Ворушіння плоду

Ворушіння плоду

Вагітність
Стаття
сер. 20, 2024
3хв

Ворушіння дитини дуже важливі для майбутньої мами. Вони дозволяють відчути зв'язок із дитиною, її присутність, а іноді і настрій

Завдяки можливостям УЗД перші рухи плоду можна побачити дуже рано, ще на 7-8 тижнях вагітності. У 16 тижнів рухи дитини стають більш активними, вона може реагувати на зовнішні подразники, наприклад, на музику, голос батька. У 17-18 тижнів малюк активно рухає руками, обмацує пуповину, себе, стискає і розтискає кулачки.

Важливо!

Необхідно знати, що характер та інтенсивність рухів малюка є важливими діагностичними ознаками, про які потрібно повідомляти лікаря.

Майбутня мама вперше відчуває ворушіння плоду на терміні близько 19-21 тижня.  Під час повторної вагітності, а також у струнких жінок ці відчуття можуть з'явитися раніше. Якщо ви не відчуваєте рухів дитини після 22 тижня, то необхідно пройти обстеження. До 24 тижня вагітності вже не тільки ви, але і ваші родичі зможуть відчути рухи малюка через передню черевну стінку.

Кількість рухів дитини з часом його росту і розвитку постійно збільшуються. Так, у порівнянні з 20 тижнем вагітності на 28-32 тижні число рухів потроюється і досягає 600 на добу. Але після цього періоду простір у матці зменшується через збільшення розмірів дитини, і її рухова активність дещо знижується. Мама відчуває не всі рухи плоду, а тільки найбільш інтенсивні. Нормальним вважається відчувати більше 10 ворушінь протягом 12 годин.

При цьому вже можна спостерігати біологічний ритм сну і неспання дитини, який не завжди збігається з маминим. Кількість рухів найкраще розраховувати за правилом
«рахуємо до десяти» — оцінюється час, за який ви відчули 10 ворушінь плоду.

Ворушіння малюка — це спосіб його спілкування з мамою.

Дитина може різко переміститися, якщо йому незручно, наприклад, якщо ви засиділися в одній позиції за комп'ютером. Мляві і ледве помітні ворушіння говорять про якусь проблему і є серйозним приводом звернутися до лікаря. Частота рухів зростає після їжі, адже до дитини збільшується надходження глюкози. У разі нестачі кисню, коли мама перебуває у задушливому приміщенні, теж може спостерігатися збільшення частоти рухів малюка. Рухова активність зростає також, коли є загроза передчасних пологів, обвиття пуповиною, багатоводдя. Як правило, хворобливі ворушіння свідчать про дискомфорт дитини, а плавні і ритмічні — про хороше самопочуття.

За місцем максимальної виразності рухів можна визначити положення плоду. Якщо найбільше рухів у верхній частині живота, це значить, що дитина перебуває в головному передлежанні і активно «б'є» вас ніжками по правому підребер'ї. Якщо, навпаки, максимум рухів відчувається в нижній частині живота, то плід знаходиться в тазовому передлежанні.

Іноді ворушіння дитини викликають у вагітної хворобливі відчуття. Це може бути пов'язано зі стисненням нижньої порожнистої вени в положенні лежачи, що призводить до зниження кровопостачання у плоду. Якщо біль у правому підребер'ї  — слід провести обстеження на  жовчнокам'яну хворобу. Біль під ребрами може бути також викликаний зміщенням діафрагмальної грижі. Болючими можуть бути рухи малюка і при спайковій хворобі після проведених раніше операцій, а також після попереднього кесаревого розтину, циститу або ж  хвороби нирок.

Порада

У разі незвичайних, хворобливих рухів дитини, при раптовій і нез'ясованій зміні характеру рухів у животі, а також при припиненні ворушінь плоду на термін більший за 12 годин необхідно негайно звернутися до лікаря.

Рекомендовані статті

View details Перший триместр вагітності: розвиток плоду, симптоми токсикозу, харчування
Стаття
Перший триместр вагітності по тижнях: етапи формування плоду, симптоми токсикозу, харчування мами, тонус матки

Перший триместр вагітності: розвиток плоду, симптоми токсикозу, харчування

З першого дня вагітності організм майбутньої мами концентрується на нових завданнях: перебудова на максимальну фізичну працездатність та емоційна адаптація до нової ситуації.

Марина Шудель

4хв на прочитання

View details Вагітність 29 тиждень: поради, огляд та практичні рекомендації
Стаття
29 тиждень вагітності

Вагітність 29 тиждень: поради, огляд та практичні рекомендації

29 тиждень вагітності — це важливий період у житті майбутньої мами та її малюка. Це час, коли зміни в тілі жінки та розвиток дитини досягають нового рівня.

6хв на прочитання

View details Скринінг 2 триместру вагітності: коли робити?
Стаття
Скринінг 2 триместру вагітності

Скринінг 2 триместру вагітності: коли робити?

Зародження нового маленького життя – справжнє диво та велика радість. З цього моменту дні майбутньої мами, її цінності й пріоритети змінюються кардинально.

4хв на прочитання

View details 35 тиждень вагітності
Стаття
35 тиждень вагітності

35 тиждень вагітності

35 тиждень вагітності – і більша частина шляху вже пройдена. Вже зовсім скоро ви побачите вперше свого малюка. Він вже повністю сформований і виріс до потрібних розмірів.

4хв на прочитання

View details 32 тиждень вагітності
Стаття
32 тиждень вагітності

32 тиждень вагітності

32 тиждень вагітності – період втоми вперемішку з радісним передчуттям зустрічі зі своїм крихітним створінням. На цьому терміні малюк практично повністю сформований.

3хв на прочитання

View details Токсикоз під час вагітності
Стаття
Токсикоз - норма чи патологія

Токсикоз під час вагітності

Токсикоз при вагітності: ➢ що це таке, коли починається, основні симптоми, нудота та як боротися з токсикозом для полегшення стану

3хв на прочитання

View details Як відходять води у вагітних?
Стаття
Як відходять води у вагітних?

Як відходять води у вагітних?

Навколоплідні води — перша колиска малюка, його комфортне середовище для проживання до появи на світ. Давайте з'ясуємо, чому воно таке важливе для розвитку дитини? Коли та як відходять води?

4хв на прочитання

View details 14 тиждень вагітності
Стаття
14 тиждень вагітності

14 тиждень вагітності

А ви знали, що дитина починає активно рухатись у животі мами вже з 8 тижня? Але найчастіше перші поштовхи жінка відчує ближче до 18–20 тижня вагітності.

9хв на прочитання

View details 39 тиждень вагітності
Стаття
39 тиждень вагітності

39 тиждень вагітності

Ось і настав 39-й акушерський тиждень вагітності. Це означає, що ви на фінішній прямій. Дитина в утробі все ще продовжує рости, але в цілому вона вже сформована і готова побачити світ.

9хв на прочитання

View details 7 тиждень вагітності
Стаття
7 тиждень вагітності

7 тиждень вагітності

Рухаємось далі, і от ми вже на сьомому тижні. Цей тиждень вагітності, як і будь-який інший, готує для вас багато нового. 

3хв на прочитання

View details Клізма перед пологами: коли і як її робити
Стаття
Клізма перед пологами: коли і як її робити

Клізма перед пологами: коли і як її робити

Ще зовсім нещодавно кожній породіллі, яка прибувала до пологового будинку, робили клізму. Сьогодні цю очисну процедуру проводять не у всіх медичних закладах.

4хв на прочитання

View details 24 тиждень вагітності: розвиток малюка, самопочуття мами та поради
Стаття
24 тиждень вагітність

24 тиждень вагітності: розвиток малюка, самопочуття мами та поради

Вагітність  —  це неймовірний період в житті жінки, протягом якого вона має можливість бачити та відчувати, як нове життя розвивається всередині неї.

7хв на прочитання

View details Пронос при вагітності: що робити майбутній мамі?
Стаття
Пронос при вагітності | Як лікувати діарею при вагітності

Пронос при вагітності: що робити майбутній мамі?

Під час вагітності тіло жінки переживає серйозну перебудову. Зміни стосуються багатьох систем організму, роблячи його чутливішим і вразливішим.

Оксана Негрич

5хв на прочитання

View details 10 тиждень вагітності: стан мами та малюка
Стаття
10 тиждень вагітності: стан мами та малюка

10 тиждень вагітності: стан мами та малюка

До 10 тижня вагітності відчуття, викликані гормональною перебудовою в організмі жінки, зазвичай стихають.

Оксана Негрич

8хв на прочитання

View details 28 тиждень вагітності
Стаття
28 тиждень вагітності

28 тиждень вагітності

Кожен тиждень вагітності приносить свої особливості, відчуття, радощі та невеличкі тривоги. Однак 28 тиждень вагітності займає особливе місце в календарі кожної майбутньої мами.

6хв на прочитання

View details Багатоплідна вагітність: 7 ознак
Стаття
Багатоплідна вагітність: 7 ознак

Багатоплідна вагітність: 7 ознак

Дізнавшись про те, що вагітна, жінка якомога швидше хоче дізнатися, що ж за крихітне диво знаходиться всередині неї. А іноді виявляється, що диво не одне, а цілих два, а то і три.

4хв на прочитання

View details Слизова пробка та інші провісники пологів
Стаття
Слизова пробка | Як відходить слизова пробка у вагітних

Слизова пробка та інші провісники пологів

Вагітність і пологи — дивовижний процес. Після зачаття організм жінки перебудовується, щоб виносити здорову дитину і вберегти її від усіх зовнішніх загроз.

Оксана Негрич

6хв на прочитання

View details 12 тиждень вагітності
Стаття
12 тиждень вагітності

12 тиждень вагітності

В цей період дуже важливо, як можна більше гуляти на свіжому повітрі, ідеально – 1,5 – 2 години в день.

5хв на прочитання

View details 23 тиждень вагітності
Стаття
23 тиждень вагітності

23 тиждень вагітності

23 тиждень вагітності не має особливостей і проходить спокійно. На цьому тижні мама може насолодитися своїм положенням, відчуваючи під серцем маленьку дитину, яка вже набула рис людини. 

5хв на прочитання

Приєднуйтеся до Клубу

  Приєднуйтеся до Клубу

Ми знаємо, що бути мамою - це не тільки безмежне щастя, а ще й велика відповідальність. Ми допоможемо вам!

Логотип поштової розсилки

Поштова розсилка

Учасники клубу отримують на пошту інформацію про розвиток дитини на всіх етапах.

Логотип безкоштовного тестування

Безкоштовне тестування

Учасники клубу можуть безкоштовно спробувати харчування від Nestle®.

Логотип поради та статті

Поради та статті

Поради від експертів для покращення фізичного стану.