Щоб забезпечити малюкові повну безпеку протягом дня, поглянь на навколишній світ його очима.
Ось деякі запобіжні заходи:
- Не залишайте малюка без нагляду на пеленальном столику і завжди притримуй його однією рукою: діти при перевдяганні зазвичай соваються і легко можуть впасти.
- Обов'язково перевіряй температуру їжі, яку ти даєш малюкові.
- Не залишай малюка одного з тваринами.
- Коли малюк почне ходити, прибери подалі все, що він може проковтнути: діти абсолютно все тягнуть до рота!
- Не дозволяй дитині бігати з набитим ротом.
- Якщо малюк несподівано затих в іншій кімнаті, терміново з'ясуй, де він і чим займається.
- Перевір на безпеку дитячі іграшки. У них не повинно бути гострих країв і дрібних деталей. Якщо вони випадуть з іграшки, дитина може їх проковтнути. За цих же міркувань в іграшці не повинно бути таких деталей, які можуть легко відламатися. Зверни увагу, для якого віку рекомендована та чи інша іграшка. Ці рекомендації даються з вимог безпеки.
- Гуляй з дитиною на огороджених ігрових майданчиках. Покажи малюкові, де можна безпечно грати у дворі.
- Перевір, чи немає поблизу отруйних рослин та інших небезпек. І, про всяк випадок, навчися прийомам першої допомоги та реанімації.
- Переконайся, що ножі, побутові прилади і поліетиленові пакети знаходяться поза досяжністю. Повзаючи, діти обома руками хапаються за все, від чого можна відштовхнутися.
- Щоб малюк не обпікся, повісь на двері духовки захисну решітку і повертай каструлі на плиті ручками до стіни. Щоб зробити будинок безпечним , постав блокатори на вікна та двері, закрий заглушками розетки і гострі кути меблів, обмеж доступ до балконів і у ванну кімнату, стеж за електронагрівальними приладами.
- Ні в якому разі не залишай дитину без нагляду біля води - будь то річка, ставок, плавальний басейн, відро для миття підлог або калюжа. Приблизно третина потонулих в будинку і за його межами складають діти молодше п'яти років.
- Якщо у тебе є плавальний басейн, постав навколо нього огорожу. Це абсолютно заборонена зона для дитини! Тому перевір , щоб жодним чином він не міг самостійно туди проникнути.
У міру дорослішання малюка твоя пильність повинна зростати, але, звичайно, в рамках розумного.
Отруєння побутовими отрутами
Щорічно 130000 дітей у віці до п'яти років отруюються побутовими речовинами і потрапляють до лікарень. Але ж цього цілком можна було б уникнути.
Слідуй цим просим порадам і зроби навколишнє середовище твоєї дитини максимально безпечним для неї:
- Будь пильна при використанні ліків або миючих засобів. Багато випадкові отруєння пов'язані з медичними або побутовими хімічними препаратами. Не використовуй їх, коли дитина перебуває в приміщенні, і простеж, щоб згодом вона не могла доторкнутися до оброблених реактивами поверхонь.
- Бережи всі миючі засоби, інсектициди і ліки в оригінальних упаковках і в недосяжному для малюка місці.
- Ліки, які легко виймаються з упаковки, поміщаємо в аптечку, яку дитина не зможе відкрити самостійно. Подбай про те, щоб бабусі, дідусі і няні теж чітко засвоїли це правило.
- Ніколи не називай ліки "льодяником".
- Тримай напоготові сироп іпекакуани (блювотний засіб), але не давай його дитині до тих пір, поки не отримаєш таку рекомендацію від лікаря або відділення швидкої допомоги.
- Запиши і бережи на видному місці важливі телефони найближчих лікарень та медичних центрів. Якщо малюк все-таки дістанеться до отрути, рахунок може йти на секунди. Нерозумно братися за пошуки потрібної інформації, коли потрібні швидкі і точні дії.
Якщо незважаючи на всі твої зусилля малюк отруївся, дій чітко і не впадай у паніку:
- не відпускаючи від себе дитину, викликай «швидку допомогу» і тримай напоготові упаковку з речовиною, яка викликала отруєння;
- повідом вік малюка і назву ліків або хімікату, дії якого він піддався;
- виконай всі інструкції, які фахівці дадуть тобі по телефону.
Нижче наводиться перелік деяких побутових отрут, які при попаданні в стравохід і шлунок можуть викликати серйозне отруєння. Можливо, багато з них зберігаються у тебе вдома. Спробуй на дозвіллі визначити, чи всі вони дійсно тобі необхідні і позбудься від непотрібних.
Для безпечного зберігання отруйних речовин використовуй ящики і шафки, які щільно закриваються
- освіжувачі повітря;
- Спирт і речовини, якій його містять (засоби для протирання забруднених поверхонь, алкогольні напої тощо);
- аміак;
- батарейки;
- відбілювачі;
- засоби для хімічної чистки меблів і килимів;
- косметичні товари (засоби для зняття лаку, для домашньої хімічної завивки та ін);
- миючі засоби;
- засоби для прочищення каналізації та миття унітазів;
- добрива;
- засоби для полірування меблів;
- бензин;
- гас;
- рідке пальне для запальничок;
- лугу;
- лікарські препарати;
- фарби;
- засоби для видалення фарб, розріджувачі;
- дикі і домашні рослини (зокрема, азалія, вишня, диффенбахія, болиголов, падуб, плющ, дурман, гриби, олеандр, філодендрон, ревінь);
- щурячі отрути;
- антифризи.
Полєзна порада
Дякую вам за поради, хороша стаття.