Кесарів розтин
Годування в традиційній позиції "животом до живота" може бути болючим після кесаревого розтину. Якщо тобі незручна така позиція, спробуй іншу - вона називається "футбольний м'яч". Уяви, як тримають м'яч однією рукою. Малюк повинен знаходитися з боку тієї груді, з якої ти починаєш годування, личком до грудей. Його голівку і плічка ти підтримуєш кистю і передпліччям, а п'ятки дитини спрямовані назад, тобі за спину. Твоя вільна рука лежить на подушці.
Годування близнюків
Якщо у тебе близнюки або ти подарувала своєму однорічному малюку братика або сестричку, можна попрактикувати годування для двох, помістивши двох малюків біля різних грудей. Тут немає нічого складного - все визначається досвідом і пропозицією. Кількість і тривалість вироблення молока буде залежати від того, як довго ти будеш прикладати дітей до грудей.
Передчасні пологи і малюки, яким потрібний особливий догляд
Передчасні пологи або переведення новонародженого в спецальне відділення пологового будинку в зв'язку з необхідністю спеціального догляду - зовсім не привід для того, щоб скасовувати грудне вигодовування. Обов'язково поговори з лікарем про те, що ти плануєш годувати грудьми, і не забувай зціджувати молоко.
Годування груддю під час вагітності
Мами можуть і повинні продовжувати годувати малюка, навіть якщо вони завагітніли і очікують народження іншої дитини. Однак не слід забувати про необхідність збалансованого харчування та повноцінного відпочинку.
Застій молока в грудях
Протягом 2-6 днів після народження малюка починається приплив і вироблення грудного молока. Для деяких жінок це досить болючий процес, тому для налагодження грудного вигодовування потрібне терпіння. Справитися зі збільшеним виробленням молока і застоєм молока в грудях можна за допомогою масажу верхньої частини грудей, а також теплого душу і зменшення інтервалів між годуваннями.
Хворобливість сосків
Правильне розташування малюка при годуванні значно полегшує цей процес. Дитина повинна лежати на спинці обличчям до мами. Його ротик повністю захоплює ареолу грудей, а язичок лежить під соском. Щоб завершити процес годування, досить обережно просунути палець між соском і ротиком крихітки. Регулярно мий соски водою. Після годування не витирай, що залишилось на сосках молоко: воно допомагає запобігти їх пересушування.
Запалення молочних каналів
Якщо ти помітила деяку хворобливість або навіть ущільнення грудей, то, можливо, причиною тому - запалення молочної залози. Прикладання до грудей теплих компресів, частий прийом душу, носіння вільного бюстгальтера можуть зменшити біль. Часте годування малюка з груді, в якій спостерігаються больові відчуття, теж сприяє лікуванню запалення молочного каналу. Якщо ти не відчуваєш поліпшення, обов'язково відвідай лікаря.
Недостача грудного молока
Регулярний відпочинок і споживання рідини допомагають збільшити приплив молока - і навпаки, втома може його знизити. Намагайся відстежувати кількість виробленого молока, і якщо помічаєш, що воно зменшилося, постарайся більше відпочивати і пити більше рідини.
Корисні поради для мами при годуванні грудьми
- Перед годуванням постав поруч із собою склянку води, щоб не відволікатися, якщо раптом захочеться пити.
- Влаштуйся якомога зручніше, оточи себе подушками. На тобі має бути зручний вільний одяг.
- Часто при годуванні в затишній і привабливій обстановці малюк засинає. Перед тим як запропонувати йому другу грудь, обережно розворуши його і, якщо потрібно, поміняй підгузник.
- Часте годування, пиття і регулярний відпочинок допоможуть збільшити вироблення молока. Не забувай, що кількість грудного молока безпосередньо залежить від потреб малюка.
- Для підтримки однакового запасу молока в обох грудях при кожному годуванні пропонуй малюкові і праву, і ліву грудь. Також по черзі міняй грудь, з якою ти починаєш годування. Можна приколювати на бюстгальтер безпечну шпильку як нагадування про те, з якою груді починати наступного разу.
- Протікання молока між годуваннями - звичайна справа. Щоб уникнути незручностей використовуй спеціальні прокладки для грудей.
- Постарайся спати, коли спить твій малюк, - не тільки вночі, але і вдень.
Харчова непереносимість і алергія
Деякі новонароджені дуже чутливі до їжі, яку їдять їх мами. Якщо у тебе є якісь сумніви з приводу вживання окремих продуктів, проконсультуйся зі своїм лікарем.