Здорова спина дасть змогу майбутній мамі значно легше виносити свою дитину. І, багато хто з нас, як не дивно, замислюється про те, як же можна її зміцнити, уже перебуваючи при надії.
Але є й хороша новина: навіть для вагітних — існує багато вправ для спини, які можна виконувати як у в домашніх умовах, так і в тренажерній залі.
Поговорімо про це докладніше.
Порада
Як тренер, можузапевнити, що проробити м'язи спини якісніше можна за допомогою навантажень, що легко зробити в спортзалі. Але якщо такої можливості немає, не варто впадати у відчай — домашні вправи теж цілком прийнятний варіант.
Для початку обговоримо саме вправи в тренажерній залі.
Усі вправи ви маєте робити в повільному й комфортному для вас темпі, без різких рухів і значного навантаження.
Найефективнішими є тягнення нижнього й верхнього блока в кросовері, а також гіперекстензія. За допомогою цих вправ ви не лише підтягнете спину й подаруєте їй гарний зовнішній вигляд, але й проробите м'язи такі, що спина не буде відчуватиме навантаження навіть після пологів.
Міцні м'язи спини — запорука легкого виношування. Також вам будуть корисними розгинання корпуса і метелик. Під час виконування цих вправ максимально працюють м'язи трапеції й поперекового відділу.
Важливо!
Не варто забувати про те, що з другого триместру забороненої вправи, які здавлюють ділянку живота й призводять до скорочування м'язів преса.
Тренування в домашніх умовах також дуже ефективні. Виконувати їх можна як із власною вагою, так і з помірним навантаженням.
Розподіливши ці вправи на кілька днів, ви створите дуже ефективну систему тренувань м'язів спини:
- Крокуємо на місці протягом 30 секунд.
- Поступові присідання, неглибокі, коліна розведені, ноги на ширині плечей, руки випростані перед собою. Зробити вправу потрібно 10 разів.
- Випади вперед (прохід). Робити їх потрібно обережно, без стрибків.
- Лежачи на спині, зігніть коліна. Руки вздовж корпуса на підлозі. Повільно піднімайте стегна догори й плавно повертайтеся до вихідного стану. Виконування цієї вправи знімає навантаження з поперека. Зробіть так 10 разів.
- Вправа «верблюд»: стаємо накарачки, вигинаємо спину догори й скручуємося донизу. Зробіть так 10 разів.
- У позі на колінах (долоні на підлозі) сідаємо то на одну п'яту, то на другу. Зробіть так 10 разів.
Порада
Є багато вправ для вагітних, але завжди варто пам'ятати про те, що перш ніж братися за них, вам потрібно дістати дозвіл від вашого гінеколога.
Матеріал затверджено експертом Юлією Черницькою