Симптоми кишкових інфекцій у дітей
Клінічні прояви кишкових захворювань мають спільні прояви, тому важко одразу визначити, що саме викликало зараження організму. Навіть фахівець при візуальному огляді не може зробити висновки. Штам бактерій визначають у лабораторії. Чим раніше почати лікувальні процедури, тим швидше настане полегшення стану.
Кишкову інфекцію характеризує сильна інтоксикація – дитина погано себе почуває, з’являється млявість і слабкість, здуття, метеоризм, іноді підіймається температура тіла до 39-40°С, різною мірою страждають внутрішні органи.
На початку розвитку хвороби батькам важливо швидко звернутися до лікаря. Якщо стан дитини різко погіршився – викликайте швидку медичну допомогу. Інтоксикація організму викликає зневоднення і це смертельно небезпечно.
Як кишкова інфекція впливає на організм
Коли збудники потрапляють всередину, страждає кишківник. Його внутрішня поверхня перетворюється на численні осередки запалення, ерозії, крововиливи. Ворсинки, що знаходяться на слизових оболонках, перестають всмоктують рідину. Тому у дитини з’являється блювота та діарея.
Патогенна мікрофлора швидко розмножується та активно виробляє токсини – отрута потрапляє в кров і розноситься по всьому організму. Діяльність органів і систем під загрозою на різні терміни - від 7-10 днів до півтора місяця.
При нестачі вітамінів групи В опірність організму знижується. Зневоднення і інтоксикація теж ускладнюють стан – цим пояснюється тяжкість хвороби. Призначити коректне лікування може тільки спеціаліст, тому не варто експериментувати с самолікуванням. Ключова задача батьків дотримуватися рекомендацій, давати ліки за складеним розкладом, дотримуватися дієти і режиму дня.
Як відновити організм дитини після кишкових інфекцій
Тільки після того, як лабораторні тести підтвердили відсутність інфекції, можна казати про те, що організм одужує. Не дивлячись на це, треба враховувати час на відновлення звичного режиму харчування. Дитина не може їсти усі продукті та улюблені страви, бо унаслідок інфекції слизова оболонка кишечника сильно постраждала.
Що не можна їсти, якщо у дитини нещодавно була кишкова інфекція:
На 2 тижня після закінчення лікування відмовтеся від: шоколаду, свіжого хлібу, будь-яких консервованих продуктів, нерозведених фруктових соків, незбираного коров'ячого молока, рибних чи м'ясних бульйонів, а також від фруктів і овочів, які можуть дратувати пошкоджену слизову оболонку.
Поступово можна давати дитині компот з сухих яблук, настої з родзинок або моркви. Через 10-15 днів додайте до раціону рідкий супчик з додаванням рису і овочів на бульйоні, розведеному водою в співвідношенні 1:1.
Якщо самопочуття дитини покращується з кожним днем, в меню з’являються наступні продукти:
- сухе печиво
- фруктове пюре
- мілко нарізане або перекручене через м’ясорубку варене пісне м'ясо
Вмовити дитину поїсти після тяжкої хвороби – випробування на стійкість для батьків. Крім того, слід пам’ятати, що слизова оболонка дуже чутлива, одна неправильна дія – дієту доведеться розпочинати знов.
У нагоді станеться суха збалансована суміш RESOURCE JUNIOR від Nestle. Вона допомагає організму відновитися після вірусної, бактеріальної та інфекційної хвороби та має приємний ванільний смак.
У складі суміші RESOURCE JUNIOR є: мінерали, вітаміни, сироватка коров'ячого молока, казеїн, пребіотики, які необхідні для здорової мікрофлори.
З RESOURCE JUNIOR легко нагодувати дитину, навіть якщо вона вередує і відмовляється від їжі. Збалансований коктейль покращує травлення та зміцнює імунітет дитини після кишкових інфекцій.
Статті до теми: