
Правильний білок у харчуванні малюка – профілактика виникнення алергії
Алергія — це неадекватна та надмірна імунна реакція, як правило, на нешкідливі речовини (наприклад, білок коров'ячого молока).
Імунна система помилково визначає нешкідливу речовину як загрозу, що спричиняє бурхливу реакцію і появу алергічних симптомів. У такому випадку імунна система стає чутливою до алергену, тобто вона зберігає в пам'яті цей алерген і розпізнає його в майбутньому. Саме тому згодом повторний контакт з таким алергеном може призвести до ще одної алергічної реакції, адже імунна система вже є чутливою до нього.

Правильне харчування малюка з народження забезпечує профілактику виникнення алергії у дитини. Так, грудне молоко характеризується низьким алергічним потенціалом. Воно містить так звані сироваткові білки, які легко засвоюються організмом дитини. Ще однією значною перевагою грудного молока є те, що воно допомагає уникнути виникнення алергії шляхом зменшення чутливості імунної системи дитини. На відміну від білків грудного молока, чужорідні білки (наприклад, білки коров'ячого молока) спричиняють алергічні реакції. Білки коров'ячого молока містять набагато вищу кількість алергенів порівняно з білком грудного молока. Саме тому коров‘яче молоко не слід давати в якості напою протягом першого року життя і, переважно, навіть довше.
Рекомендовані статті

Раціон дитини в 7 місяців: складаємо меню для малюка
Яким має бути меню дитини в 7 місяців? Які продукти та в якій кількості можна вводити в раціон у цьому віці? Коли та через які проміжки часу давати їсти малюкові?
7хв на прочитання

Здорове харчування: скільки має з'їдати дитина до року?
Як тільки довгоочікувана подія сталася, і малюк з'явився на світ, мама стикається з безліччю питань. Одні з найбільш поширених: як правильно годувати та скільки має з'їдати новонароджений?
7хв на прочитання

Купівля і зберігання дитячого харчування
Велика частка відповідальності з безпеки харчування дитини лежить на батьках.
2хв на прочитання

Харчування при вагітності: що можна і не можна майбутній мамі?
Правильне харчування вагітної жінки повинно включати всі необхідні макро- та мікроелементи, які забезпечують здоровий розвиток плода та підтримку організму матері.
4хв на прочитання

Кількість і якість білка в грудному молоці
Кількість білка в грудному молоці ідеально пристосовується до віку Вашої дитини та потреб на кожному етапі її розвитку.
3хв на прочитання

Харчування при грудному вигодовуванні
Період лактації — це особливий етап у житті кожної жінки, коли її організм виконує надзвичайно важливу функцію: забезпечення немовляти всіма необхідними поживними речовинами через грудне молоко.
5хв на прочитання

Основні харчові алергени
Алергічна реакція у дитини, так само як і у дорослого, виникає, коли організм помилково приймає яку-небудь речовину за шкідливу, інакше кажучи, це захисна реакція на вторгнення, якого насправді не
8хв на прочитання

Харчування годуючої мами
Більшість поживних речовин, які отримує твій малюк через грудне молоко, надходять до нього із запасів, що містяться в твоєму організмі.
4хв на прочитання

Коліки у немовлят: як допомогти дитині
Коліки у немовлят — це проблема, з якою стикається більшість батьків у перші місяці життя.
2хв на прочитання

Закрепи у немовлят: що робити?
Поява маляти в будинку супроводжується і радістю і переживаннями молодих батьків. Кожна зміна в поведінці та стані малюка насторожує матусю, особливо якщо це викликає дискомфорт і сльози у малюка.
3хв на прочитання

Меню прикорму в січні
Влітку та восени доволі легко складати дитячий раціон, адже це сезон свіжих овочів і фруктів. Проте зимою організм потребує не менше вітамінів та інших корисних речовин.
Іськів Мар`яна Юріївна
11хв на прочитання

Лактостаз: симптоми, лікування та профілактика
Лактостаз – це тимчасове патологічне скупчення молока у молочних залозах, яке виникає при порушенні його відтоку під час грудного вигодовування.
4хв на прочитання

Жовтяниця у новонароджених: причини, симптоми та лікування
Жовтяниця новонароджених - це фізіологічний стан, який часто виникає у перші дні життя дитини.
3хв на прочитання

Вітамін К для немовлят: навіщо він потрібен з перших днів життя?
Вітамін К — це жиророзчинна речовина, життєво необхідна для правильного згортання крові та попередження кровотеч.
3хв на прочитання

Як і коли відучувати дитину від памперсів: перехід з підгузків на трусики
Підгузки — сучасні надійні помічники для молодих батьків. Завдяки такому винаходу крихітка висипається та добре переносить дорогу.
5хв на прочитання

Вітрянка у дітей до року: симптоми і лікування немовлят
Вітрянка - одне з найбільш поширених вірусних захворювань у дітей. Найчастіше виникає в дошкільному та молодшому шкільному віці, але іноді - і у немовлят.
3хв на прочитання

Коли закривається тім’ячко у новонародженого?
Тім’ячко в новонароджених – це ділянка на голівці малюка, що утворюється в місці з'єднання кісток черепа.
3хв на прочитання

Як відучити дитину спати з мамою: ТОП-10 способів
Коли і як відучити дитину спати з мамою? Дізнайтеся про основні переваги окремого сну та про 10 способів привчити маля до власного ліжка.
4хв на прочитання

Як поводитися з відвідувачами після пологів
Якщо ви втомилися від надто великої кількості відвідувачів, не панікуйте.
2хв на прочитання