Новонароджений малюк повністю залежить від тебе. Поки йому складно висловлювати свої почуття: він може зробити це тільки за допомогою плачу. Якщо малюк голодний, він плаче, якщо у нього болить животик, він плаче, якщо хоче спати, він теж плаче ... Так влаштована природа.
Саме краще, що ти можеш зробити - це негайно реагувати на його заклики. З часом за висловом личка крихти ти почнеш розуміти, що він хоче.
Малятку потрібно постійно відчувати, що він знаходиться в безпеці, під маминої захистом.
Іноді на виручку приходить соска-пустушка.
Ні в якому разі не давай крихітці пустушку замість їжі. Її можна пропонувати малюкові тільки між прийомами їжі, коли він не голодний.
Ще в утробі матері дитина починає смоктати великий пальчик.
Тому не дивно, що коли малюк з'являється на світ, смоктання грудей, великого пальчика або соски допомагають йому заспокоїтися або швидше заснути. З перебігом місяців смоктальний рефлекс перетворюється в спосіб вивчення навколишнього світу. Твій малюк знайомиться з текстурами, запахами і смаками, намагаючись схопити предмети і відправити їх в рот.
Почуття захищеності дитині дають знайомі предмети .
Приблизно у вісім місяців , а іноді й раніше , малюк починає проявляти самостійність , він розуміє , що батьки не завжди будуть поруч. У цей час дитина вибирає собі якийсь предмет , своєрідну гарантію безпеки , який допомагає йому подолати страх і стати незалежним від батьків.
Улюблений ведмежа або яка-небудь мамина річ - ось те , що може заспокоїти плаче карапуза. Обраний предмет допоможе дитині заспокоїтися : за відсутності батьків , наприклад , коли він залишається з бабусею або нянею. Далеко не завжди діти вибирають самого чистого і красивого , на твій погляд , представника зі своєї значної колекції іграшок! А адже малюк крутить його в руках, жує - але все це не має значення , адже головне те , що коли дитина тримає цю річ в руках , він відчуває себе впевненіше.
Интересная статья
Интересная и познавательная статья! Спасибо!