MyFeed Personalized Content
6-12 місяців
Стаття
Add this post to favorites

Корисне харчування - як уникнути помилок

Ні для кого не секрет, що правильне і корисне харчування для дітей є основою здорового життя.

4хв на прочитання травня 24, 2023

Для того, щоб допомогти мамам розібратися в непростих питаннях, пов'язаних з харчуванням малюка, компанія GERBER® спільно з Інститутом харчування РАМН провела дослідження і виявила кілька головних помилок годування, які допускають мами. Необхідно розібратися в цих помилках і винести з них корисні уроки.
35% малюків з 3 місяців вже отримують який-небудь продукт прикорму, крім грудного молока або молочного суміша. У такому ранньому віці організм дитини ще не готовий сприймати продукти прикорму. Ранній прикорм може призвести до харчової непереносимості і проблем з травленням.

Помилка перша: Ранній початок прикорму
На думку експертів у галузі дитячого харчування, існує кілька ознак готовності малюка до початку прикорму:

  • сидить з підтримкою;
  • впевнено тримає і повертає голівку;
  • У малюка з народження вага подвоїлась, і тепер він важить близько 6 кг;
  • малюк залишається голодним після 8-10 годувань грудьми або випиває близько 900 мл молочного суміша на день.

Проте питання повинно вирішуватися індивідуально, незалежно від фізичного розвитку твого крихітки. При цьому необхідно пам'ятати, що ВООЗ рекомендує виняткове грудне вигодовування до 6 місяців. Після 6 місяців малюк повинен знаходитись переважно на грудному молоці або адаптованому дитячому молочку у разі відсутності молока.

22% дітей після 12 місяців мають ризик розвитку ожиріння. Причина - надмірне споживання неадаптованих молочних продуктів з раннього віку, в яких міститься в 3 рази більше білка, ніж у грудному молоці.

Помилка друга: Передчасна заміна грудного молока або дитячого молочка коров'ячим молоком або кефіром

Неадаптовані молочні продукти (наприклад, коров'яче молоко і кефір) не підходять для малюків молодше одного року, оскільки:
білок коров'ячого молока засвоюється значно гірше, ніж грудне молоко, і перевантажує незрілий шлунок малюка;

  • кількість такого білка в 3 рази перевершує потреби малюка і в 3 рази вище, ніж у грудному молоці або якісних дитячих молочних продуктах.

У порівнянні з грудним молоком або дитячим молочком в коров'ячому молоці міститься недостатня кількість жирних кислот, що беруть участь у формуванні головного мозку і органів зору, а також амінокислот, найважливіших вітамінів і мінералів, що сприяють правильному розвитку організму малюка. Якщо продукти на основі коров'ячого молока витіснять з меню грудне молоко або спеціальне дитяче молочко то раціон малюка значно збіднюється.

Помилка третя: Початок прикорму з багатокомпонентних продуктів
Починати прикорм необхідно з однокомпонентних продуктів. Тільки вони дозволяють відстежити реакцію малюка на той чи інший вид їжі. Якщо ж перший вводити багатокомпонентний продукт, то при виникненні небажаних реакцій (алергія, кишково-шлунковий розлад, порушення мікрофлори кишечника) визначити, який саме продукт протипоказаний малюкові, буде достатньо важко. Оптимальним варіантом для початку прикорму є однокомпонентні фруктові та овочеві продукти GERBER ® (наприклад, яблучне пюре або пюре з броколі), оскільки в них не містяться цукор, крохмаль і соки солодких фруктів.
Однокомпонентна ПРОДУКТИ - це фруктові або овочеві пюре та соки з одного виду фрукта чи овоча, каші без молока і цукру, що складаються з одного виду зерна.

Помилка четверта: Чим більше, тим краще
Нові продукти в раціон малюка потрібно вводити поступово, в тому числі і однокомпонентні. Починати потрібно з невеликої кількості - по 1/2 чайної ложки на день, поступово збільшуючи об'єм протягом 5-7 днів. Неправильне введення нового продукту, навіть однокомпонентного, може призвести до різних порушень в організмі малюка: діареї, метеоризму, розвитку кольок або алергії.

Помилка п'ята: Годування малюка улюбленими продуктами батьків
Твої смакові пристрасті не повинні впливати на раціон малюка. Перш за все потрібно пам'ятати про те, що твоя дитина повинен отримувати всі необхідні для його розвитку продукти: кашу, овочі, фрукти, м'ясо, рибу. Щоб зрозуміти, що дійсно подобається чи не подобається твоєму малюкові, потрібно пропонувати новий продукт 8-10 разів.

Помилка шоста: Відсутність терпіння
При годуванні малюка намагайся бути терплячіший. Якщо ти вводиш в його раціон новий продукт або намагаєтеся навчити їсти самостійно, то робіть це з ніжністю і невимушеністю. Малюк дуже сильно реагує на емоційний стан матері, тому твої успіх залежить від твого настрою.

ВИСНОВОК
Нерідко молодій мамі доводиться вчитися разом з новонародженим малюком. Материнство - це складна і цікава школа життя. Чим уважніше і пильніше буде мама на початку цього довгого шляху, тим більше надії на те, що в майбутньому вона буде задоволена результатами своєї турботи і вихованні.

Rate this article
4