MyFeed Personalized Content
0-6 місяців
Стаття
Add this post to favorites

Закисає око в немовляти: причини та рішення

Зміст:

  1. Як розпізнати симптоми закисання оченят?
  2. Причини закисання очей у дітей
  3. Як лікувати закисання очей?
  4. Лікування закислих очей народними засобами
  5. Догляд і профілактика за очами немовляти
4хв на прочитання жов. 13, 2023

Закисання очей у немовляти – поширена проблема для молодих батьків. Але вона не є нормою і не терпить зневаги. Вся справа в тому, що зоровий орган малятка, яке тільки-но з'явилося на світ, ще не до кінця сформував місцевий імунітет і вразливий до інфекцій. Потрапляючи в незахищене око, інфекція викликає сльозоточивість, почервоніння і запалення. Якщо не вжити заходів, захворювання може перейти в хронічну і гостру форму, небезпечну для зорової функції очей.

Як розпізнати симптоми закисання оченят?

Таке явище як закислі очі можна помітити відразу після того, як малюк прокинувся. Це досить поширена проблема як у діток в перший рік життя, так і у малюків від одного до 5-7 років. Проявляється хвороба наступними ознаками:

  • на очках помітні засохлі виділення, а вії злиплися між собою;
  • у внутрішніх куточках очей і на поверхні самого зорового органу збирається слиз;
  • немовля може терти очі, вередувати, більш дорослий малюк поскаржиться на печіння та різь (пояснюючи відчуття своїми словами);
  • слиз має білястий, жовтий або коричневий відтінок;
  • промивання очей не рятує від дискомфорту, а через деякий час в очах знову утворюється слиз.

Постійний дискомфорт провокує вередування, втрату апетиту, погіршення сну і дратівливість у дитини.

Причини закисання очей у дітей

Для того, щоб після лікування проблема не з’явилась знову, батьки хочуть знати, чому у немовляти закисають очі. Причиною є очна інфекція, яка викликає захворювання ока і часто спровокована неправильним доглядом за очками дитини або відсутністю гігієнічних умов. Іноді малюки можуть просто потерти очі брудними ручками і занести інфекцію.

Існує три захворювання, що пояснюють закисання очей:

  • кон'юнктивіт. Захворювання, викликане бактеріями або вірусами, які проникли в очі. Іноді він є наслідком алергічної реакції. Часто супроводжується підвищеною температурою;
  • дакріоцистит. Досить рідкісне явище у немовлят. Проявляється припуханням повік, почервонінням слизової оболонки ока, супроводжується закисанням і гнійними утвореннями.

Іноді причиною закисання очей стає золотистий стафілокок. Захворювання відрізняється чутливістю до світла, утворенням кірок на повіках після сну, гнійними виділеннями.

Як лікувати закисання очей?

Якщо ви виявили, що закисають очі у дитини, звернутися до лікаря потрібно негайно. Адже коректне лікування може бути надане тільки після точного діагностування захворювання. Традиційні рекомендації офтальмологів виглядають наступним чином:

  • при алергічному кон'юнктивіті призначаються антигістамінні препарати. При вірусному – регулярне промивання очей з використанням антисептичних препаратів і антивірусних крапель (добре себе проявив ацикловір і акціпол). При бактеріальному – використання антибактеріальних крапель і мазей (гентаміцин, флоксал);
  • у разі діагностування дакриоциститу обов'язковим є промивання очей спеціальними антисептиками (підходять фурацилін, мірамістин), трав'яними відварами. Також рекомендовано робити регулярний масаж слізного каналу. У важких запущених випадках офтальмологи призначають хірургічне втручання і зондування.

Лікування закислих очей народними засобами

Відмовлятися від огляду лікаря і препаратів, особливо коли від закисання ока страждає зовсім ще маленьке немовля, категорично не можна. Але поєднати медикаментозну терапію із застосуванням народних засобів можна і потрібно. Народна медицина заснована на промиванні очей самостійно приготованими відварами. Для промивання вічок діткам ефективні такі рецепти:

  • настоянка міцного чорного чаю (без ароматизаторів і добавок);
  • тепле молоко (коров'яче або грудне материнське);
  • подрібнена і настояна на окропі волошка (перед промиванням відвар необхідно процідити);
  • відвар ромашки.

Грамотний догляд і профілактика за очами немовляти

Щоб не стикатися із закисанням очей або хоча б знизити ймовірність захворювання, батькам важливо забезпечити малюкові належну гігієну та правильний догляд за очками. Хоча в такому віці дітки ще не вмиваються і не чистять зубки, але ранкові водні процедури для очей – обов'язкові. Скориставшись стерильним ватним диском, потрібно протирати очки немовляти слабким розчином ромашкового відвару або теплою кип'яченою водою. Процедура проводиться від зовнішнього куточка ока у напрямку до внутрішнього.

Пам'ятайте, що в крихітки слабкий імунітет, її очі чутливі до зовнішнього середовища. Забезпечуйте в приміщенні сприятливий вологий клімат, регулярно проводьте вологе прибирання, провітрюйте кімнату, частіше міняйте постільну білизну в дитячому ліжечку.

Rate this article
5

Приєднуйтеся до Клубу

MVP Logo

Ми знаємо, що бути мамою - це не тільки безмежне щастя, а ще й велика відповідальність. Ми допоможемо вам!

  • Логотип поштової розсилки

    Поштова розсилка

    Учасники клубу отримують на пошту інформацію про розвиток дитини на всіх етапах.

  • Логотип безкоштовного тестування

    Безкоштовне тестування

    Учасники клубу можуть безкоштовно спробувати харчування від Nestle®.

  • Логотип поради та статті

    Поради та статті

    Поради від експертів для покращення фізичного стану.

Search icon

Все ще не знайшли те, що потрібно?

Спробуйте оновлений пошук.