Звичайно, всі батьки з нетерпінням чекають моменту, коли малюка можна буде привезти додому. Тривале виходжування недоношеної дитини часто є для вас важким випробуванням. Але не можна забувати, що на першому місці стоїть безпека, і малюк може бути виписаний додому тільки тоді, коли лікарі впевнені в стабільності його стану. Це, безумовно, і у ваших інтересах.
Темпи збільшення ваги і довжини тіла
Збільшення ваги тіла є основним показником росту малюка і адекватності проведеного лікування. На вагу дитини, особливо в перші дні і тижні життя, впливає цілий ряд факторів: наявність молока в шлунку (відразу після годування), час випорожнення кишечнику, ступінь наповнення сечового міхура, наявність набряків. Тому якщо дитина з набряками кілька днів не додає у вазі, а, можливо, навіть її втрачає, не переживайте. Слід пам'ятати, що діти ростуть нерівномірно і періоди високих надбавок у вазі тіла чергуються з більш низькими. Краще орієнтуватися не на надбавку у вазі за добу, а на динаміку цього показника за кілька днів або тиждень.
В даний час прийнято вважати, що в інтервалі, відповідному 28-34 тижням вагітності, нормальна надбавка в масі тіла дитини становить 16-20 г/кг на добу. Потім вона знижується до 15 г/кг.
Важливо враховувати і швидкість збільшення довжини тіла. При недостатньому харчуванні спочатку дитина менше додає у вазі (або навіть втрачає її), а при більш вираженому дефіциті харчових речовин порушується і її ріст.
Вага не тільки повинна збільшуватися з певною швидкістю, а й відповідати довжині малюка. Важливим параметром, що характеризує розвиток малюка, є збільшення окружності голови. Головний мозок найбільш активно збільшується в розмірах протягом перших 12-18 місяців життя. Але надто швидкий ріст окружності голови, також як і уповільнення темпів її збільшення, свідчать про неврологічні порушення.

Недоношена дитина може бути виписана з лікарні, якщо:
- вона здатна самостійно підтримувати необхідну температуру тіла;
- не потребує підтримки дихання і постійного контролю за роботою дихальної та серцево-судинної систем;
- може самостійно висмоктувати необхідний обсяг харчування;
- не потребує цілодобового спостереження і частого визначення біохімічних чи інших показників;
- підтримуюче лікування може проводитися вдома;
- перебуватиме під наглядом дільничного педіатра і неонатолога за місцем проживання.
Рішення про виписку додому приймається щодо кожного пацієнта індивідуально. Крім стану здоров'я малюка, враховується і ступінь підготовленості батьків, їх можливості забезпечити догляд за недоношеною дитиною на високому рівні.