Воші можуть з'явитися незалежно від того, який ви ведете спосіб життя. Для цього достатньо один раз вступити в контакт із зараженою людиною. Дитина може підхопити педикульоз на дитячому майданчику, в громадських місцях або громадському транспорті.
Ознаки хвороби
Наявність вошей у дітей визначається вираженою симптоматикою, тому хворобу неможливо сплутати ні з чим іншим. Основні симптоми педикульозу такі:
• поява у волоссі гнид – це незначні за розмірами яйця вошей білого кольору, візуально схожі на лупу. Гнид складно вичесати з голови і неможливо вимити. Іноді на шкірі можна побачити і самих вошей, але через їх рухливість це вдається вкрай рідко;
• ще одна ознака – сильний свербіж шкірного покриву. Свербіння – це природна реакція шкіри при укусах цих маленьких комах;
• також на шкірі утворюються невеликі ранки від постійного чухання.
Варто зазначити, що всі ознаки цього захворювання з'являються не одразу, перед їх появою має пройти кілька днів, а іноді і тижнів. Це відбувається тому, що в більшості випадків педикульоз передається не вошами, а гнидами, які стають дорослими особинами тільки через декілька тижнів.
Медикаментозне лікування
Наявність вошей у дитини – неприємна проблема, але не безнадійна ситуація, тому не варто панікувати. Сьогодні існує величезна кількість способів терапії, які виявляються досить ефективними. При цьому більшість з них не вимагають відвідування лікаря. Лікування педикульозу у дітей здійснюється за допомогою медикаментів, які можна придбати в будь-якій аптеці. До таких засобів відносяться такі препарати:
• Бензилбензоат;
• Паразідоз;
• Перметрін;
• Пара Плюс;
• Педілін і багато інших.
Воші у дітей: терапія без медикаментів
Як вивести вошей у дитини в домашніх умовах без використання ліків – це поширене питання серед багатьох батьків. Крім застосування спеціальних засобів, популярними є й інші методи лікування вошей. Найбільш радикальний – гоління волосся під «нуль». Одночасно з дезінфекцією всього одягу та особистих речей вдається отримати стовідсотковий результат. Цей метод часто використовують у неблагополучних сім'ях або дитячих будинках, де захворювання легко стає масовим. Але повна стрижка волосся – це не вихід для дівчаток, для їхнього лікування варто застосовувати інші методи.
Позбутися від вошей вдасться шляхом вичісування гнид і вошей за допомогою густого гребінця. Але це не дуже дієвий метод, який також вимагає часу і зусиль, особливо для довгого волосся. Однак перед процесом помийте дитині голову і нанесіть бальзам – це забезпечить легке розчісування і вичісування гнид. Також для лікування часто використовуються спеціальні інноваційні гребінці, у яких до кінчиків надходить слабкий розряд струму від батарейок, але достатній по силі, щоб вбити вошей і гнид.
Раніше в домашніх умовах для боротьби з вошами використовувалися такі підручні засоби як гас, оцет, дустове мило і навіть дихлофос. Безумовно, всі вони довели свою ефективність протягом багатьох років використання, але пам'ятайте, що їх застосування впливає на організм малюка.
Обираючи певний спосіб лікування, замисліться: чи вартий результат можливого негативного впливу і який з методів буде найбільш безпечним?
Профілактичні заходи
Профілактика появи педикульозу полягає в стандартних заходах, які запобігають появі та поширенню вошей. Можна застосувати наступне:
• з маленького віку вчіть малюка, що всі ігри з іншими дітьми повинні відбуватися на дистанції, через те що зараження відбувається тільки при контакті;
• вчіть дитину, що білизна та засоби гігієни – це особисті речі і використовувати чужі не варто;
• привчайте дітей до охайних зачісок;
• регулярно оглядайте волосся дитини і всіх членів сім'ї – завдяки цьому можна виявити проблему вчасно і вжити лікувальних заходів.
Воші у дітей – неприємна, але поширена проблема, яка викликає великий дискомфорт. Однак якщо ви все ж виявили у свого чада цих паразитів, не варто переживати, адже існує безліч методів безпечного лікування.