MyFeed Personalized Content
6-12 місяців
Стаття
Add this post to favorites

Знайомство малюка зі столовими приборами

Зовсім недавно твій малюк не міг тримати в руці ложку, а зараз досить непогано орудує нею.

3хв на прочитання черв. 19, 2023

На черзі навчання володіння ножом і вилкою. Нехай твоя багата материнська уява не малює картин жахливих наслідків поводження з цими столовими приборами. Навчити дитину користуватись ножом і вилкою не так і складно. Головне знати, як це зробити.

Важливо!

Звичайно, поспішати в цьому питанні не варто. Потрібно дочекатись моменту, коли малюк буде в змозі сам правильно взяти прибор, наколоти їжу і покласти її в рот.

Орієнтовний вік для знайомства з вилкою – 2-3 роки. А з ножом починати знайомство краще на четвертому році життя. Але це орієнтовний вік. Коли саме твоя дитина буде готова до опанування цих столових приборів, вирішувати тільки тобі.

Що має знати дитина, користуючись вилкою? Перш за все, поясни дитині, що вилка і ніж – предмети доволі небезпечні, якщо з ними користуватись невміло. Поясни, що гострими краями вилки можна вколотись і, навіть, поранитись. Постав кілька питань, щоб впевнитись, що дитина зрозуміла, що ти маєш на увазі. Для чого потрібна вилка? Чому ми вважаємо вилку небезпечним столовим прибором? Що робити, щоб вилка була помічником?

Покажи, як саме потрібно тримати вилку в руці. Прослідкуй за тим, щоб дитина тримала прибор правильно. Поясни, що положення вилки в руці залежить від того, яку їжу їсть дитина. Якщо мова іде про пюре чи овочевому рагу, то вилка має триматись зубцями доверху. Якщо на тарілці шматочки м’яса або, наприклад, макарони – зубцями донизу. Поясни дитині, що не варто одразу різати всю їжу на тарілці. Бажано відрізати наступний шматочок тільки після того, як малюк з’їсть попередній. Якщо нарізати всю порцію одразу, то вона швидко охолоне і стане менш смачною .

Після того, як дитина навчиться впевнено володіти вилкою, переходимо до близького знайомства з ножом. Поясни малюку, що ножом непотрібно користуватись весь час, а лише в тих випадках, коли вилка не справляється з розділенням їжі. Наприклад, шматок м’яса однією вилкою не відділити, в цьому випадку необхідна допомога ножа. Але вилка чудово впорається зі стравами з фаршу, тому для котлет ніж не потрібен.

Розкажи малюку, коли в якій руці тримати столові прибори. При одночасному використанні правші тримають вилку в лівій руці, якщо використовується тільки вилка – то в правій. Нічого страшного, якщо на початку дитина буде перепитувати, чим їсти ту чи іншу страву, а також в якій руці тримати видку в даний момент.

Важливо!

Зрозуміло, що перші вилка і ніж дитини не повинні бути гострими. Придбай для малюка спеціальні дитячі столові прибори. Вони повинні бути виготовлені зі сталі високої якості, але не повинні біти гострими.

Кінчик ножа повинен бути заокруглений, а зубців має бути три. Ручки приборів повинні бути надійними і зручними для дитячої руки. Поясни дитині, що після прийому їжі столові прибори потрібно класти не на стіл, а на тарілку.

Пройде зовсім небагато часу і малюк опанує ці небезпечні столові прибори – вилку і ніж, адже дітки дуже швидко вчаться. Вміння користуватись столовими приборами полегшить прийом їжі для дитини.

Rate this article
4

Приєднуйтеся до Клубу

MVP Logo

Ми знаємо, що бути мамою - це не тільки безмежне щастя, а ще й велика відповідальність. Ми допоможемо вам!

  • Логотип поштової розсилки

    Поштова розсилка

    Учасники клубу отримують на пошту інформацію про розвиток дитини на всіх етапах.

  • Логотип безкоштовного тестування

    Безкоштовне тестування

    Учасники клубу можуть безкоштовно спробувати харчування від Nestle®.

  • Логотип поради та статті

    Поради та статті

    Поради від експертів для покращення фізичного стану.

Search icon

Все ще не знайшли те, що потрібно?

Спробуйте оновлений пошук.