Краще зробити це заздалегідь, не кваплячись та за участю майбутньої мами, оскільки саме вона буде проводити з дитиною більше всього часу. Насамперед треба визначитись, буде в малюка власна кімната чи перші місяці життя він буде поруч із батьками. Здебільшого сім’ї обирають другий варіант.
Порада
Якщо є можливість та бажання, можна зробити в кімнаті ремонт.
Обираючи покриття для підлоги, пам’ятайте про необхідність щоденного вологого прибирання. Ідеально для дитячої кімнаті підійде паркет або ламінат. Така підлога практична для прибирання й водночас буде теплою, що важливо в майбутньому, коли малюк буде повзати та вчитись ходити. Небажано обирати для дитячої кімнати килим, оскільки він буде накопичувати пил, який шкодитиме здоров’ю малюка. Щоб у майбутньому малюк міг гратись на підлозі, можна придбати розвиваючі килимки, які легко перуться.
Подбайте про герметичність вікон у кімнаті дитини.
Це дозволить уникнути небажаних протягів та зайвого галасу. Вікна мають легко відкриватись, тому що робити провітрювання в кімнаті необхідно часто. На вікнах мають бути штори або жалюзі, а на літній період часу необхідно встановлювати антимоскітну сітку.
Порада
Обираючи кольорову гаму для кімнати, варто надавати перевагу пастельним відтінкам, бо яскраві кольори збудливо впливають на нервову систему дитини.
Досить важливим є вибір якісних меблів для немовляти. У перший рік життя дитини їй знадобляться ліжечко, сповивальний столик та комод для речей.
Якщо малюк одразу буде спати окремо, обирайте ліжечко з двома позиціями дна та стінкою, що знімається. Матрац для ліжечка варто обирати середньої жорсткості, бажано з натуральним наповнювачем. Ліжечко з балдахіном виглядає чудово, проте є суттєвий мінус – балдахін накопичує пил і потребує регулярного прання.
Для щоденного догляду за немовлям вам знадобиться сповивальний столик. Він зручний для сповивання малюка, крім цього його можна використовувати для масажу та викладання малюка на животик у перші місяці життя.
Бажано придбати комод для дитячих речей, щоб усі речі були під рукою. Також необхідно запланувати в кімнаті ігрову зону для малюка, де будуть розміщені бокси для іграшок.
Необхідно передбачити нічне освітлення — неяскраве джерело світла з невисоким споживанням електроенергії. Чудово, якщо в кімнаті новонародженого буде настінний термометр і гігрометр, який дозволить контролювати підтримання оптимальної температури та вологості повітря.
Важливо!
Кімната, де буде мешкати новий член сім’ї, має бути світлою, тихою, чистою та гарно провітрюватись.