MyFeed Personalized Content
12–18 місяців
Стаття
Add this post to favorites

Цукровий діабет у дітей: причини, ознаки та симптоми

Цукровий діабет у дітей – серйозне захворювання, яке вимагає постійного контролю і ін'єкційної підтримки. 

4хв на прочитання лист. 3, 2022

В результаті порушення обміну речовин організм втрачає здатність розщеплювати вуглеводи, які містяться в більшості продуктів харчування. Дуже важливо якомога раніше ідентифікувати захворювання і перевести дитину на безвуглеводну дієту, оскільки розвиток цукрового діабету може призвести до серйозних порушень у роботі серця, нирок, нервової системи та зорової дисфункції.

Існує кілька форм захворювання, найпоширенішими є перша і друга форми. У дітей найчастіше діагностують перший тип цукрового діабету.

Які симптоми характерні для цукрового діабету 1-го типу?

Батьки повинні контролювати стан своєї дитини. Адже ігноруючи зміни у здоров'ї дитини і відкладаючи обстеження, батьки відкладають необхідне лікування, яке могло б запобігти серйозним наслідкам та ускладненням.

Першими ознаками цукрового діабету у дитини є:

  • посилена спрага. Дитина просить пити частіше, це пояснюється тим, що організм висмоктує рідину з тканин і клітин організму, розріджуючи кров, що призводить до зневоднення;
  • часте сечовипускання. Велика кількість рідини має виводитися з організму. Тому малюки «бігають» в туалет дуже часто. Деякі дітки починають мочитись у ліжко, і якщо такого не траплялося раніше, найімовірніше це ознака цукрового діабету;
  • втрата ваги. Втративши здатність отримувати енергію і калорії з глюкози, організм поповнює їх нестачу з власного жиру і м'язів;
  • млявість. Раціон не змінився, але у той же час глюкоза вже не переробляється організмом у енергію як раніше. Це призводить до занепаду сил і сонливості;
  • голод. Організм перестав насичуватись, дитина відчуває невгамовний голод.

Цукровий діабет у дітей: причини

Причини цукрового діабету у дітей досі не підтверджені медиками на 100%. Поки лікарі називають тільки механізм протікання хвороби, знають формулу для підтримки хворого на діабет і припускають, які фактори сприяють цьому ендокринному захворюванню. З якихось причин в організмі відбувається збій, інсулін (гормон), який утилізує цукор, починає вироблятися в недостатній кількості. Захворювання може виникнути як наслідок вродженого дефекту підшлункової залози, яка не в змозі виробляти інсулін. Також діабет часто передається спадково. В інших випадках причинами розвитку цукрового діабету можуть бути:

  • перенесені вірусні хвороби (віспа, грип, краснуха, гепатит);
  • отруєння токсинами;
  • сильний стрес;
  • шлункові захворювання (онкологія, панкреатит);
  • нездорове харчування.
Перший прикорм
ПЕРШИЙ ПРИКОРМ

Знайомство малюка з різноманітністю смаків краще починати з овочевих пюре Gerber® – вони створені спеціально для першого прикорму малюка. У складі – лише той овоч, який вказаний на упаковці, без сторонніх домішок.

Що входить у комплекс лікування цукрового діабету?

Цукровий діабет належить до невиліковних хронічних хвороб. Але діагноз не є «вироком». Лікування діабету означає контроль над хворобою задля запобігання загостренням, ускладненням і серйозним наслідкам. Для цього необхідно звернутися до лікаря і пройти обстеження, помітивши перші симптоми цукрового діабету у дітей.

Після обстеження і встановлення точного діагнозу перше, що належить зробити – перевести дитину на дієту, яка передбачає відсутність вуглеводів, з якими не здатний впоратися організм. Складність контролю полягає в тому, що необхідно регулярно вимірювати вміст цукру в крові, вводити ін'єкції інсуліну і дотримуватися суворої дієти. Поки малюк не в змозі усвідомити своє захворювання, важливо, щоб його харчування контролювали батьки.

Підтримка батьків

Для того, щоб дитина не відчувала себе голодною та втомленою, а його внутрішні системи могли справно працювати, новий раціон повинен містити вітаміни, мінерали, тваринний білок. У переліку дозволених продуктів — нежирне м'ясо і риба, овочі, морепродукти, яйця, твердий сир, молоко, нежирний сир і кефір.

Дуже важливо допомогти малюкові «акліматизуватися» психологічно, підтримувати його і усувати різні спокуси. Адже раніше мама і бабуся годували крихітку і раділи, коли та з'їдала бутерброд або пиріжок, а зараз не дозволяють їй цього, пропонуючи скромні супчики та овочеві салати. При малюкові варто вживати тільки їжу з його раціону. Щоб не позбавляти дитину улюблених солодощів, можна замінити їх на цукерки, шоколад і печиво із замінником цукру. Якщо малюк ходить в садок, дуже важливо ознайомити з особливою дієтою нянечок і вихователів.

Профілактика цукрового діабету у дитини

Профілактика цукрового діабету у дітей зазвичай турбує батьків, чия дитина знаходиться в зоні ризику, наприклад, має спадковість та схильність до ендокринних захворювань. В такому випадку повне обстеження у ендокринолога необхідно проходити кожні півроку. Але здоров'я дитини важливо оберігати в будь-якому випадку, незалежно від схильностей. Головне — сприяти міцному імунітету, уникати інфекційних захворювань, харчуватися збалансовано і правильно, вживати більше продуктів, які активізують процеси обміну речовин.

Rate this article
0

Приєднуйтеся до Клубу

MVP Logo

Ми знаємо, що бути мамою - це не тільки безмежне щастя, а ще й велика відповідальність. Ми допоможемо вам!

  • Логотип поштової розсилки

    Поштова розсилка

    Учасники клубу отримують на пошту інформацію про розвиток дитини на всіх етапах.

  • Логотип безкоштовного тестування

    Безкоштовне тестування

    Учасники клубу можуть безкоштовно спробувати харчування від Nestle®.

  • Логотип поради та статті

    Поради та статті

    Поради від експертів для покращення фізичного стану.

Search icon

Все ще не знайшли те, що потрібно?

Спробуйте оновлений пошук.