MyFeed Personalized Content
0-6 місяців

Мінімальна перерва між пологами, за словами медиків, – 3 роки. Виношування та народження дитини, годування грудьми – усе це навантаження на жіночий організм. Дайте йому повністю відновитися і подумайте про контрацепцію при ГВ. Ось кілька методів, які можуть стати в пригоді.

Згідно з дослідженнями, відновлення менструації при регулярному годуванні груддю можливе через 2-6 місяців після пологів. В інших випадках (годування не постійне або малюк на штучному вигодовуванні) – через 25-45 днів. Може здатися, що контрацепція при грудному вигодовуванні не потрібна. І дійсно, деякі мами практикують такий спосіб захисту від небажаної вагітності як лактаційна аменорея. Ми розповімо, чим можна захищатися під час годування грудьми.

ТОП-7 способів, як не завагітніти при годуванні груддю

Нижче – методи контрацепції після пологів, їхні переваги та недоліки. Ознайомтеся, щоб вибрати свій спосіб.

№1. Лактаційна аменорея. Захист до 6 місяців

Ефективна до півроку і, згідно з деякими даними, захищає від небажаної вагітності на 96%.

Як це працює? Пролактин – гормон, який відповідає за вироблення молока, пригнічує дозрівання яйцеклітини. Зверніть увагу, що відсутність менструації – не завжди гарантія захисту від вагітності. Вихід яйцеклітини відбувається вже через 3 тижні після пологів, а місячні можуть з'явитися тільки через 5 тижнів.

Такий метод працює тільки якщо дитину прикладають до грудей на вимогу і не поєднують ГВ зі штучною сумішшю або прикормом.

№2. Таблетки. Гормональна контрацепція при грудному вигодовуванні

Оральні контрацептиви при лактації допускаються, але препарат повинен містити прогестерон. Його перевага в мінімальній кількості побічних ефектів, відсутності впливу на лактацію і емоційної складової матері, швидкому відновленні організму після завершення прийому препаратів.

При виборі орального контрацептива важливо звертати увагу на особливості пологів і грудного вигодовування, гормональний і гінекологічний анамнез жінки. Призначення таблеток має виконуватися лікарем.

Читайте також: Починаємо годування груддю правильно

№3. Вагінальні свічки. Максимально безпечний контрацептив

Містять сперміциди, що руйнують сперматозоїди. Без гормонів. Діють локально, тому не впливають на грудне молоко і гормональний фон. Також не змінюють мікрофлору піхви. Ефект настає через кілька хвилин після введення свічки і триває протягом декількох годин.

Вагінальні свічки прості і безпечні в застосуванні.

№4. Внутрішньоматкова спіраль. Дозволяється через 1,5 місяці після пологів

Не впливає на лактацію. Ставиться (і витягується) лікарем після гінекологічного огляду, який виключає наявність інфекцій і запалення. Звернутися до гінеколога можна через 6-8 тижнів після пологів. Протягом тижня після встановлення спіралі необхідно утриматися від сексу і важких фізичних навантажень.

Якщо ви поставили внутрішньоматкову спіраль, слід відвідувати лікаря за таким графіком: через місяць, через три місяці, через рік.

№5. Презерватив – класика контрацепції

Дуже поширений і найпростіший метод захисту не тільки від небажаної вагітності, але й від інфекцій, що передаються статевим шляхом. Найкраще вибирати презервативи в аптеках і великих магазинах.

Презервативи ніяк не впливають на лактацію і гормональний фон матері, а їхня ефективність, за деякими даними, становить до 98%.

Читайте також: Як відучити дитину від грудного вигодовування: 3 способи

№6. Підшкірний імплант – захист на 3 роки

Невелика гнучка трубка вводиться під шкіру в зоні передпліччя і повільно випускає прогестоген в організм, що перешкоджає виходу яйцеклітини та її прикріплення на слизову матки.

Зверніть увагу, що встановлення чіпа може спричинити порушення менструального циклу: місячні будуть нерегулярними або взагалі зникнуть на той час, поки під шкірою присутній імплант. Також деякі медикаменти здатні негативно позначитися на результативності такого методу. Тому перед встановленням рекомендуємо проконсультуватися з лікарем.

Ефект контрацепції гарантований у 99% випадків і зберігається до 3 років.

№7. Стерилізація – незворотна контрацепція

Якщо ви більше не плануєте мати дітей, є два способи уникнути небажаної вагітності: перев'язати маткові труби (для жінки) або виконати вазектомію (для чоловіків).

Тепер ви знаєте про всі доступні методи і протизаплідні засоби для жінок, що годують грудьми. Вибирайте свій спосіб контрацепції при ГВ.

Інші статті:

Грудне вигодовування - кращий вибір для матері

Друга дитина в сім'ї

Rate this article
5

Приєднуйтеся до Клубу

MVP Logo

Ми знаємо, що бути мамою - це не тільки безмежне щастя, а ще й велика відповідальність. Ми допоможемо вам!

  • Логотип поштової розсилки

    Поштова розсилка

    Учасники клубу отримують на пошту інформацію про розвиток дитини на всіх етапах.

  • Логотип безкоштовного тестування

    Безкоштовне тестування

    Учасники клубу можуть безкоштовно спробувати харчування від Nestle®.

  • Логотип поради та статті

    Поради та статті

    Поради від експертів для покращення фізичного стану.

Search icon

Все ще не знайшли те, що потрібно?

Спробуйте оновлений пошук.