ТОП-8 порад, як привчити дитину до пустушки
Зміст:
- Правильно оберіть час для привчання до пустушки
- Вибирайте якісний виріб
- Підмініть мамині груди
- Пустушка після їжі
- Запропонуйте пустушку дитині під час прорізування зубів
- Скористайтесь сонливістю малюка
- Що не можна роботи в процесі привчання до соски?
- Не наполягайте, якщо дитина вперто відмовляється від пустушки
Педіатри не мають спільної думки у питанні, чи потрібна малюку пустушка. Прихильники пустушок говорять про її користь, противники лякають небезпечними наслідками. Однак немає достовірних доказів цілковитої користі або шкоди від цього популярного атрибуту дитинства. Тому батьки повинні самі визначитись, чи потрібна малюку пустушка. Більшість мам і тат вирішують використовувати таку помічницю у догляді за крихіткою. Тоді постає питання, як привчити дитину до пустушки?
Порада 1. Правильно оберіть час для привчання до пустушки
Краще за все запропонувати пустушку немовляті у перший місяць життя. Зазвичай малюк легко бере пустушку у цей період, реалізовуючи свою природну потребу в смоктанні. Якщо ж немовля категорично відмовляється від неї, не наполягайте. Почекайте місяць-другий і повторіть спробу.
Особливо важко привчити до пустушки дитину після шести місяців. У цьому віці смоктальний рефлекс поступово згасає. Доцільність застосування пустушки також зменшується.
Порада 2. Обирайте якісний виріб
Часто дитина відмовляється від пустушки, якщо не сподобалась її форма або смак. У цьому випадку важливо правильно обрати виріб.
Купуйте пустушку, яка призначена для віку вашого малюка. Можна знайти пустушки для наступних вікових категорій:
- від 0 до 3 місяців;
- від 3 до 6 місяців;
- від 6 до 12 місяців;
- від 12 до 18 місяців (спеціальні вироби для формування правильного прикусу).
Зазвичай пустушки виготовляють з силікону і латексу. Новонародженим і дітям схильним до алергії, рекомендуються силіконові. Вони гіпоалергенні, не викликають небажаних реакцій організму.
Латексні пустушки м’якіші. Часто саме через м’якість вони більше до вподоби немовлятам. Однак швидко зношуються.
Форма пустушки може бути анатомічною або ортодонтичною. Перша більш універсальна, за її смоктання тиск на піднебіння і язик розподіляється рівномірно. Ортодонтичні пустушки існують різних видів: для дітей, у яких велике піднебіння, для формування прикусу, для положення лежачи на животику. При використанні ортодонтичної пустушки дитина робить рухи ідентичні смоктанню маминих грудей. Це корисно для правильного
Порада 3. Як привчити дитину до пустушки? Підмініть мамині груди
Такий спосіб підійде немовлятам протягом перших трьох місяців життя. Тримайте дитину так само, як при годуванні грудьми. Пустушку змастіть грудним молоком або молочною сумішшю. Потім замість грудей покладіть до ротика крихітки пустушку. Зазвичай малюк позитивно сприймає підміну, швидку привчаючись до пустушки. Однак старших діток вже не проведеш.
Порада 4. Пустушка після їжі
Дитині на штучному вигодовуванні, підійде наступний спосіб. Годуйте її як зазвичай з пляшечки молочною сумішшю. Потім відразу після годування дайте пустушку. Малюк може охоче взяти її, продовжуючи смоктати. Пропонуйте пустушку крихітці після кожного годування. З часом у нього з’явиться звичка отримувати задоволення за допомогою пустушки.
Порада 5. Запропонуйте пустушку дитині під час прорізування зубів.
Коли у малюка лізуть зубки, у нього багато неприємних відчуттів: сверблять ясна і трохи набрякають. У цей час немовля тягне все до рота у спробах почухати ясна. У цьому випадку пустушка дійсно допоможе. Дитина обов’язково уважно її вивчить, «спробує на зуб». Оскільки виріб пружний і зручної форми, малюк почне звикати.
Порада 6. Як привчити дитину до пустушки? Скористайтесь сонливістю малюка
Багато мам заколисують дитину перед сном. У сонному стані можна спробувати дати немовляті пустушку. Смоктальні рухи допомагають малюку розслабитись, дарують відчуття спокою і захищеності. Тому пустушка сприйматиметься із задоволенням. Повторюйте цей ритуал кожен раз, заколисуючи крихітку. З часом вона вже сама буде вимагати пустушку перед сном. Поступово смоктання пустушки буде її заспокоювати і допоможе у багатьох стресових ситуаціях.
Порада 7. Чого робити не можна у процесі привчання до пустушки?
Деякі батьки намагаються «покращити смак» пустушки. Для цього її змащують солодкими продуктами – медом, варенням, сиропами. Вживання солодощів може становити небезпеку. Такі дії часто спричиняють алергічні реакції, діатези. Окрім цього, привчив дитину до солодкої пустушки, у майбутньому позбавитись від неї буде складніше.
Порада 8. Не наполягайте, якщо дитина вперто відмовляється від пустушки
Деякі дітки не сприймають жодні хитрощі, категорично відмовляючись від пустушки. У цьому випадку педіатри рекомендують батькам не примушувати крихітку користуватися цим виробом. Процес наполегливого привчання може нашкодити психіці малюка, викликати підсвідомий страх перед новими предметами та діями.
Дізнавшись, як привчити дитину до пустушки, батьки зможуть уникнути помилок і труднощів. Це допоможе не нашкодити малюку і полегшити догляд за ним.
*Мед відіграє важливу роль у розвитку смакових відчуттів, особливо на ранніх етапах життя, оскільки знайомить дітей з різноманіттям смаків і допомагає формувати їх смакові вподобання.
Однак мед може містити бактерії, що викликають дитячий ботулізм. Тому мед не слід вводити в раціон до 12 місяців, якщо спори Clostridium botulinum не були інактивовані шляхом належної обробки під високим тиском та високою температурою, як це робиться в промисловості.
Кожен раз, коли мед використовується в наших продуктах, він проходить зовнішню термічну обробку, що гарантує безпеку нашої продукції для споживання.
Рекомендовані статті