Що роблять люблячі батьки, щойно чують плач своєї крихітки? Так, вони одразу беруть її на руки. Але що якщо вашому малюкові вже виповнилося 2 роки, він важить понад 10 кг і спина мами просто не витримує півторагодинні прогулянки кімнатою? Скористайтеся нашими порадами, щоб відучити дитину засинати на руках.
Чому малюка потрібно відучувати від заколисування?
Педіатри радять відучувати дитину від заколисування з 6-8 місяців. На користь цього є кілька аргументів:
- Заколисування зумовлює запаморочення голови й може стати причиною втрати свідомості. Такі випадки рідкісні, однак «американські гірки» на руках у батьків негативно впливають на вестибулярний апарат малюка
- Заколисування погіршує сон. Існує думка, що після таких маніпуляцій сон стає неспокійним
- Мамі важко тримати дитину віком від одного року. Одна справа, коли малюк важить 500 грамів, і зовсім інша, якщо його маса тіла понад 10 кілограмів
Читайте також: Якщо малюк погано спить
10 порад, як відучити дитину від заколисування
Універсального методу, як відучити дитину засинати на руках, не існує. Скористайтеся нашими порадами, а також враховуйте індивідуальні потреби, ритми й особливості характеру маляти, щоб зробити процес ефективним і безболісним для всієї родини.
- Замініть заколисування на руках на аналогічну процедуру в ліжечку. Вибирайте люльку, яка починає гойдатися від дотику руки. Це чудовий перехід від маминих обіймів до самостійного засинання.
- Користуйтеся топпончіно. Це невеличкий матрац для дітей від народження до п’яти місяців. Він зберігає мамин запах і дарує крихітці відчуття затишку та захищеності. Носіть немовля на цьому матрацику, щоб дитина звикала до нього, а не до ваших рук. Потім можна покласти топпончіно до люльки – це збереже звичне мікросередовище й допоможе новонародженому заснути.
- Зменшуйте тривалість заколисування. Поступово скорочуйте час носіння немовляти на руках. Перекладайте його в ліжко, щойно він почне засинати, і доколисуйте в люльці.
У цій непростій справі стануть у пригоді такі ритуали: заспокійлива ванна, вечеря, теплий напій, колискова чи казка, побажання солодких снів усім членам родини або улюбленим іграшкам, мамині обійми. Але важливо не лише вибрати певні дії, але й чітко дотримуватися виконання ритуалів.
- Підготуйтеся до невдоволення. Усі діти підсвідомо знають, що батьки реагують на їхні істерики. Готуйтеся до опору з боку малюка на ваші спроби відмовитися від заколисування. Будьте стійкими й не відповідайте на крик.
- Пам'ятайте: іноді дитині важливе не заколисування, а присутність матері. Тому спробуйте покласти немовля поруч (або сісти біля ліжечка). А коли крихітка засне, просто перенесіть її до дитячої кімнати.
- Наступний етап – відучування від заколисування в ліжечку. Цей крок простіший, оскільки малюк вже менше проситься до маминих обіймів і готовий засинати самостійно.
Не забувайте, що в дитячій має бути досить темно й тихо, щоб нічого не заважало відпочинку маляти.
- Побудьте з дитиною, поки вона засинає. Коли етап заколисування в ліжку й на руках пройдений, важливо бути поруч, поки ваша крихітка засинає. Але жодних обіймів – заспокоюйте голосом. Це допоможе малюкові швидше звикнути до нових правил гри.
- Виходьте з кімнати одразу після вкладання маляти в ліжко. Щойно ви привчите своє чадо засинати без заколисування, намагайтеся залишати дитячу одразу після того, як покладете крихітку до ліжка.
- Шукайте те, що допоможе малюкові заснути. Це може бути легкий масаж, музичні іграшки, гарний нічник. Усе це сприяє створенню атмосфери затишку.
В Італії, щоб малюк заспокоївся і заснув, заведено давати хустинку з приємної на дотик тканини. Мнучи її, дитина розслабляється й заколисує себе самостійно.
- Зробіть день насиченим. Не забувайте про щоденні прогулянки й активні ігри. Малюк, який багато рухався протягом дня (але не перезбуджений!), засинає швидко.
Що робити, якщо нічого не допомагає?
Якщо крихітка плаче, не може заснути, а батьки відчувають постійну втому, варто на деякий час відмовитися від рішення відучити дитину засинати на руках. Можливо, просто ще не настав ваш час і краще дочекатися вдалішого моменту. Зазвичай до 1,5-2 років діти самостійно відмовляються від заколисування й засинають без маминої участі. Запасіться терпінням і скористайтеся нашими порадами, як відучити дитину від заколисування, трішки пізніше.
Схожі статті:
Як відучити дитину спати з мамою: ТОП-10 способів