MyFeed Personalized Content
0-6 місяців
Стаття
Add this post to favorites

Закреп після пологів: що робити?

Зміст:

  1. Чому молоді мами страждають закрепами 
  2. Як лікувати закрепи після пологів 
  3. Статті до теми 
4хв на прочитання жов. 13, 2023

Порушення нормальної роботи кишківника після пологів - проблема, з якою стикаються всі молоді мами. Це не патологія, а цілком нормальний, зрозумілий і тимчасовий стан жіночого організму. Чому буває закреп після пологів, коли робота кишківника відновиться і що робити, щоб усунути дискомфорт - про це далі в статті.

Чому молоді мами страждають закрепами

Щоб відновитися після вагітності жіночому організмові потрібно мінімум 6-8 тижнів. Цей період - досить складний для молодої мами, адже пов'язаний з низкою не дуже приємних наслідків її нещодавнього стану. Крім гормональної перебудови, післяпологових виділень і деяких косметичних проблем, вона також стикається із закрепами. Постійна тяжкість і тиск у кишківнику, його спорожнення максимум тричі на тиждень - ще те випробування.

Причин закрепів у мами-годувальниці є кілька:

  • Зміна гормонального фону - організм перебудовується під лактацію
  • Розтягнуті і розслаблені м'язи черевного преса і промежини
  • Матка досі не повернулася до своїх попередніх розмірів, тому і далі тисне на кишківник, перешкоджаючи вільному руху калових мас.
  • Під час виношування дитини кишківник змістився і досі не повернувся у своє положення, у зв'язку з цим порушена його перистальтика.
  • Дієта, якої доводиться дотримуватися мамі, що годує грудьми, не дозволяє відновити нормальну перистальтику кишківника. У раціоні не вистачає рослинних волокон, що погано позначається на роботі шлунково-кишкового тракту.
  • Постійний стрес і недосипання. Гормон стресу - кортизол - впливає на нормальну моторику кишківника, спазмує його.

Читайте також: Дієта в період лактації

Крім перелічених причин закрепів при грудному вигодовуванні, порушення в роботі кишківника також можуть бути пов'язані з малорухливим способом життя. Фізичні вправи допомагають підтримувати м'язи черевного преса в тонусі, а це - добре позначається на перистальтиці.

Приймання деяких медпрепаратів також погано позначається на роботі кишківника. Наприклад, залізовмісні препарати або кальцій призводять до закрепів. Якщо немає можливості відстрочити їхнє приймання до завершення відновлювального періоду після пологів, проконсультуйтеся з лікарем, і він призначить засоби від закрепу після пологів.

Як лікувати закрепи після пологів

Перш за все необхідно встановити характер запору. Є два типи: спастичний і атонічний. Важливо знати, який саме тип турбує вас, адже від цього буде залежати, чим лікувати закреп після вагітності.

Спастичний викликаний стресом і недосипанням. У цьому випадку підвищується тонус кишківника, він стає затиснутим і, в результаті, дефекація викликає труднощі. Розв’язання проблеми можна знайти у звичайних седативних засобах, безпечних для мам-годувальниць, а також здоровому і повноцінному відпочинку.

Атонічним закрепом частіше страждають жінки, які перенесли кесарів розтин. Оперативне втручання і анестезія знижують тонус стінок кишки, що призводить до млявої перистальтики. Також такий тип закрепу характерний при неправильній дієті. Атонічний закреп лікують як м'якими медикаментозними проносними, так і трав'яними відварами, правильною дієтою.

Що робити при закрепі після пологів:

  1. Налагодити харчування.

Раціон мами-годувальниці може бути обмежений, але все ж важливо скласти його так, щоб організм отримував всі необхідні поживні речовини. Кишківник буде працювати нормально, якщо в щоденному меню будуть такі продукти: каші - вівсяна, перлова, гречана (від рису краще відмовитися, він має дію, що в’яже); чорний хліб, свіжі і приготовані овочі, кисломолочні продукти. Чорнослив, свіжий буряк, шпинат і узвар - відмінні засоби для вирішення проблеми закрепу.

  1. Приймати м'які проносні.

У цьому питанні варто бути дуже обережним і проконсультуватися з лікарем. Є готові проносні препарати дуже м'якої дії, які можна приймати мамам, що годують. Також ефективні препарати на основі екстракту сени. Важливо! Їх не можна приймати при спастичному типі запору.

  1. Виконувати фізичні вправи.

Це найбезпечніший спосіб вирішити проблему закрепу. Розтягнуті м'язи черевного преса і промежини не дають необхідної підтримки кишківнику і порушують його перистальтику. Якщо привести їх у тонус, налагодиться не тільки робота ШКТ, а й загальний стан організму, самопочуття, підвищиться самооцінка.

  1. Спробувати фітотерапію.

Якщо боїтеся вдаватися до допомоги фармацевтичних препаратів, спробуйте перевірені народні методи. Іноді, вони не менш ефективні в боротьбі з закрепами. Наприклад, сік картоплі, розведений з водою в пропорції 1:1 або відвар ягід інжиру на воді чи молоці.

Важливо! Будь-які проносні - і вже готові препарати, і приготовані за домашніми рецептами - викликають звикання. Не рекомендується приймати їх частіше, ніж 1-2 рази на тиждень і довше, ніж 1-2 місяці.

Закреп після пологів - проблема тимчасова. Як правило, нормалізація роботи кишківника відбувається через місяць-півтора після пологів. Медицина вважає дефекацію раз в три дні - в межах норми. Тому, якщо ви відчуваєте мінімальний дискомфорт при цьому, то краще обійтися без проносних і спробувати вирішити проблему тільки нормальним харчуванням і фізкультурою.

Статті до теми:

Правильне прикладання до груді

Основні харчові алергени

Rate this article
5

Приєднуйтеся до Клубу

MVP Logo

Ми знаємо, що бути мамою - це не тільки безмежне щастя, а ще й велика відповідальність. Ми допоможемо вам!

  • Логотип поштової розсилки

    Поштова розсилка

    Учасники клубу отримують на пошту інформацію про розвиток дитини на всіх етапах.

  • Логотип безкоштовного тестування

    Безкоштовне тестування

    Учасники клубу можуть безкоштовно спробувати харчування від Nestle®.

  • Логотип поради та статті

    Поради та статті

    Поради від експертів для покращення фізичного стану.

Search icon

Все ще не знайшли те, що потрібно?

Спробуйте оновлений пошук.