Період вагітності жінки ділиться на три триместри, і найліпшим часом для помірних фізичних навантажень є саме другий триместр.
У цей період плід уже добре закріпився, процеси звикання організму й адаптування до нового стану вже завершилися, усі органи дитини сформувалися. І на цьому етапі головне завдання мами — правильно харчуватися й вести здоровий спосіб життя.
Під час другого триместру жінка почувається ліпше: її живіт починає помітно збільшуватися, і це додає їй сил. Для того, щоб витрачати ці сили з більшою користю, вам потрібно правильно їх розподілити. Віддайте перевагу насамперед фітнесові або плаванню.
Фізичні навантаження допоможуть підготувати ваш організм до легких і безпечних пологів.
Саме завдяки фізичним вправам ваше тіло набуде певного тонусу, стане пружнішою шкіра. Коли в жінки міцні м'язи спини й живота, виносити та народити дитину їй буде куди легше.
Не таємниця, що міцний прес запобігає появі розтяжок, а також допомагає тужитися під час пологів.
У процесі виконування фізичних вправ проробляються не лише зовнішні м'язи, але й внутрішні. Не треба боятися тренуватися, але рекомендують робити це тільки під наглядом тренера, якщо у вас немає такого досвіду.
Обирати тренера варто слід за його досягненнями. Обирайте серед тих, хто спеціалізується на тренінгу для вагітних. Він зможе розробити для вас оптимальну програму, зважаючи на всі особливості вашого тіла й особливості перебігання вагітності.
Під час другого триместру із загальнозміцнювальних тренувань я рекомендую робити такі чотири основні вправи:
- Першу вправу можна віднести до дихальної гімнастики. Для її виконання вам знадобиться стілець. Сидячи на стільці, поставте ноги на ширині таза, спину ж тримайте рівно. Покладіть долоні на грудну клітку, зробіть вдих і видих. Під час вдихання ваші ребра мають розширюватися. Повторіть це 10 разів.
- Вертикальні віджимання. Стоячи обличчям до стіни, поставте ноги на ширині таза. Зіпріться долонями на стіну так, щоб вони розміщувалися трохи ширше ніж плечі. Корпус тримайте рівно. Під час вдихання потрібно зігнути руки в ліктях, віджимаючись від стіни, під час видихання вирівняти руки. Так повторити 10 разів.
- Сядьте на підлогу й випростайте ноги. Руки заведіть назад, вони будуть опорою в цій вправі. Зігніть ноги в колінах і розведіть їх у боки, потім зведіть ноги, водночас випрямляючи їх. Повторіть так 5 разів.
- Ставши на коліна, присядьте на п'яти, відведіть руки за спину, спершись долонями об підлогу. Під час вдихання підніміть таз, під час видихання поверніться до вихідного стану. Повторіть так 5 разів.
Важливо!
Варто зауважити, що якщо у вас під час виконування вправ спостерігаються скорочення матки (тонус), прискорене серцебиття, задишка або запаморочення, тренування слід негайно припинити.