MyFeed Personalized Content
0-6 місяців
Стаття
Add this post to favorites

Як і чим промити дитині ніс при нежиті?

Зміст:

  1. Чим промивати ніс дитині під час нежитю?
  2. Як правильно промивати носик малюкові?
  3. Як промити ніс дитині за допомогою гумової груші?
  4. Як правильно промивати носик немовляті за допомогою шприца?
4хв на прочитання жов. 13, 2023

У маленьких дітей нежить зустрічається досить часто. При цьому вони страждають від закладеності носа, виділень та труднощів з диханням. Дитина не може нормально спати, їсти, вона стає примхливою і неспокійною. Педіатр призначає дитині лікування нежиті, до якого входить і промивання носа, але не всі батьки знають, чим і як промити ніс дитині. Цю процедуру важливо провести правильно, аби не пошкодити ніжну слизову носа малюка.

Чим промивати ніс дитині при нежиті?

Для промивання можна придбати готові препарати або приготувати лікувальні розчини самостійно.

Аптечні препарати

Промивання носа дитини можна робити за допомогою стерильного фізрозчину – водним розчином хлориду натрію. Фізрозчин рекомендується як засіб для щоденного догляду. Він абсолютно безпечний і підходить малюкам будь-якого віку.

В аптеці можна підібрати краплі та спреї, створені на основі натуральної морської води. Слід знати, що такі препарати бувають ізотонічними (0,9%) і гіпертонічними (2,1% або вище). Перші можна використовувати кожен день для догляду за носовою порожниною малюка. Другі – тільки для лікування нежиті. Вони розріджують слиз, надають легку бактерицидну дію. Гіпертонічні ліки не можна застосовувати безконтрольно і протягом тривалого часу.

Також в аптеці можна вибрати розчини морської солі. Зазвичай препарати випускаються в зручних флаконах з дозаторами і обмежувальними насадками.

Домашні засоби

Кожна мама може приготувати розчини для промивання носа самостійно. Найбільш популярними

Є наступні рецепти:

1. Пів чайної ложки аптечної морської солі розчиніть у 200 мл кип'яченої води. Дайте настоятися і застосовуйте. Розчин гарно знімає набряки, очищує і дезінфікує носові проходи.

2. Пів чайної ложки кухонної солі розчиніть у 200 мл теплої кип'яченої води, додайте ¼ чайної ложки соди і 1 крапельку йоду. Такий засіб можна застосовувати найменшим.

3. Столову ложку цілющої трави або її суміш (звіробій, ромашка, шавлія, календула) залийте 200 мл окропу. Настоюйте 30-40 хвилин, процідіть. Потрібно знати, що у деяких дітей трави можуть викликати алергічну реакцію, тому перед тим, як промити ніс дитині, проведіть пробу на алергію. Накапайте по 1 крапельці настою в кожну ніздрю. Якщо протягом 2 годин не з'являться реакція роздратування, можете його використовувати.

Як правильно промивати носик малюку?

На першому місяці життя дитині краще промивати носик найбільш безпечним способом. Приготуйте ватні джгутики, кип'ячену воду кімнатної температури, розчин або настій для промивання і чисту піпетку.

Покладіть малюка на спинку і за допомогою джгутиків, змочених у кип'яченій воді, видаліть засохлі скоринки в ніздрях. Потім закапайте піпеткою в кожну ніздрю по 1-2 краплі розчину для промивання. Через 2-3 хвилини витріть носик ватяними джгутами. Для цього обережно проверніть їх у носових ходах.

Перед тим як промивати ніс дитині при нежиті, переконайтеся в її хорошому настрої. Не можна робити це, якщо малюк вередує, сердиться, плаче. Намагайтесь проводити процедуру після прогулянки або годування.

Як промити ніс дитині за допомогою гумової груші?

Промивання носа дитини можна провести за допомогою спринцівки. Спочатку потренуйтеся правильно стискати та спускати грушу. Це потрібно для того, щоб ви могли контролювати силу стиснення при проведенні процедури.

Вимийте спринцівку теплою мильною водою. Приготуйте чисту піпетку і розчин для промивання кімнатної температури.

Дитину покладіть на спинку і закапайте в ніс рідину. Через кілька хвилин візьміть грушу, стисніть так, щоб з неї вийшло повітря. Потім акуратно введіть наконечник в ніздрю малюка і легенько (але не занадто повільно) розтисніть спринцівку.

Після процедури гарненько вимийте грушу. Повторюйте промивання за допомогою спринцівки не частіше 3-4 разів на добу. Інакше може з'явитися подразнення на шкірі біля ніздрів.

Як правильно промивати носик немовляті за допомогою шприца?

Приготуйте для процедури шприц на 5 мл без голки, гумову грушу або аспіратор для видалення слизу та розчин для промивання комфортної температури.

Спочатку видаліть слиз з носових ходів малюка за допомогою спринцівки або аспіратора. Потім покладіть дитину на бік. Наберіть у шприц рідину для промивання та повільно введіть її в верхній носовий хід. Слідкуйте, щоб ротик немовляти при цьому був відкритий. Повторіть процедуру і для другої ніздрі.

Якщо під час введення рідини дитина подавилася водою, переверніть її на животик і легко поплескайте по спинці.

Повторюйте промивання 2-5 разів на добу.

Знаючи, чим і як промити ніс дитині, дорослі зможуть полегшити його стан під час нежиті. Вільне дихання дозволить малюкові відчувати себе бадьорішим, краще їсти, міцніше спати. Все це прискорить його одужання, і малюк знову буде радуватиме маму і тата своєю усмішкою.

Rate this article
5

Приєднуйтеся до Клубу

MVP Logo

Ми знаємо, що бути мамою - це не тільки безмежне щастя, а ще й велика відповідальність. Ми допоможемо вам!

  • Логотип поштової розсилки

    Поштова розсилка

    Учасники клубу отримують на пошту інформацію про розвиток дитини на всіх етапах.

  • Логотип безкоштовного тестування

    Безкоштовне тестування

    Учасники клубу можуть безкоштовно спробувати харчування від Nestle®.

  • Логотип поради та статті

    Поради та статті

    Поради від експертів для покращення фізичного стану.

Search icon

Все ще не знайшли те, що потрібно?

Спробуйте оновлений пошук.