Мозок дитини росте найшвидшими темпами з другої половини вагітності приблизно до двох-трьох років життя дитини. Це називається ривком росту мозку. У цей відповідальний період швидких змін мозок росте не лише у фізичному об‘ємі, поряд з ним розвиваються пізнавальні здібності малюка.
В цей період активно розвивається кора головного мозку. Більшість синаптичних з'єднань мозку утворюються після народження дитини. На піку свого розвитку кожної секунди кора створює аж два мільйони нових синапсів! За допомогою цих нових з'єднань розвиваються ментальні здібності дитини, наприклад, розрізняння кольорів і сильна прихильність до батьків. Коли малюк досягає дворічного віку, його кора головного мозку вже має більше ста трильйонів синапсів. Ця модель синаптичного утворення зв'язків впливає на загальну активність мозку дитини протягом всього життя.

Батьки знають, що вони можуть впливати на розвиток пізнавальних здібностей своєї дитини через турботу та стимулювання. Але мало хто знає, що харчування, особливо білок, також відіграє важливу роль у розвитку мозку. Білок є корисним для мозку дитини в зонах, які впливають на розвиток мовлення, уваги та робочої пам'яті.
У періоди найвищої потреби в білку достатнє харчування є найважливішим, а недостатність білка є особливо шкідливою. Один із таких періодів спостерігається після шостого місяця життя малюка, коли білок у грудному молоці мами знижується й діти починають отримувати інші продукти. Після року малюки стають більш залежними від зовнішніх джерел білка. В цей час оптимальне споживання білка має вирішальне значення для розвитку мозку. Це буде гарантією того, що ви даєте мозку вашої дитини всі можливості для розвитку!

Дякую.
Дуже корисна стаття.