Порада
Намагайтеся більше довіряти дитині і прислухатися до його потреб. Не хоче їсти? Не наполягайте. Повірте, пройде день-два або трохи більше, і апетит повернеться до одужуючої дитині.
А поки що просто пропонуйте дитині більше рідини, адже при високій температурі підвищується тепловіддача, і рідина більш активно випаровується з поверхні тіла. Вживання теплої рідини зменшує інтоксикацію організму, полегшує біль в горлі і сприяє розрідженню в'язкого мокротиння. Навіть якщо малюк знаходиться на грудному вигодовуванні і не отримує нічого, крім вашого молока, йому все одно необхідне додаткове вживання рідини. Пропонуйте йому теплу воду з ложечки кожні годину-дві.
Старшому малюкові давайте пити саме те, що він просить і п'є найкраще. Це може бути чай з лимоном або малиною, відвар шипшини, ромашки, чебрецю, морси з журавлини, смородини, брусниці, звичайна вода, молоко.
А якщо малюк не відмовляється їсти при застуді, чим його краще годувати?
Краще не давати дитині тверду їжу — це може посилити біль у горлі. Варто відмовитися і від крихкої їжі — сухарів, печива. Якщо малюк закашляється при їх вживанні, крихти можуть потрапити в дихальні шляхи. Їжа повинна бути рідка або напіврідка, можна у вигляді пюре.
Віддавайте перевагу рослинній і кисломолочної їжі. Овочі та фрукти багаті вітамінами і мінералами, які прискорюють одужання малюка. Тому сміливо давайте дитині ті овочі і фрукти, які вона любить. Вони можуть бути свіжі, відварені, приготовані на пару або запечені. Стануть при нагоді й кисломолочні продукти. Вони поживні і легко засвоюються. Якщо захворювання протікає з ускладненнями, і дитина отримує антибіотики, які не кращим чином впливають на кишкову мікрофлору, кисломолочні продукти допоможуть роботі кишечника.
Порада
Якщо дитина у період хвороби повністю відмовляється від прикорму і погоджується їсти тільки грудне молоко або суміш, поставтеся до цього з розумінням. У міру одужання дитина знову повернеться до прикорму. До речі, вводити прикорм після хвороби варто не одразу, а поступово, але інтервали при введенні різних продуктів істотно коротше, ніж при першому вживанні прикорму.
Такі продукти, як цибуля і часник, роблять позитивний вплив на роботу імунної системи. Якщо дитина ще занадто мала для вживання цих продуктів, але знаходиться на грудному вигодовуванні, вживайте ці продукти самі. Тільки переконайтеся, що дитина не відмовляється від грудей після вживання цих продуктів, оскільки вони трішки змінюють смак молока.
Хорошою протизапальною дією володіє мед. Він зменшує кашель, має антисептичну, протизапальну та заспокійливу дію. Однак в його якості ви повинні бути впевнені. І, звичайно, мед не підійде дитині віком до 2-х років і малюкові-алергіку.
За високої температури не дуже добре засвоюються такі продукти, як м'ясо, риба, птиця, масло, вершки. Тому в період гострого захворювання від них краще відмовитися.
Важливо!
Якщо температура знизилася, самопочуття дитини покращилося, вона може відчути голод. Нагодуйте малюка, навіть якщо це йде врозріз з режимом. Попросив їсти вночі? Годуйте!
Поява апетиту часто буває першою ознакою одужання. Повірте, дитина, якій стає краще, порадує вас відмінним апетитом. Пройде зовсім небагато часу, і цей схудлий і млявий малюк знову стане міцним здорованем!