Напевно, кожна мама задавалася питанням: «Чому у дитини кольки?».
Кишкові кольки у дитини являють собою біль у животі, причиною якого є незрілість органів. Ферментна система і мікрофлора кишечнику недосконалі, не налагоджено процеси травлення і всмоктування їжі, що викликає процеси бродіння і підвищене газоутворення в кишечнику. Кольки завдають малюкам серйозний дискомфорт, через що вони починають сильно плакати, смикати ніжками і погано спати.
Як допомогти дитині при кольках?
Педіатри стверджують, що кольки у дитини пов'язані безпосередньо з раціоном харчування матері (якщо мова йде про грудне вигодовування). Для того, щоб не завдавати додатковий дискомфорт своєму синочку або доньці, мамі-годувальниці слід виключити зі свого харчування такі продукти:
- борошняні вироби (свіжоспечені);
- мариновані (солоні) помідори і капусту;
- бобові;
- шкірку від яблук і груш;
- насіння, горіхи;
- виноград.
Малюки, які перебувають на штучному вигодовуванні, можуть негативно реагувати на зміну суміші. А ось деякі продукти, які, навпаки, зводять до мінімуму частоту виникнення підвищеного газоутворення:
- рідкі гарячі страви;
- відварне м'ясо курки, індички, кролика, а також яловичина;
- нежирний кефір, м’який і твердий сири, сметана;
- каші;
- тушковані овочі.
Крім виконання перерахованих вище правил щодо харчування, молода мама повинна знати і про інші дієві методи, за допомогою яких можна ефективно полегшити кольки у немовляти.
Масаж
Покладіть руку (вона повинна бути теплою) на животик дитини, а потім починайте подумки малювати на ньому букву «П» (від правого стегна вгору до реберного краю, потім перпендикулярно і вниз до лівого стегна) погладжуючими рухами, у напрямку за годинниковою стрілкою, повторити близько 10 разів. Процедуру рекомендується проводити перед кожним годуванням. У деяких випадках тільки від ніжних дотиків мами малюк заспокоюється. Температура в приміщенні повинна бути комфортною, в межах 24 градусів.
Зарядка
В щоденну загальнозміцнюючу зарядку з малюком включайте таку корисну вправу, як «велосипед». Для цього покладіть його на спину і по черзі згинайте в колінах ніжки дитини.
Крім того, не забувайте класти малюка на животик, деякі малюки і засинають в такій позі.
Лікарські препарати
Щоб зменшити дискомфорт дитини при сильних кольках, проконсультуйтеся з педіатром щодо прийому спеціальних чаїв або лікарських препаратів.