Наскільки важливий сон?
Під час вагітності у більшості мам порушується сон. Виною тому незвично великий животик, занепокоєння, хвилювання, зміни на гормональному рівні і інші супроводжуючі «цікавого положення». Але проблеми зі сном починають дошкуляти жінці лише починаючи з третього триместру, а ось на першому вона зіткнеться з втомою, сонливістю, занепадом сил. Такий стан пов'язаний з енергією, яка потрібна на розвиток здорового малюка. Тому протягом всієї вагітності лікарі рекомендують спати не менше 10 годин на добу.
Але як забезпечити повноцінний і якісний сон на третьому триместрі? Для цього фахівці радять:
• приділити увагу зручності свого ліжка;
• робити розслаблюючі масажі;
• сформувати традицію нагулювати апетит сну, гуляючи на свіжому повітрі;
• провітрювати кімнату;
• пити розслаблюючі чаї на травах.
Маючи можливість організувати «тиху годину» вдень, обов'язково скористайтеся нею. Під час сну організм не тільки відпочиває і набирається сил, але спрямовує всі ресурси на формування маленької людини.
Чи можна вагітним спати на животі на першому триместрі?
Поспішаємо Вас порадувати, на ранніх термінах вагітності ніхто не відніме вашого права спати в улюбленій позі на животі. Безпека такої пози до дванадцятого тижня пояснюється маленьким плодом і природним розташуванням матки. У цей час крихітка надійно захищена шарами оболонки плода, навколоплідними водами і маткою жінки. Тому завдати шкоди плоду таким чином не можна. Але вже на ранніх термінах лікарі рекомендують шукати інші зручні положення, щоб згодом відвикнути спати на животі було простіше.
Багато мам бояться, що не зможуть відучитися від звичної пози, але все не так страшно. Коли майбутня мама засинає з цією думкою, підсвідомість жінки налаштовується на захист малюка, до того ж животик поступово зростає, і спати в такому положенні некомфортно для самої мами.
Як спати на другому і третьому триместрі?
Спати на животі під час вагітності на другому і третьому триместрі лікарі не рекомендують. На другому триместрі животик стає помітним, а майбутня матуся починає відчувати рух свого малюка. Гінекологи радять приймати позу ембріона, вона повторює позу дитини і є оптимально зручною.
На третьому триместрі животик округлюється і збільшується в кілька разів. Відмовитися від улюбленої пози стає легше, адже навіть при бажанні зробити це досить незручно. Але поза на спині також не є безпечною, оскільки «клубочок щастя» буде тиснути на внутрішні органи і на вени, викликаючи порушення у кровотоку між серцем і ногами. Так матусі не тільки не відпочинуть, але і порушать внутрішні процеси, підвищуючи ризик таких проблем, як:
• тахікардія;
• запаморочення;
• нестача кисню;
• біль у хребті.
Коли вагітним не можна лежати на животі, а положення на боці здається незвичним і незручним, між ніг можна покласти подушку, тоді циркуляція крові буде нормалізованою, а сон зручнішим.
Альтернатива улюбленої пози
Мріючи про комфортний відпочинок, не потрібно відмовляти собі, сподіваючись, що це чудо трапиться після народження малюка. Адже виспатися з новонародженим навряд чи вдасться краще, ніж з животиком. Тому фахівці рекомендують скористатися альтернативними способами, наприклад, придбати I-образну подушку або спеціальний матрац з отвором для животика.
Чи можна вагітним спати на животі? Як бачите, навіть в такому питанні є альтернативи. Пам'ятайте, що найголовніше для майбутньої матусі – це здоровий сон, якісний повноцінний відпочинок і гарний настрій!
0 коментарів