.

На першому етапі наливайте в чашку трохи води, буквально на кілька ковтків. З повною, важкою чашкою малюкові буде важко впоратися.

Порада

Дитячі стоматологи рекомендують максимально скоротити період годування з пляшечки після появи зубів. Це пов'язано з підвищеним ризиком виникнення «пляшкового карієсу». Тому вже в 9-10 місяців бажано попрощатися з пляшкою і повністю перейти на користування чашкою.

 

Не забувайте чистити зубки на ніч і будьте здорові!

Rate this article
5