Про нашого експерта
Хто такий перинатальний психолог? Це фахівець, який вивчає особливості психологічної взаємодії жінки та її майбутнього малюка, допомагає майбутнім мамам і татам планувати дитину й адаптуватися до нової ролі ― ролі дбайливих батьків.
Наш експерт — професійний жіночий і перинатальний психолог Марина Шудель, автор циклу програм про роботу з вагітними й жінками після пологів, автор курсу «Моя дитина від 0 до 3-х років», сертифікований арттерапевт. Марина Шудель допомагає сім'ям планувати появу малюка, готуватися до пологів, боротися з тривожністю та страхами у вагітної, впоратися з до- і післяпологовою депресією, забезпечує психологічний супровід мамам із дитиною грудного та раннього віку.
Розбираємо стосунки з чоловіком під час вагітності з перинатальним психологом
Далеко не всі пари легко і просто переходять у статус батьків, навіть якщо дитина була запланована й довгоочікувана. Поява маляти повністю змінює життя пари. Це велика відповідальність і стрес як для жінки, так і для чоловіка. Дитина привносить нові обов'язки, трансформує ролі в парі, змінює пріоритети, ставлення до себе, до світу й до партнера. Головне ― не вимагати від себе і від партнера занадто багато й дати час, щоби звикнути до ролі батьків.
У добірці відео, підготованих для читачів Nestlé Baby&Me, Марина Шудель підіймає актуальні для батьків питання, зокрема про те:
- як партнери можуть реагувати на новину про поповнення в родині;
- які чинники впливають на стосунки з чоловіком під час вагітності, що робити, щоб вони не зіпсувалися;
- як змінюється поведінка жінки на різних термінах вагітності та чим це зумовлено;
- які функції виконує оточення майбутньої мами й чому вагітній так важливо відчуття любові, підтримки, захищеності, а також увага й залученість партнера;
- як поводитися чоловікові під час вагітності дружини;
- чи можна займатися любов'ю під час вагітності;
- чому чоловік може відчувати себе покинутим під час вагітності партнерки;
- як навчитися приймати партнера, таким, яким він є, і чому це так важливо;
- як майбутнім батькам навчитися справлятися зі сварками, образами та краще розуміти одне одного.
Думка та рекомендації експерта
- Зміни внутрішньосімейних стосунків у парі під час вагітності ― це нормально.
- Ми не можемо змінити партнера. Ми можемо змінити тільки своє ставлення до тієї чи іншої риси характеру чи особливості поведінки.
- Майбутній тато може створити ідеальні умови для мами свого малюка. Для цього потрібно бути зацікавленим, звертати увагу на те, що відбувається в житті жінки. Підтримувати та допомагати, особливо в найскладніші періоди ― під час першого і третього триместру. Дбайливе ставлення й залученість чоловіка допомагає вагітній жінці правильно налаштуватися на появу дитини, сформувати образ малюка й себе в ролі матері.
- Необхідно більше розмовляти, спілкуватися в парі, обговорювати проблеми чи образи, але не звинувачувати одне одного.
- Важливо разом піклуватися про здоров'я: перейти на корисні продукти, відмовитися від шкідливих звичок, більше гуляти на свіжому повітрі.
- Жінці потрібно забезпечити спокійну, сприятливу атмосферу в колі близьких людей. Також варто уникати фізичних перевантажень і шкідливих для здоров'я занять під час вагітності, збалансовано харчуватися, що забезпечити малюка необхідною кількістю вітамінів та інших корисних речовин.
- Вагітній жінці важливо приділяти увагу собі та своїм внутрішнім відчуттям. Адже у формуванні здорової психіки малюка значну роль відіграє позитивний емоційний стан майбутньої мами.
- Бути сильною, емоційно стабільною та люблячою мамою можна й без участі партнера.
- Щоб зберегти теплі стосунки між подружжям, позбутися наслідків сварки, знизити напругу, краще розібратися в собі та зрозуміти партнера, в психології застосовують арттерапію.
- Не варто зациклюватися на страхах і проблемах. Учіться отримувати від материнства більше позитивних емоцій і пам'ятайте, що ви для свого малюка — ідеальна мама.
Отже, очікування й поява малюка на світ змінює багато в стосунках чоловіка й жінки. Це найважливіший у житті кожного з батьків етап, який, можливо, не завжди минає легко. Проте сподіваємося, що поради нашого експерта допоможуть вам краще пізнати себе й партнера, а також зберігати добрі, турботливі та ніжні стосунки з чоловіком під час вагітності.
Статті до теми:
Як правильно зачати дитину: поради майбутнім батькам
Другий триместр вагітності. Емоції та переживання. Робота над почуттями
Третій триместр вагітності. Емоції та переживання. Робота над почуттями