Недоношені дітки (немовлята, що народилися до 37-го тижня вагітності) потребують особливого харчування. Вони менші та легші порівняно з доношеними дітками, а їх органи часто ще не повністю розвинені. Організм таких діток потребує додаткової допомоги для повноцінного розвитку, який вони повинні були отримати у лоні матері. Важко здогадатися, яка їжа є найкращою для недоношеної дитини протягом перших кількох критичних тижнів!
Найголовніше в харчуванні недоношеного малюка — адекватне споживання білка та надходження енергії в організм дитини, що поліпшить його ріст і розвиток. Це вплине на збільшення об‘єму мозку, призведе до покращення пізнавальної функції малюка. Недостатнє вживання білка та недостатнє надходження енергії в організм дитини протягом перших тижнів створює ризик погіршення нейро-пізнавального розвитку.
Першочерговою метою у харчуванні недоношених діток є забезпечення їх росту завдяки надходженню поживних речовин на рівні з внутрішньоутробним розвитком. Протягом останнього триместру вагітності приріст споживання білка досягає максимуму. Це зумовлено зростанням маси тіла малюка. Саме тому обіг білка (синтез і розпад) у недоношених немовлят є вищим порівняно з доношеними дітьми та дітьми старшого віку. Оптимальне споживання білка має вирішальне значення для синтезу м'язової маси тіла в недоношених немовлят. Тим не менш, недоношені дітки мають незрілі метаболічні та ниркові функції, тому існує вузька грань між адекватним споживанням білка й можливим несприятливим ефектом від його дефіциту чи надмірного споживання.
Якість білка є настільки ж важливою, як і його кількість. Деякі амінокислоти, будівельні блоки білка, які організм доношених немовлят може виробляти самостійно, для недоношених новонароджених повинні бути частиною їх дієти. Недоношені малюки ще не здатні виробляти ці амінокислоти, тому що активність необхідних для цього ферментів у їх організмі все ще дуже низька.
Тому недоношених діток з раннього віку дуже важливо забезпечити якісним білком у достатній кількості. Це дасть малюкам з низькою масою тіла більше шансів для збільшення ваги. Споживання білка у достатній кількості також призводить до збільшення об‘єму мозку та поліпшення пізнавальних здібностей дитини в майбутньому. Необхідна кількість білків компенсує будь-який його накопичений дефіцит у недоношених дітей.
Збагачувачі грудного молока, які містять сироватковий білок, допомагають забезпечити недоношених дітей білком для підтримки росту та розвитку. Використання збагачувачів грудного молока дає можливість мамам недоношених діток забезпечити своїх немовлят адекватним білком та допомогти правильному фізичному і фізіологічному розвитку немовлят!
Мне очень помогла белковая добавка к молоку при уходе за ребёнком.