Імунітет - що це?
Існує два види імунітету - вроджений, який закладається, коли малюк ще перебуває в утробі матері, і придбаний, який формується після народження дитини
Що ж відповідає за те, наскільки сильною буде імунна система малюка, наскільки ефективно його організм буде боротися з інфекцією і протистояти несприятливим зовнішнім чинникам?
Як формується імунітет
Найважливіший фактор захисту організму - кишкова мікрофлора, саме їй належить особлива роль не тільки в становленні, а й у розвитку та вдосконаленні імунітету. У перші місяці життя малюка відбувається заселення кишечника особливими мікроорганізмами - біфідо - і лактобактеріями. Переважання біфідобактерій в мікрофлорі новонародженого - необхідний фактор формування і зміцнення імунітету. Саме тому найважливішу роль у становленні імунної системи відіграє харчування новонародженого.
Біфідобактерії: де їх взяти?
Необхідні бактерії малюк отримує від мами при народженні. Подальший розвиток мікроорганізмів у кишечнику новонародженого залежить насамперед від характеру харчування малюка. Ідеальний варіант - грудне молоко, тому що в ньому містяться всі речовини, які сприяють не тільки захист дитини від інфекцій, але і підтримують правильний розвиток корисних бактерій в кишечнику малюка. Крім того, як показали останні дослідження, грудне молоко саме є цінним джерелом біфідобактерій - тому малюки на грудному вигодовуванні в повному обсязі отримують всі речовини, необхідні для розвитку здорової кишкової мікрофлори, а також зміцнення імунітету.
У здоровому тілі - здоровий дух!
Щоб твій малюк зростав здоровим, в перший рік життя забезпечте йому збалансоване харчування, а коли він підросте, додатково привчайте його стежити за своєю фізичною формою. Свіже повітря, фізкультура і правильний режим - головні союзники сильного імунітету.
Малюк швидко розвивається і пізнає світ. Йому потрібно багато спробувати і встигнути зробити. У нього немає часу хворіти. Міцний імунітет - запорука здоров'я!