Для найменших дитяча харчова промисловість випускає гомогенізоване дитяче харчування. Деякі мами плутають поняття «гомогенізоване» і «генномодифіковане». Потрібно розуміти, що це зовсім різні речі.
Гомогенізоване харчування – це однорідний продукт, який складається з дуже дрібних частинок розміром не більше 0,03 мм. В домашніх умовах приготувати продукт такого подрібнення непросто. Потрібно перемолоти овочі блендером, протерпи через сито і перемішати.
Гомогенізовані пюре призначені для малюків з 6 місяців. На пакуванні нерідко написано «з 4 місяців», але ця цифра – мінімальний вік, в якому можна запропонувати дитині таке пюре.
Важливо!
Вік, в якому починати прикорм мають разом визначити мама і педіатр.
Гомогенізоване дитяче харчування з овочів – ідеальний продукт для першого прикорму. Технологія приготування гомогенізованих пюре дуже цікава – практично всі процеси приготування відбуваються без доступу повітря. Завдяки цьому в продуктах зберігається більше вітамінів та інших корисних речовин. Завдяки високому рівню подрібнення гомогенізована їжа краще засвоюється, рідше викликає неприємні відчуття в животику. Для старших діток випускається гомогенізоване м’ясне харчування.
Пюрепобідне дитяче харчування
Зовні воно майже не відрізняється від гомогенізованого, але спеціалісти не рекомендують давати пюреподібні овочеві і фруктові продукти дітям молодше 7 місяців. В домашніх умовах ви можете приготувати пюреподібне харчування звичайним блендером. Майже всі продукти в раціоні малюка можна подрібнити блендером. Виключення – картопля, її потрібно розім’яти вручну або використовувати спеціальну насадку для картоплі. В звичайному блендері картопляне пюре перетворюється на клеєподібну несмачну масу.
Совет
В 7-9 місяців час переходити на менш однорідну їжу. Розмір частинок в такому харчування до 1,5 мм.
Дітей старше 9 місяців потрібно привчати до дрібних шматочків в їжі. Для цього підходить крупноподрібнене дитяче пюре з розміром частинок до 3 мм. Такі ж шматочки вийдуть, якщо розім’яти вилкою варені продукти.
Совет
Термін зберігання продуктів в закритому вигляді і після відкриття не залежить від ступеня подрібнення. Орієнтуйсь на термін придатності, вказаний на баночці дитячого харчування. Відкриту банку можна зберігати в холодильнику не довше доби.
Смачного!