MyFeed Personalized Content
0-6 місяців
Стаття
Add this post to favorites

Як повернутися до роботи після народження дитини

Якщо фінансове становище вашої сім’ї вимагає, щоб ви після народження дитини почали працювати, вам, найімовірніше, доводиться планувати своє повернення на роботу й одночасно справлятися з емоціями, які зараз схожі на «американські гірки» — від почуття провини й занепокоєння до наснаги та мотивації. Як підтримувати баланс між роботою та особистим життям? Якщо у вас з’являються питання, як спланувати, що сказати та про що запитати свого роботодавця, наші поради щодо того, як повернутися до роботи після народження дитини, допоможуть вам відповісти на них.

3хв на прочитання лип. 15, 2022
  • Як поєднати роботу й грудне вигодовування? Той факт, що ви повертаєтеся на роботу, не означає, що ви мусите припинити грудне вигодовування. Тут ви знайдете корисні поради щодо того, як спланувати перехід на годування дитини зцідженим грудним молоком з пляшечки. Перед поверненням поговоріть зі своїм роботодавцем. Вам може знадобитися чисте відокремлене місце для зціджування молока. А коли ви повернетеся до роботи, виділіть у своєму розкладі коротку перерву, щоб зробити це спокійно і без поспіху.
  • Вибір відповідного дитячого садка. Щоб мамі, яка працює, позбутися почуття провини, перевірте і переконайтеся, що вам подобається, як поводяться з вашою дитиною в дитсадку. Вибираючи дитячий садок, розпитайте інших батьків, можливо, зробіть «несподіваний візит», перевірте відгуки та, найголовніше, довіряйте своїй інтуїції! Якщо ви спокійні, вам буде легше зосередитися на роботі.
  • Гнучкий робочий графік. Якщо ви згодні на меншу зарплату, ви можете попросити свого роботодавця щодо розподілу обсягу роботи або скорочення ваших робочих годин/днів. Якщо це не варіант, дізнайтеся про можливість гнучкого графіка. Ви можете попросити, щоб ваші години були розподілені відповідно до ваших потреб з догляду за дитиною (наприклад, приходити на роботу заздалегідь або йти пізніше) або працювати з дому. Роботодавці не хочуть втрачати хороших співробітників, тому в їхніх інтересах уважно розглянути ваш запит.
  • Мама на роботі: як залагодити питання з колегами. Якщо ваші робочі години змінилися або ви скоротили робочий тиждень, переконайтеся, що ваші колеги знають про це. Проінформуйте їх, щоб виправдати їхні очікування щодо завантаження і переконатися, що вам не доведеться працювати понаднормово або виконувати завдання в стислі строки, які ви реально не зможете зробити. Розставляючи пріоритети у своєму робочому навантаженні, не забувайте брати до уваги свій реальний робочий час. Не бійтеся говорити, що вам потрібно більше часу для виконання роботи.
  • Тривожність мами, яка працює: як впоратися. Не будьте суворою до себе. Це грандіозні зміни, тому прийміть той факт, що буде потрібен час, щоб пристосуватися до нового розпорядку. Було б непогано повернутися до роботи, щоб увійти в курс справи. Запитайте свого роботодавця щодо поетапного повернення. Наприклад, ви можете скоротити години або дні протягом першого місяця, щоб переконатися, що і ви, і ваша дитина щасливі.
  • Підтримка мами, яка працює. Це може бути подруга, яка в такому ж положенні, колеги або група підтримки для мам, які працюють, знайдіть коло людей, з якими ви можете поговорити, коли все навалюється, щоб хтось міг відповісти на будь-які ваші питання чи просто підтримати вас. Не стримуйте свої почуття. Ваш партнер і сім’я також захочуть допомогти вам, чим можуть, тому не бійтеся просити про цю допомогу.
Rate this article
5

Приєднуйтеся до Клубу

MVP Logo

Ми знаємо, що бути мамою - це не тільки безмежне щастя, а ще й велика відповідальність. Ми допоможемо вам!

  • Логотип поштової розсилки

    Поштова розсилка

    Учасники клубу отримують на пошту інформацію про розвиток дитини на всіх етапах.

  • Логотип безкоштовного тестування

    Безкоштовне тестування

    Учасники клубу можуть безкоштовно спробувати харчування від Nestle®.

  • Логотип поради та статті

    Поради та статті

    Поради від експертів для покращення фізичного стану.

Search icon

Все ще не знайшли те, що потрібно?

Спробуйте оновлений пошук.