Як вводити тверду їжу дитині в прикорм
Тепер, коли ви познайомили малюка з деякими новими смаками й м'якими текстурами, можна продовжити подорож, але вже у світ твердих продуктів. Ось кілька рекомендацій щодо того, як і коли потрібно вводити в прикорм різноманітну здорову тверду їжу.
- Дозвольте дитині задавати темп. Всі діти різні, тому спостерігайте за вашим маленьким дослідником їжі й, спираючись на це, вирішуйте, що йому найкраще підходить.
- Вводячи прикорм шматочками, пробуйте різні текстури та аромати, щоб розширити смаки вашого малюка.
- Готуйте одну і ту ж тверду їжу для дитини по-різному, щоб побачити, що їй подобається.
- Малюк робить те, що бачить, тому будьте хорошим прикладом для наслідування і дозвольте йому приєднатися до сімейної трапези. Спостереження за вами викличе у крихітки цікавість і буде спонукати до копіювання ваших дій.
- Остерігайтеся алергії. Запам'ятайте найпоширеніші харчові алергени: селера, злаки з глютеном, коров'яче молоко, ракоподібні (креветки, раки та ін.), яйця, риба, горіхи, насіння кунжуту і соя. Також прочитайте наш контрольний список, щоб дізнатися більше про харчові алергії та харчову непереносимість у дитини.
- Різноманітність ― ключ до успіху. Зосередьтеся на основних групах харчових продуктів: молочні продукти (завжди жирні й пастеризовані), злаки та крохмалі (рис, макаронні вироби, картопля), білкові продукти (м'ясо, риба, яйця і бобові). Також горіхи (подрібнені, мелені або у вигляді масла), фрукти та овочі (свіжі, заморожені або консервовані, але без додавання цукру або солі).
- Не здавайтесь! Можливо, вам доведеться пропонувати дитині нову їжу і текстури до восьми разів, перш ніж вони їй сподобаються.
- Коли вводите прикорм шматочками або у вигляді пюре, намагайтеся уникати солоної та солодкої їжі, продуктів з високим вмістом насичених жирів, продуктів з низьким вмістом жиру, сирих молюсків, м'яса акули, риби-меч і марліна (вони містять ртуть), цільних горіхів (ризик задухи), меду (в ньому можуть бути бактерії).
- Пропонуйте малюкові воду під час кожного вживання твердої їжі та перекусу. І пам'ятайте, грудне молоко або суміш і вода ― єдині напої, які необхідні вашій дитині в цьому віці.
*Мед відіграє важливу роль у розвитку смакових відчуттів, особливо на ранніх етапах життя, оскільки знайомить дітей з різноманіттям смаків і допомагає формувати їх смакові вподобання.
Однак мед може містити бактерії, що викликають дитячий ботулізм. Тому мед не слід вводити в раціон до 12 місяців, якщо спори Clostridium botulinum не були інактивовані шляхом належної обробки під високим тиском та високою температурою, як це робиться в промисловості.
Кожен раз, коли мед використовується в наших продуктах, він проходить зовнішню термічну обробку, що гарантує безпеку нашої продукції для споживання.
Рекомендовані статті