З книжок і фільмів ми знаємо, що риб’ячий жир неприємна штука: діти морщаться, плюються, всіма засобами намагаються уникнути прийому, але сувора мама (няня, бабуся) твердою рукою вливає в рот дитини повну ложку жахливої рідини. Одразу заспокоїмо вас – зараз риб’ячий жир ретельно очищують, він не має вираженого різкого запаху тож, як правило, різких протестів дитина не влаштовує. Але чи потрібно взагалі давати дитині риб’ячий жир? Давайте розберемося
Важливо!
Риб’ячий жир отримують з печінки тріскових риб. В жирній жовтуватій рідині міститься багато корисних речовин: вітаміни А і Д, йод, хром, кальцій, марганець, бром та інші. Риб’ячий жир перш за все приймають для профілактики рахіту.
Він покращує кальцієвий і фосфорний обміни в організмі. Вітамін Д допомагає засвоїтись кальцію, який необхідний для кісткам і зубам малюка, забезпечує ріст кісткової тканини, приймає участь в регуляції артеріального тиску. Вітамін А впливає на жировий обмін і ріст клітин, приймає участь в формуванні кісток і м’язів. Під його дією підвищується імунітет, пришвидшується регенерація клітин. Риб’ячий жир – джерело плінасичених жирних кислот – омега-3 и омега-6. Вони важливі для розвитку мозку, легко засвоюються малюком і приймають участь в формуванні нервової системи. Для активізації уваги і пізнавальних процесів полінасичені жирні кислоти просто незамінні і саме тому їх нерідко вводять в продукти харчування для дітей.
Крім того «розумні ліпіди» допомагають організму боротися з інфекціями, підвищують імунітет і володіють протизапальною дією. Риб’ячий жир зазвичай дають посеред обіду, щоб він краще засвоївся. Його можна додавати в кашу, рибне пюре чи суп.
Порада
Щоб недостача вітамінів не перейшла в гіпервітаміноз, не назначайте прийом риб’ячого жиру самостійно, обов’язково порадьтесь з педіатром, який веде вашу дитину. Він порекомендує вам оптимальне дозування і поєднання з іншими препаратами, які приймає малюк.
Будьте здорові!