Щодня він дивує маму новими досягненнями. У порівнянні з першими тижнями життя твій карапуз уже багато чому навчився, але розвиток дитини у 3 місяці тільки починається!
Скільки має важити тримісячне немовля
Середня вага немовляти у 3 місяці: хлопчики – від 5 до 7 кг, дівчатка – від 5 до 6 кг.
Читайте також: Скільки має важити дитина?
Середній зріст хлопчиків і дівчаток приблизно однаковий – від 56 см до 62 см. За один місяць малюки підростають на 2,5-3 см і набирають ще 750-800 г.
Що повинна вміти 3-місячна дитина
Який він – психічний і фізичний розвиток дітей на третьому місяці життя?
Коли три місяці дитині, вона активно реагує на близьких людей, багато посміхається, агукає, повідомляє про свій настрій і заявляє про свої потреби різноманітними рухами та мімікою. Малюк розглядає близькі до нього предмети і уважно стежить за ними. Почувши музику, він повертає голову до джерела звуку.
Читайте також: Розвиток мозку дитини: від 0 до 3 років
Починаємо тримати голівку
До третього місяця розвитку дитина вже добре тримає голівку не тільки в горизонтальному, а й у вертикальному положенні, але ж не так давно вона її зовсім не слухалася.
А це – наші ручки!
Кулачки більше не стиснуті – їх можна розкрити. Коли йде третій місяць дитині, малюк із задоволенням розглядає свої ручки, починає грати з ними. Крихітка радіє, коли випадково зачіпає руками брязкальця, що висять над ліжечком, і навіть пробує їх схопити!
Ще під час розвитку в утробі матері дитина починає смоктати великий пальчик. Тому не дивно, що коли малюк з'являється на світ, смоктання грудей, великого пальчика або соски допомагають йому заспокоїтися або швидше заснути. З плином часу ці маленькі звички перетворюються у спосіб вивчення навколишнього світу. Твій малюк знайомиться з текстурами, запахами і смаками, намагаючись схопити предмети й відправити їх до рота.
Новий режим дня позитивно вплине на розвиток дитини у 3 місяці
Малюк довше спить ночами, може проспати всю ніч, не прокидаючись, і пізніше встає вранці. У темний час доби він здатний відпочивати 10 годин і прокидатися на 2-4 годування. Денний сон буває тричі на день і триває від 30 хвилин до 2 годин.
Малюк може реагувати на зміну погоди, через що спати неспокійно та вередувати без причини.
Харчування дитини у 3 місяці
Малюк важить уже приблизно п'яти кілограмів і може перейти на шестиразове харчування.
Ідеально, якщо карапуз отримує материнське молоко протягом дня та вночі. Кількість прикладань до грудей у цей період трохи зменшується, перерви між годуваннями збільшуються.
Стілець у дітей, які перебувають на грудному вигодовуванні, однорідний і регулярний. Тому такі малюки не потребують медикаментів і клізм, живіт працює, як треба.
Як розвивати малюка у 3 місяці
У цьому віці малюку дуже необхідна турбота батьків. Ось кілька порад, як правильно доглядати за дитиною та як її розвивати у 3 місяці:
- Частіше беріть малюка на руки. Так він краще відчує мамину і татову турботу. Якщо ви виходите на вулицю, скористайтеся слінгом
- Годуйте грудьми на вимогу. Якщо це можливо, давайте малюкові груди тоді, коли він того потребує. Це дасть можливість позбавити його від стресу та покаже, що ви його любите і не покинули
- Навчайте не боятися води. Привчайте дитину до раннього плавання. Дуже добре, якщо ви з малюком запишетеся до басейну для немовлят
Читайте також: Плавання немовлят
- Частіше гуляйте на свіжому повітрі. Як мінімум кілька годин на день приділяйте прогулянці у візочку або в слінгу
- Займайтеся гімнастикою. Це може бути гімнастика та масаж для нормального розвитку тіла дитини, а також пальчикові ігри, які сприяють ранньому розумовому розвитку
Читайте також: Ігри з дитиною від народження до 9 місяців
- Спілкуйтеся з малюком. Це допоможе йому покращити мову і стати ближче до своїх батьків. Говоріть про все на світі: що ви робите чи плануєте робити, що бачите, про що думаєте. Розповідайте вірші, співайте пісні, ставте запитання. Головне – спілкування має бути природним і позитивним
- Підтримуйте тактильний контакт. Малюк повинен відчувати любов мами і тата
- Танцюйте! А чому б і ні? Дитина у 3 місяці обожнює музику! А позитивні емоції корисні і малюкові, і мамі.
Дякую❤️
Спасибі за інформацію)