Як чудово та приємно проводити час з малюком! Ти оточуєш його своєю любов'ю і турботою, і він з радістю відповідає тобі взаємністю. І ти відчуваєш, як між вами встановлюються особливі, ні з чим незрівнянні відносини. Ми розповімо про розвиток дитини у 5 місяців, що малюк вміє в цьому віці та чого потребує.
Малюк потребує твого захисту
Дитині потрібна любов не менше, ніж харчування. Доведено усіма мамами: малюк, що плаче, миттєво заспокоюється на руках у мами. Адже для нього ти – єдиний захист!
Перш за все, коли п'ять місяців дитині, у пам'яті у неї відкладається те, що її радує, і тому серед інших голосів вона завжди впізнає твій голос. Іноді малюкові достатньо просто побачити маму – і він одразу перестає плакати і починає посміхатися.
Як виглядає дитина у 5 місяців
Карапуз важить уже вдвічі більше, ніж при народженні, сам перевертається на животик, вітає тебе радісним криком, сміється. Крихітка вже намагається сидіти з підтримкою за ручки і, якщо тримати її за обидві ручки, може недовго простояти, але без опори на ступні.
Твій 5-місячний малюк перетворився на кругленького карапузика з милими складочками, вгодованими щічками, гладенькою шкірою і красивими очима. Він усе частіше посміхається, а також розгинає та згинає ручки.
Що повинна вміти дитина у 5 місяців
Дитина з цікавістю розглядає свої ручки, усе тягне до рота. Упевнено бере іграшки, тримає їх у руках, з цікавістю розглядаючи, пускає бульбашки, впізнає рідних, розрізняє інтонації. Якщо все вищесказане про твого малюка, будь впевнена, що розвиток дитини у 5 місяців проходить правильно.
Дитина у 5 місяців починає «базікати»
Малюк імітує звуки, які чує, поступово переходить від простих до складних: «гу-гу», «агу», «так-так». Він також із задоволенням «спілкується» з іграшками.
Малюки від народження дуже чутливі до голосів батьків, тому їм необхідно постійно чути, як ти розмовляєш. Емоційне спілкування впливає на дитину, на розвиток її пізнавальної діяльності. Щоб ще більше зблизитися з п'ятимісячною дитиною, співпереживай їй у радощах і незгодах, підтримуй її емоційно, коли вона засмучена. Ділися з дитиною враженнями: показуй нові предмети, радій іграшкам, грай у веселі ігри.
Спимо менше, ніж раніше
Протягом п’ятого-шостого місяця дитині достатньо для сну 10-15 годин на день, а решту часу карапуз не спить.
Зміна харчування суттєво впливає на розвиток 5-місячної дитини
З розвитком у дитини на 5-му місяці смоктальний рефлекс зменшується, йому на зміну приходить жувальний (повністю він розвинеться після шести місяців). За допомогою передньої частини язика малюк починає ковтати їжу, яка за консистенцією густіша за молоко.
У цей час уже сформувалася травна система: підріс шлунок, зміцніли нирки, перебудувався кишечник. Усе це відкриває малюкові двері у світ нових смаків.
Перші зубки
Перші зубки можуть з'явитися в дитини у віці між 4 і 7 місяцями. Але не хвилюйся, якщо час прорізування зубів минув, а перший зуб так і не з'явився. У всіх дітей це відбувається в різний період. Відтепер тобі слід учитися доглядати за зубами дитини на 5-му місяці життя. Діти, яких привчали до догляду за зубами з раннього віку, з більшою ймовірністю доглядатимуть за порожниною рота в старшому віці.
У період прорізування зубів діти можуть стати неспокійними, у них підвищується слиновиділення, вони гризуть все, що потрапить їм до рук, включно з мамою і татом. При прорізуванні зубів малюк почувається дуже незатишно, цей процес зазвичай пов'язаний з неприємними відчуттями. Ти можеш допомогти дитині, масажуючи їй ясна і пропонуючи спеціальні прорізувачі для жування та масування ясен.
Як розвивати дитину у 5 місяців
Приділяйте увагу масажу та гімнастиці: це допоможе зміцнити м'язи спини й хребет, і дитина самостійно сидітиме.
Читай також: Масаж грудної дитини
Оскільки малюк любить пробувати все нове на смак, стеж за чистотою іграшок та інших предметів. І не залишай його надовго наодинці в ліжечку або манежі. Носи малюка по квартирі і гуляй з ним на свіжому повітрі, розповідаючи про все навколо і разом пізнаючи світ.
Якщо тобі здається, що дитина у 5 місяців має не всі навички, необхідні для її віку, обов'язково розкажи про свої побоювання дільничому педіатру під час наступного планового огляду.
Развитее ребёнка в 5 месяцев
На сайте нашла много полезной информации и узнала причины изменений в поведении малыша. Спасибо огромное за Вашу работу.