Під час вагітності жінка набирає вагу. Після народження дитини мама зазвичай має кілька зайвих кілограм, які не дають спокою практично кожній жінці.
Іноді догляд за дитиною й оселею настільки виснажує жінку, що для фізичних вправ уже немає сил. Це нормально, адже процес появи дитини на світ дуже енергозатратний. Потім настає годування грудьми, і навіть такий інтимний момент не завжди приємний.
Для того щоб мати бажання, сили й час для занять, потрібно вміти відпочивати.
Порада
Молодій мамі рекомендовано спати хоча б одну годину вдень разом з дитиною, адже домашні клопоти нікуди не втечуть, а жінка, яка відпочила — це спокійна дружина й урівноважена мама.
Починати фізичну активність після природних пологів жінкам рекомендюєть після відвідування гінеколога. Має минути мінімум 4-5 тижнів, щоб ви очиститися від лохій, і тоді можна впевнено сказати, що ви готові до вправ.
Після кесаревого розтину строки відновлення дещо інші. Потрібно відпочити не менше як 2-3 місяці й тільки тоді йти до гінеколога для одержання дозволу. Зовнішній шов загоюється швидше, ніж внутрішній рубець, тому ми не завжди можемо правильно оцінити свій стан.
Важливо!
Будь-яке навантаження має бути поступовим і легким. Потрібно пам'ятати про те, що дев'ять місяців ви практично нічого не робили, тому грамотний підхід до складання програми тренувань — це ваш шлях до здорового тіла й швидких результатів.
Починати потрібно тільки з роботи над власною вагою, без різких рухів, і стежити, щоб пульс не був прискореним.
Найефективнішими для досягнення результатів є базові вправи. Серед вправ, які можна виконувати в домашніх умовах, варто назвати присідання, випади й віджимання. Також рекомендую робити вправи на прес, планку й різні махи ногами для ізолювання м'язів сідниць.
Важливо!
І головне правило фітнесу після пологів: займайтеся регулярно! Тільки систематичні тренування, які узгоджуються з вашими відчуттями й не суперечать рекомендаціям лікаря, принесуть бажані результати.