Вагітність — період, який завжди сповнений хвилювання. Мама відчуває перші прояви зв’язку з крихіткою, чує її серцебиття на УЗД, вибирає ліжечко і з нетерпінням чекає зустрічі зі своїм малюком. Коли строк вагітності добігає кінця, майбутні мами відчувають легкий страх і посилене хвилювання. Але немовля відчуває стан мами, тому в період з 34-го до 36-го тижня треба спокійно готуватися до пологів і зустрічі з малюком та починати складати список речей до пологового будинку.
З якою сумкою треба збиратися до пологового?
За санітарними стандартами пологові будинки забороняють користуватися тканинним, плетеним або шкіряним багажем. Такі вироби можуть стати джерелом небажаних бактерій, а пологові відділення мають бути стерильними. Тому сумка в пологовий має бути поліетиленовою, можна використовувати спеціальні сумки з аптеки або прості пакети. Краще обирати прозорі пакети, щоб було зручніше витягати потрібну річ.
Шукати відповідний пакетик усією оселею під час переймів — не найкраща розвага. Тому підібрати сумку та зібрати потрібні речі в пологовий треба заздалегідь. Раціонально буде взяти одну містку сумку. Нести кілька пакетів і постійно стежити за ними вкрай незручно, до того ж такий багаж навряд чи схвалить персонал пологового відділення. Зручно зібрати речі за призначенням одразу в кілька пакетів, а потім їх усі покласти до сумки. Список потрібних речей можна розділити на 3 категорії:
- речі в передпологове відділення;
- речі до пологового будинку;
- речі для новонародженого.
Потрібні документи в пологовий будинок
Документи, які знадобляться, коли жінку привезуть народжувати, потрібно скласти найперше. Оскільки інші речі для мами й малюка в крайньому разі привезуть близькі, а документи потрібні мало не на порозі клініки. До цього списку внесено:
- паспорт;
- страховий поліс (якщо такий є);
- медичну картку з усіма аналізами й результатами УЗД (в іншому разі породілля може потрапити до відділення для тих, хто не пройшов низку обстежень);
- пологовий сертифікат (його мама одержує в жіночій консультації, а якщо з якоїсь причини не стала на облік, видають у пологовому будинку);
- паспорт, результати аналізів і флюорографію партнера (якщо заплановано партнерські пологи).
До списку речей цієї категорії варто занести мобільний телефон і зарядний пристрій.
Список речей у пологовий будинок
Коли породілля з переймами потрапляє до пологового відділення, їй дозволяють узяти з собою певні речі. У клініках високого рівня жінка бере із собою тільки капці, а всім іншим забезпечує пологовий будинок. Усе залежить від конкретного закладу й лояльності самого штабу, тому повний список речей, які потрібно взяти в пологовий, треба обов’язково уточнити в клініці, де заплановано пологи.
Класичний комплект складається з таких речей:
- капці (бажано з гуми, їх можна мити);
- предмети особистої гігієни (прокладки, туалетний папір, зубна щітка, паста, мило, шампунь — бажано одноразовий, гребінець);
- нічна сорочка;
- теплі шкарпетки;
- рушник;
- набір одноразових сидінь на унітаз.
Також практично в усіх пологових будинках дозволяють брати камеру або фотоапарат, щоб знімати процес народження або урочисте виписування мами й малюка.
Список речей, потрібних жінці після пологів
Після того, як довгоочікуваний момент настав, матуся мужньо витримала всі труднощі й нарешті зустрілася зі своєю крихіткою, їй також знадобиться список речей:
- посуд (тарілка, чашка й ложка);
- чиста простерилізована водичка;
- спідня білизна (не менш як три пари бавовняних трусиків);
- зручний бюстгальтер для годування;
- вкладки в бюстгальтер від протікань;
- живильний крем від тріщин на сосках (у деяких молодих матусь з’являються тріщинки внаслідок годування грудьми, але це індивідуальна особливість, тому не факт, що крем стане в пригоді);
- дитячий крем і присипка від почервонінь і пітниці;
- післяпологовий бандаж (знадобиться для підтримання фігури після пологів);
- гліцеринові свічки (нерідко після пологів жінка відчуває дискомфорт під час випорожнення кишечнику, свічки полегшать цей процес);
- молоковідсмоктувач (знадобиться, якщо не вистачатиме молока);
- декоративна косметика (молода матуся має бути гарною);
- одяг і взуття на виписування.
Список потрібних речей у пологовий будинок для мами й малюка також містить речі, потрібні малюкові після народження на світ. Це комплект одягу, ковдра, святковий конверт для виписування, памперси для немовлят. Список речей у пологовий будинок може змінюватися й коригуватися залежно від конкретних випадків і правил закладу. Тому важливо уточнити вимоги, обов’язковий список і які речі заборонено заносити до палати.