В якому віці проколювати вушка?
Прикрашання вушок дівчинки з маленького віку виправдане бажанням зробити дитину привабливішою, а також вжити заходів, які в дитячому віці відокремлять дівчинку від хлопчика. Раніше такий процес виконувався тільки в спеціальних центрах під наглядом досвідчених фахівців, проте сьогодні для проколу можна звернутися в найближчий салон. На жаль, працівники таких салонів не завжди володіють необхідними медичними знаннями, що змушує батьків замислитися: коли безпечніше проколювати вушка?
Насправді здійснити цей процес можна незалежно від віку, але важливо дотримуватися деяких умов. Перш ніж погоджуватися на прокол, переконайтеся в достатньому досвіді фахівця, а також знанні анатомії вуха. За необхідності попросіть працівника салону надати сертифікат кваліфікації. У деяких медцентрах можуть не погодитися на прокол, якщо дитині менше трьох років.
Думка фахівця щодо віку проколу
Відповідно до думки доктора вищої категорії Комаровського О.К. проколювання вух діткам, які не досягли одного року, є екстримом. В інтернеті часто зустрічаються обговорення батьків щодо оптимального віку дитини для проколу вушок за допомогою пістолета. Деякі вважають, що проводити таку операцію можна у віці від трьох місяців і до року. Інші ж дотримуються думки, що робити це можна тільки після досягнення дванадцяти місяців, а деякі вважають, що робити це потрібно тільки після трьох років.
Крім того, існує думка, що не можна робити проколювання вух дітям до досягнення двох років. А є і більш консервативні батьки, які вважають, що потрібно дочекатися, поки малятко трохи підросте і почне саме вирішувати, як і коли прикрашати своє тіло. Однак не варто звертати увагу на думку інших батьків, ви можете чинити так, як вважаєте за потрібне. Головне – пам'ятайте, що від ваших рішень залежить здоров'я і благополуччя малятка.
Як доглядати за вушками?
Належний догляд за проколотими вушками – запорука правильного і оперативного загоєння ранок. Від того, наскільки правильно ви будете вживати заходів, залежить, чи не будуть вушка гноїтися, чи не принесе це шкоди здоров'ю. Тому батькам потрібно бути обережними і уважними, щоб дотримуватися всіх рекомендацій фахівців. Правильний догляд полягає в наступному:
• не знімайте сережки, які наділи в салоні, протягом декількох місяців (від двох до чотирьох);
• дотримуйтесь правил гігієни – після проколу вушок протягом місяця дівчинці не варто купатися в річках або басейнах, використовувати чужі рушники або інші особисті речі;
• відразу дізнайтеся у фахівця, чим обробляти вушка в разі, якщо вони загноїлися. Якщо таке трапилося, краще не діяти самостійно, а відразу ж проконсультуватися з лікарем. Найчастіше мочки обробляють спиртом або перекисом;
• щоб не занести інфекцію після проколювання вушок, збирайте волосся дівчинки в хвостик або зробіть їй коротку зачіску;
• після процедури протягом трьох тижнів потрібно обробляти ранку і сережки. Бажано робити це до чотирьох разів на день за допомогою спеціальних засобів. Щоб швидко загоїлись проколи, фахівці радять застосовувати для цього медичний клей.
Якщо ви володієте такою інформацією і знаєте, коли і як проколоти вуха дитині без наслідків, ви уникнете найбільш частих помилок і проблем. Здоров'я вашого малятка – найголовніше, а тому варто уважно ставитися до всіх рекомендацій і пересторог. Довіряйте процес проколювання виключно фахівцю, які має досвід. Уважно слухайте і виконуйте всі його рекомендації по догляду. А також виберіть найбільш безпечний і оптимальний вік для проколювання. Таким чином ви зможете убезпечити дитину від можливих проблем і при цьому здійснити бажане.