MyFeed Personalized Content
0-6 місяців
Стаття
Add this post to favorites

Гігієна дитини

Купати малюка можна в перший же день після виписки з пологового будинку. Купання немовляти бажано організувати так, щоб воно проходило щодня в один і той же час.

3хв на прочитання лип. 4, 2023

Гігієна дітей у будь-якому віці вимагає ретельної і щоденної уваги мами.

Для правильної гігієни дітей потрібно виділити у будинку окреме місце для сповивання і обробки дитини - підійде звичайний стіл, покритий м'якою тканиною і клейонкою. Для цієї ж мети можна купити спеціальний дитячий комод - сповивальник. На ньому ти зможеш розмістити білизну і предмети догляду за дитиною (лоток з флаконами 3% перекису водню, зеленкою, 40 % спиртом, маслом або лосьйоном для обробки шкіри малюка, ватою або ватяними паличками). Щоб дотримуватися гігієни, малюкам треба спати в окремому ліжечку. Покладіть в помірно жорсткий матрац, застеліть його тонкою клейонкою і простирадлом (пелюшкою), замість подушки складіть вчетверо пелюшку. Коляску використовуй тільки для прогулянок, спати в ній в будинку негігієнічно.

Купання дітей

Купати малюка можна в перший же день після виписки з пологового будинку. Купання немовляти бажано організувати так, щоб воно проходило щодня в один і той же час. Купання немовляти має відбуватися при температурі води, що відповідає температурі тіла людини - 37 градусам, вимірювати її краще спеціальним водним термометром. В умовах централізованого водопостачання з метою дотримання гігієни малюка можна не кип'ятити воду і не додавати в неї дезинфікуючі речовини, які можуть призвести до подразнення шкіри малюка. Температура повітря має бути близько 20 градусів. Купання грудних малюків (до 6 місяців) потрібно проводити щодня в простій воді і один раз на тиждень - із застосуванням дитячого мила.

Крім купання малюка, щоденний догляд за дитиною і гігієна дітей на увазі підмивання після кожної зміни підгузників, а коли малюк підросте - щовечора перед сном.

Перш ніж почати купання, приготуй все необхідне для малюка: чиста білизна, предмети гігієни, рушник або тонку пелюшку. Дитячу ванну наповніть водою на 2 /3 і обережно поклади в неї малюка. Підтримуючи лівою рукою малюка, обережно намиль його. Наприкінці обполосни малюка чистою водою з глечика, набрати її можна з ванної перед купанням, за час процедури температура води знизиться на 1-2 градуси, що дозволить почати загартовування. Звичайно купання новонароджених дітей займає 5-7 хвилин. Накрий дитину чистою пелюшкою і витри промокальними рухами. Після купання оброби шкіру малюка рослинною олією або спеціальним лосьйоном, оглянь всі складочки на його тілі: часто шкіра новонароджених лущиться, що вимагає особливого догляду.

Ось ще кілька рекомендацій з щоденної гігієни дитини:

Гігієна малюка: обробка пупкової ранки

Пупкова ранка зазвичай гоїться до 19-21 дня життя дитини. Для її обробки розсунь верхні і нижні краї ранки, в центр помісти рясно змочену 3% - ний перекисом водню ватяну паличку або ватяний тампон і обережно видали скоринки, що утворилися. Потім в центр пупкової ранки помісти ватяну паличку, просочену 40%-ним розчином спирту або зеленкою.

Гігієна дітей: попрілості

Особливу увагу потрібно приділяти міжягодичним складкам і статевим органам дитини - там часто накопичується волога і утворюються попрілості. Немовля потрібно покласти на пеленальний столик і акуратно обробити роздратовані ділянки спеціальним лосьйоном або присипкою. В особливо гострих випадках попрілості дитини лікують спеціальні креми для новонароджених. Якщо симптоми (почервоніння, подразнення) не проходять протягом трьох днів - зверніться до лікаря.

Гігієна малюків: оченята - носик- вушка - нігтики

Ніс малюкові рекомендується чистити тільки в тому випадку, якщо у дитини нежить. Вологими пальцями скрути джгутик з розпушеної вати. Лівою рукою зафіксуй лоб малюка, а правою за годинниковою стрілкою акуратними рухами « вкручувати » чистий джгутик по черзі в кожну половину носа на невелику глибину.

Слуховий прохід дитині чистити не треба, можна почистити лише зовнішнє вухо.

Вранці мий очі малюка. Кожне око промивай окремим вологим тампоном в напрямку від скроні до носа. Для стрижки нігтів зручніше використовувати щипчики, але підійдуть і маленькі ножиці з тупими кінцями, продезінфіковані спиртом.


Дiзнайтеся бiльше у нашiй вiдеопорадi

Rate this article
4