MyFeed Personalized Content
Вагітність
Стаття
Add this post to favorites

8 тиждень вагітності

Восьмий тиждень: що він включає в себе? Чого нам від нього чекати? Як змінився плід, яких розмірів він досяг? Які прояви в цей період будуть особливо помітними в організмі майбутньої мами? Чи зміниться токсикоз на восьмому тижні вагітності та як з ним боротися?

4хв на прочитання сер. 10, 2022

Як змінився плід на цій сторінці календаря вагітності?

На восьмому тижні вагітності розміри плоду досягають 14 – 20 мм, а вага складає 2,5 – 3 грами. Своїми габаритами малюк вже може позмагатися з виноградинкою.

Обриси плоду все більше схожі на звичний нам образ дитини, співвідношення голови і тулуба потихеньку наближається до стандартних. Але голова, як і раніше, велика – вона складає біля 50% всього об’єму дитини. На цьому терміні вже більше сформований носик, навіть можна відгадати ніздрі, з’являється язик, а разом з ним смакові рецептори. Також не відстають вушка – формується внутрішнє вухо. Під щільно закритими повіками оченят з’являється сітківка, яка в майбутньому буде відповідати за світлосприйняття.

На восьмому тижні вже можна розпізнати плечики та згини ліктів, тому що починають активно формуватися кістки та хрящі малюка. Серце дитини вже має два шлуночки та два передсердя. А ще у малюка нарешті починають з’являтися такі внутрішні органи як бронхи і нирки, печінка, шлунок і кишечник.

Плід починає робити свої перші рухи, правда, для майбутньої мами це ворушіння поки ще зовсім не помітне і більше нагадує сіпання, але це тільки початок.

8 тиждень: яким буде стан мами

register-card_1
Реєструйтесь на Nestle Baby&Me

Реєструйтесь на сайті та отримуйте: •‎ Персональну електронну розсилку •‎ Безкоштовне тестування продукції •‎ Інформацію про знижки та спеціальні пропозиції

Восьмий тиждень, як і всі попередні, для матусі буде супроводжуватися втомлюваністю, роздратуванням, незвичним меню, різкою зміною настрою, частим відвідуванням туалету і, крім того, сонливістю та токсикозом. У когось ці ознаки лише з’являються, а у когось вже підсилюються.

В цей період вагітності може збільшитися кількість виділень. Якщо вони безбарвні, не супроводжуються запахом та больовими відчуттями, то хвилюватися не потрібно. Якщо ж є хоча б один з перерахованих симптомів – поговоріть про це з лікарем.

Важливо звернути увагу на сигнали, які подає живіт. Якщо бувають короткочасні невеликі болі, це не критично (тільки якщо не діагностовано загрозу викидня). Але якщо болі гострі або тривалі, про це також потрібно обов’язково сказати спеціалісту.

Що стосується частого сечовипускання: якщо на восьмому тижні в туалет хочеться часто, але кількість сечі при цьому невелика, то це нормально. У випадку, якщо відвідування туалету супроводжується печінням, незвичним різким запахом, больовими відчуттями, то потрібно пройти обстеження в уролога.

Ранній токсикоз або токсикоз на 8-у тижні

Чим характерний токсикоз восьмого тижня? Його теж називають раннім токсикозом, точно так само він супроводжується блювотою, як і раніше, при тому найкритичнішим часом є ранок. Але якщо раніше блювота виникала 2 – 3 рази на день, то на восьмому тижні кількість блювотних нападів може збільшитися до 4 – 5. Якщо вас нудить частіше – до 10 – 12 разів на день, на це потрібно звернути увагу та проконсультуватися в лікаря.

Як і раніше, нам прийдуть на допомогу сухарики та фрукти, які містять кислоту. Рекомендується також поставити біля ліжка чашу з сухофруктами або зі свіжими фруктами (дивлячись, що заспокоює краще саме ваш організм). І ще до того, як ви встанете з ліжка, з’їжте невелику кількість продуктів, щоб попередити нудоту. Також це можуть бути напої – трав’яний чай, відвар, в поодиноких випадках навіть бульйон.

Щоб ранок пройшов легше, не рекомендується їсти безпосередньо перед сном. Якщо ви вирішили перекусити пізно ввечері, то трохи зачекайте, перш ніж лягати спати, дайте можливість своєму організмові впоратися з їжею.

Перший триместр і спорт або чи варто займатися спортом на 8-у тижні?

Спорт сьогодні популярний. Багато хто з майбутніх мамочок намагається тримати себе в хорошій фізичній формі, щоб після родів не потрібно було витрачати занадто багато зусиль на дієти та інші виснажливі методи. Також побутує думка, що жінкам, які ведуть спортивний спосіб життя, легше родити.

Вибираючи вид спорту в період вагітності, жінці потрібно бути особливо уважною, щоб не нашкодити собі або дитині. Бігом, стрибками та підняттям важкого займатися категорично не рекомендується. Часто вагітні відвідують секції йоги, пілатесу, спеціальної аеробіки для вагітних. Існують окремі спеціальні спортивні центри для вагітних. Всі вправи, які там виконуються є безпечними, а інструктори навчені для роботи саме з вагітними.

Але в першу чергу, на восьмому тижні вагітності краще перед тим, як починати заняття спортом, все узгодити з лікарем, щоб уникнути можливих ризиків.

Rate this article
4

Приєднуйтеся до Клубу

MVP Logo

Ми знаємо, що бути мамою - це не тільки безмежне щастя, а ще й велика відповідальність. Ми допоможемо вам!

  • Логотип поштової розсилки

    Поштова розсилка

    Учасники клубу отримують на пошту інформацію про розвиток дитини на всіх етапах.

  • Логотип безкоштовного тестування

    Безкоштовне тестування

    Учасники клубу можуть безкоштовно спробувати харчування від Nestle®.

  • Логотип поради та статті

    Поради та статті

    Поради від експертів для покращення фізичного стану.

Search icon

Все ще не знайшли те, що потрібно?

Спробуйте оновлений пошук.